jarof
01.04.13,13:41
Ako v PD označím zaplatené sprepitné, ako "osobnú spotrebu" alebo "iný výdavok neovplyvňujúci základ dane"? Jedná sa o rok 2012.
Tweety
01.04.13,11:53
Ako v PD označím zaplatené sprepitné, ako "osobnú spotrebu" alebo "iný výdavok neovplyvňujúci základ dane"? Jedná sa o rok 2012.
Je to VNZD.
jarof
01.04.13,11:57
VNZD je mi jasné ale má ísť do členenia "osobná spotreba" alebo "iný"?
Zita5
01.04.13,12:06
VNZD je mi jasné ale má ísť do členenia "osobná spotreba" alebo "iný"?

Záleží od toho ako si zvolíte členenie - to je už na Vás .
nika.sum
01.04.13,12:12
mimotemy tak ma napadlo, ze je to dost nespravodlive, ak sa ma sprepitne zdanovat, tak by malo byt aj VOZD nie? Ja viem, ze to tak nie je.
jarof
01.04.13,12:18
Naozaj je to jedno či to je v stĺpci PD "osobná spotreba" alebo "iné"?
Tweety
01.04.13,12:19
Naozaj je to jedno či to je v stĺpci PD "osobná spotreba" alebo "iné"?
Osobnú spotrebu by som nedávala, nespotreboval si to, dal si to čašníkovi, skôr by som dala iné.
Zita5
01.04.13,12:27
Osobnú spotrebu by som nedávala, nespotreboval si to, dal si to čašníkovi, skôr by som dala iné.

My sa tu točíme okolo sprepitného a vlastne ani nevieme za akým účelom bolo sprepitné uhradené .
Ak som bola na obede , na ktorý mám ako SZČO nárok ,ak odpracujem deň ...tak určite nápoje so sprepitným je výdavok NZD-osobná spotreba.Ale prečo by som o tom mala účtovať .Ak som bola na pracovnom obede s obchodným partnerom a v rámci toho som platila sprepitné , tak môžem o tom účtovať alebo aj nemusím .

Preto som písala, že členenie si musí vytvoriť zadávateľ.Jednoducho peniaze sa minuli pre súkromný účel.
jarof
01.04.13,12:51
Ide o faktúru za dodané služby ktorá bola uhradená bankovým prevodom so zaokrúhlením na celé eurá nahor. Fakturovanú sumu zapíšem do PD ako prevádzkovú réžiu, ide mi o ten niekoľkocentový zvyšok vzniknutý zaokruhlením platby na celé eurá, či to mám zapísať ako VNOZ s členením "osobná spotreba" alebo "iný".
Tweety
01.04.13,12:52
Ide o faktúru za dodané služby ktorá bola uhradená bankovým prevodom so zaokrúhlením na celé eurá nahor. Fakturovanú sumu zapíšem do PD ako prevádzkovú réžiu, ide mi o ten niekoľkocentový zvyšok vzniknutý zaokruhlením platby na celé eurá, či to mám zapísať ako VNOZ s členením "osobná spotreba" alebo "iný".
Faktúra za služby a zaokruhlenie ako sprepitné? To si niečo pekne domotal. Faktúra za služby, ktoré sa týkajú podnikania, je VOZD a zaokruhl. je tiež VOZD.
jarof
01.04.13,12:57
Bolo prevodom zaplatené viac ako vyčíslená suma na faktúre za služby. Takže potrebujem vykryť ten zvyšok na ktorý nie je daňovo uznateľný doklad. Ako to môže byť VOZD?
Zita5
01.04.13,16:46
Bolo prevodom zaplatené viac ako vyčíslená suma na faktúre za služby. Takže potrebujem vykryť ten zvyšok na ktorý nie je daňovo uznateľný doklad. Ako to môže byť VOZD?

Prečo v tomto prípade to nazývate sprepitné?To nie je správny názov .Jednoducho ste naviac uhradili dodávateľskú FA ako ste mali .Zaúčtujete ako výdavok NZD, tak ako sa v tému už písalo a členenie si už dajte ako uvážite za správne .Napr. Naviac uhradené dodávateľské FA.Záleží od rozdielu uhradeného naviac ...vtedy treba hovoriť aj o pohľadávke .