adaam
31.03.13,10:54
chceme kúpiť 1 izbový alebo 2 izbový byt a následne ho prenajímať, o aké byty je väčší záujem, 1- izbový by sme kúpili v hotovosti ale na 2-izbový musíme zobrať pôžičku
ciners
31.03.13,08:58
Myslim, ze 2 izbovy je viac "in"
day
31.03.13,09:04
2izb.
Ice dive
31.03.13,09:10
nuž a v akom meste by to malo byť? aké byty sa prenajímajú v danom meste? akú vysokú pôžičku treba zobrať na to aby sa dal kúpiť ten dvojizbový, a ako dlho sa bude splácať... (ak zožerie celé nájomné splátka Hypo, nie je to 2x dobrý kšeft...). Lokalita daného bytu - študentské mestečko, alebo priemyselná zóna...

keďže riešiš rozdiel medzi 1-2 izbovým pôžičkou, predpokladám, že novostavbu, resp. nejaký exkluzívny byt to nebude... t.j. vybavenie bytu bude asi dajaký nižší štandard... t.j. kto bude tvojou cieľovou skupinou... nejaký mladý párik? zopár študentov..? nejaká partia majstrov?
ľahšie a rýchlejšie prenajmeš 1 izbový byt/garsonku, lebo budeš zháňať jedného prípadne dvoch spriaznených podnájomníkov, dvojizbový byt je skôr už o tom mať 2-3 študentov, mladú trojčlennú rodinu? väčšiu partiu, a to sa už ťažšie zháňa aj tak aby si dotyčný "sadli" nakoľko pri prenájme 2-3 izbového bytu ak sa jedná o rodinu - skôr pôjdu do hypotéky a budú splácať svoje, ako niekomu cudziemu platiť jeho hypotéku...
Ajk&
31.03.13,09:14
1-izbový sa prenajmne vždy. Prenajme si ho aj rodina s deckom ak chcú mať pokoj od svokry. :)
Ice dive
31.03.13,09:24
1-izbový sa prenajmne vždy. Prenajme si ho aj rodina s deckom ak chcú mať pokoj od svokry. :)

svokra je stav dlhodobý...t.j. skôr budú hľadať niečo svoje, ako platiť tebe podnájom.... to by musela byť fakt krízová situácia narýchlo, aby nutne zháňali podnájom...
pepa78
31.03.13,16:52
Ja by som išiel do toho 1izbového za vlastné peniaze...
adaam
31.03.13,17:16
Dobre , lokalita SNV. Veľká skupina ľudí pracujúcich v zahraničí. Nemôže dokladovať príjem pre hypo. Pre nich je in 2i ?
tictac7
31.03.13,17:27
Dobre , lokalita SNV. Veľká skupina ľudí pracujúcich v zahraničí. Nemôže dokladovať príjem pre hypo. Pre nich je in 2i ?

...bez urážky, na čo by mi bol podnájom v SNV, keď pracujem v zahraničí (a teda usudzujem, že nie v pohraničí...)
Ice dive
31.03.13,17:33
no už existuje aj hypotéka bez dokladovania príjmov... a zas ak niekto pracuje v zahraničí, asi nebude dochádzať do tvojho bytu resp. ak príde na SK tak sa tie dva týždne potlačí s rodinou a nebude zháňať podnájom na tak krátky čas...

však si sprav prieskum trhu koľko bytov sa ponúka na prenájom v akých cenových reláciách, a akú návratnosť tvojej investície resp. zhodnotenie by si mal pri prenájme 1 alebo 2 izbového bytu...
SamuelSK
31.03.13,17:34
a jeden a pol izbovy nie je ?
trevize
31.03.13,17:48
Ak by to bolo v BA za ucelom prenajmu tak jednoznacne 1-izbak.

1-izbaky tu idu okolo 400 EUR, 2-izbaky do 500. Pritom rozdiel v nadobudacej cene 15-20.000 EUR.
knoflikar
31.03.13,19:13
Podla mna sa urcite lepsie prenajimaju jednoizbove. Rozvod - jeden z pohadanych sa stahuje a hlada pre seba nieco male/lacne, mlada vykotulane z hniezda detto - chce sa osamostatnit, kym je sam hlada jednoizbovy atd. Aj ten priklad so zahranicim - ak je niekto dlhodobo vonku a sem pride 5x za rok, tak pre minimalizaciu nakladov tu bude zivit radsej mensi byt.
A ak na ten dvojizbovy ani nie su peniaze tak by som tu moznost vobec neriesil - nie vzdy sa podari byt prenajat idealne, stane sa ze su medzi najomnikmi hluche mesiace ked je byt prazdny, alebo nebodaj problemovi/neplatiaci najomnici, ale platit hypoteku treba aj vtedy a nastava velky problem.
Ice dive
31.03.13,19:20
Podla mna sa urcite lepsie prenajimaju jednoizbove. Rozvod - jeden z pohadanych sa stahuje a hlada pre seba nieco male/lacne, mlada vykotulane z hniezda detto - chce sa osamostatnit, kym je sam hlada jednoizbovy atd. Aj ten priklad so zahranicim - ak je niekto dlhodobo vonku a sem pride 5x za rok, tak pre minimalizaciu nakladov tu bude zivit radsej mensi byt.
A ak na ten dvojizbovy ani nie su peniaze tak by som tu moznost vobec neriesil - nie vzdy sa podari byt prenajat idealne, stane sa ze su medzi najomnikmi hluche mesiace ked je byt prazdny, alebo nebodaj problemovi/neplatiaci najomnici, ale platit hypoteku treba aj vtedy a nastava velky problem.

podľa mňa v SNV bude problém prenajať akýkoľvek byt... a k tomu ak zadávateľ uvažuje, že ho prenajme niekomu kto robí v zahraničí... veľká klientela v danom meste asi nebude...
felix1
31.03.13,20:20
podľa mňa v SNV bude problém prenajať akýkoľvek byt... a k tomu ak zadávateľ uvažuje, že ho prenajme niekomu kto robí v zahraničí... veľká klientela v danom meste asi nebude...

Presne ako pise Ice dive. Zabudni na otazku 1 abebo 2 izb. byt. Podstatne je ci vobec kupovat ak to nevies vyuzit v dohladnom case. Situacia je v celej SR zla a na Spisi onic lepsia. Ceny su stale nerealne vysoke a zastupcovia realitiek obcas predvadzaju snahu o ,, umele dychanie mrtvemu realitnemu trhu,,. Ak to kupis moze zostat ten cierny Peter tebe na ruke. Ak nevies co s balikom EUR alebo len potrebujes preklenut obdobie 1-3 roky a potom tam bude byvat tvoje dospele dieta je to ina matematika, ale doba ked najomca vyprodukoval peniaze na hypoteku alebo cast hypo. su asi nielen v Bratislave davno prec :(
chandler
02.04.13,06:12
a preco to chces robit? zarobit na tom nezarobis, ceny bytov klesaju. tak jedine ze sa bojis ze tie peniaze minies :) tak potom jednoizbak :)