jozefinka
31.03.13,20:24
Čo urobiť ak zamestnávateĽ urobil RZ ale nedal tam všetky potvrdenia príjmov . Viem, že si zamestnanec môže urobiť sám Dp "A-čko", ale zamestnávateľ mu v tom RZ dal celú nezdaniteľnú ročnú čiastku, a preplatok z dani mu už aj vyplatil, čo teraz? Zamestnanec teraz príde o všetky dane, ktoré platil v iných zamestnaniach počas roku?
tictac7
31.03.13,18:30
...zamestanec si podá A-čko a priloží aj údaje z RZD....podrobnosti? tento týždeň to tu bolo riešené - skús vyhľadávač.
Mila123
31.03.13,18:43
Čo urobiť ak zamestnávateĽ urobil RZ ale nedal tam všetky potvrdenia príjmov . Viem, že si zamestnanec môže urobiť sám Dp "A-čko", ale zamestnávateľ mu v tom RZ dal celú nezdaniteľnú ročnú čiastku, a preplatok z dani mu už aj vyplatil, čo teraz? Zamestnanec teraz príde o všetky dane, ktoré platil v iných zamestnaniach počas roku?
podajte ešte 02 04 2013 ODP, lebo podaním DDP bude sankcionované, a RZD sa nebude brať za malé daňové priznanie......
veronikasad
31.03.13,19:06
Čo urobiť ak zamestnávateĽ urobil RZ ale nedal tam všetky potvrdenia príjmov . Viem, že si zamestnanec môže urobiť sám Dp "A-čko", ale zamestnávateľ mu v tom RZ dal celú nezdaniteľnú ročnú čiastku, a preplatok z dani mu už aj vyplatil, čo teraz? Zamestnanec teraz príde o všetky dane, ktoré platil v iných zamestnaniach počas roku?
Chybu spôsobil zamestnávatel, alebo zamestnanec - tým, že mu všetky potvrdenia načas (do 15.2.2013) neodovzdal ?
jozefinka
31.03.13,19:06
podajte ešte 02 04 2013 ODP, lebo podaním DDP bude sankcionované, a RZD sa nebude brať za malé daňové priznanie......

no dobre, taže opravné podáme. Ale tú nezdanit.časť nechápem, keď je už v RZ uplatnená celá ? hľadám tu , no konkrétne tento problém som nenašla, a teocha to aj súri .-), dík
veronikasad
31.03.13,19:08
no dobre, taže opravné podáme. Ale tú nezdanit.časť nechápem, keď je už v RZ uplatnená celá ? hľadám tu , no konkrétne tento problém som nenašla, a teocha to aj súri .-), dík
Uveď konkrétne čísla - kolko bola hrubá mzda v RZD a kolko je ešte na ďalšom potvrdení. Je na ďalšom potvrdení zrazená daň ?
Mila123
31.03.13,19:08
no dobre, taže opravné podáme. Ale tú nezdanit.časť nechápem, keď je už v RZ uplatnená celá ? hľadám tu , no konkrétne tento problém som nenašla, a teocha to aj súri .-), dík
ak nie si poberateľ SD, či PSD, alebo nejakého výsluhového dôchodku máš nárok si uplatniť celú nčzd 3644.74 €
jozefinka
31.03.13,19:12
Chybu spôsobil zamestnávatel, alebo zamestnanec - tým, že mu všetky potvrdenia načas (do 15.2.2013) neodovzdal ?

chybu urobil zamestnanec , lebo nevedel že mu domov na adresu poslali potvrdenie o príjme z predchádz. práce kde bol na dohodu.
jozefinka
31.03.13,19:14
ak nie si poberateľ SD, či PSD, alebo nejakého výsluhového dôchodku máš nárok si uplatniť celú nčzd 3644.74 €
ja viem že celú, no do toho opravného dám znova celú? aj keď je v RZ? či mám to chápať že opravné DP eliminuje RZ? takže do ODP mám daťaj celkový príjem, ako je v RZ, aj ten ešte chýbajúci z dohody ?
Mila123
31.03.13,19:19
opravné DP sa vypĺňa ako keby bolo prvé, iba do r. na preddavky na daň zo závislej činnosti (neviem jeho číslo) sa uvedie suma podľa RZD
v sobotu som robila jedno ODP a daň zo záv. činnosti podľa RZD som uviedla aj tú, kt. jej zrazili pri RZD.....
veronikasad
31.03.13,19:21
ja viem že celú, no do toho opravného dám znova celú? aj keď je v RZ? či mám to chápať že opravné DP eliminuje RZ? takže do ODP mám daťaj celkový príjem, ako je v RZ, aj ten ešte chýbajúci z dohody ?
Ak bol príjem z dohody zdanený, nebude to mať žiadny vplyv na vrátený preplatok. Zamestnancovi podaním ODP nevznikne nedoplatok na dani.
jozefinka
31.03.13,20:13
Ak bol príjem z dohody zdanený, nebude to mať žiadny vplyv na vrátený preplatok. Zamestnancovi podaním ODP nevznikne nedoplatok na dani.

vznikne mu preplatok, lebo mu strhli daň aj z tej druhej dohody. No v DP vyplním v úhrne preddavkov na daň súhrn z RZ aj z potvrdenia z dohody, však? a kde potom uvediem že ten preplatok z RZ už zamestnávateľ aj vyplatil zamestnancovi, a že zamestnancovi má DÚ poslať len tú časť preplatku (z povrdenia - dohody) ???
jozefinka
31.03.13,20:19
Ak bol príjem z dohody zdanený, nebude to mať žiadny vplyv na vrátený preplatok. Zamestnancovi podaním ODP nevznikne nedoplatok na dani.

vznikne mu preplatok, lebo mu strhli daň aj z tej druhej dohody. No v DP vyplním v úhrne preddavkov na daň súhrn z RZ aj z potvrdenia z dohody, však? a kde potom uvediem že ten preplatok z RZ už zamestnávateľ aj vyplatil zamestnancovi, a že zamestnancovi má DÚ poslať len tú časť preplatku (z povrdenia - dohody) ???
veronikasad
31.03.13,20:24
Zázračnú guľu - aby sme videli do tvojho DP - bohužial nikto z nás nemá.
jozefinka
31.03.13,20:40
Nechápete ma. Do DP "A" som do r. 32 dala úhrn príjmov z RZ + z potvrdenia o príjmoch FO z dohody (čo doteraz nebol zahrnutý v RZ). Potom do r. 37 celú nedz.časť -ročnú, a do r. 62 som dal strhnutú daň aj uvedenú v RZ (aj keď bola už zamestnancovi vrátená, aj z dohody dokopy), ale teraz (o čo mi ide) v r. 64 -daň.preplatok vychádza preplatok na dani z oboch (aj z RZ, aj z dohody dokopy jednou sumou. No tú prvú časť preplatku z RZ už netreba aby DÚ vrátil zamestnancovi. Ide len o ten preplatok z dohody. Kde uvediem, že ktorú časť má DÚ vrátiť z preplatku?
jozefinka
01.04.13,09:02
Halóó dnes tu nik nie je? ..len ja na veľkonočný pondelok sedím znechutene pri DP :-(
monikahmonika
01.04.13,10:02
Mám takýchto podobných prípadov viac, skúsim dať konkrétne čísla:
RZ: r.00- úhrn zúčt.príjmov................................... ....2590,-
r.00a- úhrn povinného poistného..............................348,-
z toho SP......................................244,-
ZP.................................... 104,-
r.01 - ZD................................................ .....2251,-
r.04a -na NČZD na daňovníka...........................3644,74
r. 07 - ZD na uplatnenie ZP ............................3400,56
r. 09- počet mesiacov na ZP...................................8
r. 09 - ZP .................................................. .......30,93
a r. 18 zamestnávat. vyplatí zamestnancovi sumu.........30,93


a ďalej potvrdenia z dohody:
(sumy v úhrne z viacerých potvrdení)
r. 01 Úhrn zúčt.a vyplat.príjov ................................2464,-
- z toho príjem z dohôd......................................1200,-
r. 03 poistné.......................................... ..........169,-
- z toho SP..............................119,-
- z toh Zdr.pois......................51,-
r. 04 ČZD.............................................. .............2295,-
r.05 úhrn preddavk.na daň §35:...........................436,-

Teraz z tohto musím urobiť Daňové priznanie "A-čko", proím o pomoc pri vyplnení . Vďaka
Katy a R
01.04.13,10:15
Halóó dnes tu nik nie je? ..len ja na veľkonočný pondelok sedím znechutene pri DP :-(
je sviatok:) ... treba postupovať podľa poučenie - veď je to normálne DP - len teda sa zaškrtne "opravné" - treba dozajtra stihnúť! ... a v tlačive je aj kolonka na poznámky;)
monikahmonika
01.04.13,10:45
Mám takýchto podobných prípadov viac, skúsim dať konkrétne čísla:
RZ: r.00- úhrn zúčt.príjmov................................... ....2590,-
r.00a- úhrn povinného poistného..............................348,-
z toho SP......................................244,-
ZP.................................... 104,-
r.01 - ZD................................................ .....2251,-
r.04a -na NČZD na daňovníka...........................3644,74
r. 07 - ZD na uplatnenie ZP ............................3400,56
r. 09- počet mesiacov na ZP...................................8
r. 09 - ZP .................................................. .......30,93
a r. 18 zamestnávat. vyplatí zamestnancovi sumu.........30,93


a ďalej potvrdenia z dohody:
(sumy v úhrne z viacerých potvrdení)
r. 01 Úhrn zúčt.a vyplat.príjov ................................2464,-
- z toho príjem z dohôd......................................1200,-
r. 03 poistné.......................................... ..........169,-
- z toho SP..............................119,-
- z toh Zdr.pois......................51,-
r. 04 ČZD.............................................. .............2295,-
r.05 úhrn preddavk.na daň §35:...........................436,-

Teraz z tohto musím urobiť Daňové priznanie "A-čko", proím o pomoc pri vyplnení . Vďaka
monikahmonika
01.04.13,11:03
je sviatok:) ... treba postupovať podľa poučenie - veď je to normálne DP - len teda sa zaškrtne "opravné" - treba dozajtra stihnúť! ... a v tlačive je aj kolonka na poznámky;)
no ďakujem, veď práve že je sviatok, mrzí ma že otravujem, no dnes je ten "voľnejší" deň, aspoň pre mňa keď chlapy idú do sveta a ja mám trocha pokoj,. Tak tu sedím a čítam a hľadám, no neviem či nakoniec do r. 64 dať len ten rozdiel v preplatku na dani, či celkovo ako vyšlo- bez ohľadu že už zamestnávateľ uplatnil a vyplatil ZP. Je to Katy a R zložitejšie ako to vyzerá vieš? Keby mi to nerobilo také problémy urobila by som to hneď a neotravovala ľudí cez sviatok....... preto ten konkrétny príklad,myslela som že takto mi skôr poradíte.
veronikasad
01.04.13,14:31
no ďakujem, veď práve že je sviatok, mrzí ma že otravujem, no dnes je ten "voľnejší" deň, aspoň pre mňa keď chlapy idú do sveta a ja mám trocha pokoj,. Tak tu sedím a čítam a hľadám, no neviem či nakoniec do r. 64 dať len ten rozdiel v preplatku na dani, či celkovo ako vyšlo- bez ohľadu že už zamestnávateľ uplatnil a vyplatil ZP. Je to Katy a R zložitejšie ako to vyzerá vieš? Keby mi to nerobilo také problémy urobila by som to hneď a neotravovala ľudí cez sviatok....... preto ten konkrétny príklad,myslela som že takto mi skôr poradíte.
Monika, zatri osobné údaje a zoskenuj to RZD a potvrdenie o príjme z dohody a prilož na Poradu. Zrejme nepôjde len o vrátenie preplatku, ale zmení sa ti aj nárok na zam.prémiu. Trápila som sa s takýmto DP min.týždeň dosť dlho - ručne ho nevyplníš. Skús cez eDane.
monikahmonika
01.04.13,16:54
Monika, zatri osobné údaje a zoskenuj to RZD a potvrdenie o príjme z dohody a prilož na Poradu. Zrejme nepôjde len o vrátenie preplatku, ale zmení sa ti aj nárok na zam.prémiu. Trápila som sa s takýmto DP min.týždeň dosť dlho - ručne ho nevyplníš. Skús cez eDane.
Veronika ale ja nemám skener, nevieš mi nejako ináč pomôcť? viem ti presne povedať čo na tých potvrdeniach je, len sa pýtaj, alebo skúsim odfotiť cez mobil? Idem na to, vďaka !
monikahmonika
01.04.13,17:19
monikahmonika
01.04.13,17:20
monikahmonika
01.04.13,17:22
monikahmonika
01.04.13,17:29
sorry, viem že to nie je bohvie čo, ale inak som to nevedela. Ináč jedno potvrdenie som sem dala dva krát, prepáčte. Díky
veronikasad
01.04.13,19:13
Veronika ale ja nemám skener, nevieš mi nejako ináč pomôcť? viem ti presne povedať čo na tých potvrdeniach je, len sa pýtaj, alebo skúsim odfotiť cez mobil? Idem na to, vďaka !
Nič nevidím. Doplň počet mesiacov práce na dohodu. Vyplňaš ručne alebo cez eDane ? (v Krose sa mi vyplniť nedalo)

V r, 01 RZD máš chybu. Nesedí rozdiel riadkov 00 - 00a (mne vychádza 2242, ty máš ZD 2251)

Prečo si riadky pozaokruhlovala na celé čísla ?
monikahmonika
02.04.13,06:53
Nič nevidím. Doplň počet mesiacov práce na dohodu. Vyplňaš ručne alebo cez eDane ? (v Krose sa mi vyplniť nedalo)

V r, 01 RZD máš chybu. Nesedí rozdiel riadkov 00 - 00a (mne vychádza 2242, ty máš ZD 2251)

Prečo si riadky pozaokruhlovala na celé čísla ?

na dohodu : 12mesiacov
cez e-dane
zaokrúhlovanie urobil program (MRP) a.e mne to vycháza na 2251,45 presne.