zhv
07.03.06,13:54
Zistila som, že sme dosiahli obrat pre reg.DPH .Je to papiernictvo. Ako sa dostane DPH z tovaru ,ktorý máme na odpočítanie.?
mysimis
07.03.06,13:06
urobíte si inventúru a doplníte do nej nákupné ceny bez dph. Celkovú sumu si budeš nárokovať v prvom zdaňovacom období od DÚ na zákl. § 55.
Peterka
07.03.06,13:08
Upozorňujem, že nárok na vrátenie DPH zo zásob možno uplatniť len zo zásob, na ktoré bola vystavená faktúra so všetkými náležitosťami podľa zákona o DPH.
ormika
07.03.06,13:08
Ku dňu kedy budete platcom DPH musíte mať tovar nepredaný, evidovaný na skladových kartách. Z takéhoto tovaru si môžete odpočítať DPH pri prvom podaní Daňového priznania na DPH.
zhv
07.03.06,15:41
To znamená že pri inventúre si musím doložiť aj kópie faktúr a vyhladať nákupné ceny bez DPH a znova nanovo oceniť. Tovar ktorý nebol nakúpený od platcu ,nemá nárok na odpočet.
mysimis
07.03.06,15:46
Na tovar ktorý bol nakúpený od neplatiteľa dph si nemáš akú dph odpočítať. K inventúre si musíš vyhľadať ceny bez dph /keď ich už budeš vyhľadávať je dobré hneď si tie faktúry prefotiť, lebo keď budeš mať daňovú kontrolu na dph jednoduchšie sa to bude kontrolovať/.
zuzanar
09.03.06,07:40
Mám jednu otázočku.
§55 odst. 1 "Osoba, ktorá sa stala platiteľom, môže odpočítať daň viažucu sa k majetku, ktorý nadobudla pred dňom, keď sa stala platiteľom ak tento majetok nebol zahrnutý do daňových výdavkov podľa osobitného predpisu v kalendárnych rokoch predchádzajúcich kalendárnemu roku, v ktorom sa stala platiteľom, okrem zásob. Daň pri majetku, ktorý je podľa ...atď."
Čo to znamená okrem zásob? Nechápem, potom to čo ste písali vyšie neplatí? Díky
Jana Acsová
09.03.06,07:48
Jana Acsová
09.03.06,07:51
§55 odst. 1 "Osoba, ktorá sa stala platiteľom, môže odpočítať daň viažucu sa k majetku, ktorý nadobudla pred dňom, keď sa stala platiteľom ak tento majetok nebol zahrnutý do daňových výdavkov podľa osobitného predpisu v kalendárnych rokoch predchádzajúcich kalendárnemu roku, v ktorom sa stala platiteľom, okrem zásob. Daň pri majetku, ktorý je podľa ...atď."
Čo to znamená okrem zásob? Nechápem, potom to čo ste písali vyšie neplatí? DíkyPlatí ... platiteľovi vzniká právo na odpočítanie dane zo zásob, ktoré zinventarizuje a má k dokladovaniu ich nákupu faktúry.
zuzanar
09.03.06,07:57
Ďakujem, ďakujem a ešte raz ď.
tea
10.03.06,11:19
V tejto súvislosti: firma je registrovaná len časť roka, dovtedy robila obchody bez dane. Ma to vplyv na koeficient?
Jana Acsová
10.03.06,18:21
V tejto súvislosti: firma je registrovaná len časť roka, dovtedy robila obchody bez dane. Ma to vplyv na koeficient?Samozrejme, že pri registrácii je potrebne zohľadniť aj podmienky uvádzané v § 49-51 ZDPH t.j. aj charakter podnikateľskej činnosti (realizáciu oslobodených dodávok). Ale vy ste zrejme za vodou, keď spomínate, že firma je registrovaná časť roka. Takže otázku odpočítanie dane už máte za sebou. Ak sa spytujete na to, či dobre, na to ste neposkytli dostatok informácií. A ak sa spytujete na niečo iné, tak z otázky to nie je jasné ...