llucka
07.03.06,08:32
Potrebujem poradiť neviem ako zaúčtovať df za tovar keď
základ je 840,5
dph je 159,7
spolu 1000
halierové vyrovnanie -0,2
zaúčtujem si to v evidencii záväzkov,lenže ked faktúru chcem uhradiť píše mi 1000,2 a tak je to aj s pokladničnými bločkami čo s tými haliermi? dakujem
Manual
07.03.06,09:14
Potrebujem poradiť neviem ako zaúčtovať df za tovar keď
základ je 840,5
dph je 159,7
spolu 1000
halierové vyrovnanie -0,2
zaúčtujem si to v evidencii záväzkov,lenže ked faktúru chcem uhradiť píše mi 1000,2 a tak je to aj s pokladničnými bločkami čo s tými haliermi? dakujem
llucka, zaplať DF na takú sumu aká je k úhrade, tak ako sa má. Ak Ti vyjde nejaký halierový rozdiel, tak vstúp do KZ a douhraď tých pár halierov priamo v KZ bez ďalšieho zápisu v PD. Aspoň v Alfe to takto perfekte funguje a aj to ztak robím, ale myslím, že aj v iných SW.
Pekný deň...:)
elenka
07.03.06,09:57
Ja sa chcem spýtať na Alfu keď už vidím že pracujete v Alfe : v novom roku som začala účtovať v Alfe, ale doteraz som si nearchivovala - ako to robíte ?
Ďakujem.
Manual
07.03.06,10:00
Ja sa chcem spýtať na Alfu keď už vidím že pracujete v Alfe : v novom roku som začala účtovať v Alfe, ale doteraz som si nearchivovala - ako to robíte ?
Ďakujem. elenka, ja si zálohujem aj po každej vystavenej OF, lebo mám skúsenosti s poškodenými dátami, ale to je mimo. Najlepšie ak si kúpiš USB kľúč, je to lepšie ako disketa. Ten má veľkú kapacitu. Osobne si robím zálohu aj na pevná disk aj na USB. Oplatí sa:)
Jozefsp
07.03.06,17:22
V Alfe vojdeš do FIRMA-ZÁLOHUJ ÚČTOVNÍCTVO. Ponúkne ti to firmy, ktoré spracovávaš, vyberieš si, ktorú firmu chceš zálohovať a klikneš na Zálohuj účtovníctvo. Ponúkne ti to možnosti, kam zálohovať. Ak na disketu, tak A:\, ak na USB kĺúč, tak INÉ, ale musíš doplniť, kde máš USB kľúč (napr.G:\). Klikneš OK. Potom Ťa program dovedie až do konca. Ak chceš zálohovať na USB kľúč, treba si vytvoriť adresáre firiem, ktoré zálohuješ, aby sa ti to nedoplietlo s inými súbormi, ktoré môžeš mať na ňom. Potom do INÉ napíšeš napr. G:\FIRMA. Veľa zdaru.
elenka
08.03.06,07:18
Jozefsp,
super, ďakujem veľmi pekne, toto som potrebovala vedieť, a ďakujem aj za upozornenie v ss.
Elena