harka77
01.04.13,15:32
Zdravim, pri vklade do katastra na zaklade zmluvy o prevode nehnutelnosti vznika novy list vlastnictva (s novym cislom), alebo sa iba na existujucom LV zmeni vlastnik?
​dakujem
mattto
01.04.13,13:40
nevzniká nový, zmení sa vlastník

človek by neveril, čo všetko môže ľudí napadnúť :D
harka77
01.04.13,14:17
to cloveka napadne, ked riesi zmluvu o prevode nehnutelnosti prvykrat v zivote a v casti pojednavajucej o vinkulacii je uvedene, ze prostriedky budu prevedene na ucet predavajuceho po predlozeni listu vlastnictva c. 527 (co je existujuci LV:)), kde budu kupujuci uvedeni ako vlastnici

este jedna otazka by tu bola: ked sme kupujuci dvaja(podielove spoluvlastnictvo), kolko vyhotoveni zmluvy o prevode nehnutelnosti je potrebne dorucit na kataster? standard je 2, ale plati to aj v pripade, ked nejde o jedneho kupujuceho, ale o dvoch?

​dakujem
mattto
01.04.13,15:29
§30 ods. 5 zák. č. 162/1995 Z.z. "Prílohou k návrhu na vklad je zmluva, na ktorej základe má byť zapísané právo k nehnuteľnosti do katastra, v dvoch vyhotoveniach." takže platí
bodliak
01.04.13,15:46
LV nesie informáciu o parcelách a majiteľoch s ich vlastníckymi podielmi.
My sme kupovali dve parcely, ktoré boli na dvoch rôznych LV. Po prevode máme obe parcely na jedom LV s číslom jedného z pôvodných.

Na konkrétne číslo LV by som sa nespoliehal.
buchač
01.04.13,15:53
LV nesie informáciu o parcelách a majiteľoch s ich vlastníckymi podielmi.
My sme kupovali dve parcely, ktoré boli na dvoch rôznych LV. Po prevode máme obe parcely na jedom LV s číslom jedného z pôvodných.

Na konkrétne číslo LV by som sa nespoliehal.
...hehhe...

Ja zasa opak ...

Jedno LV - záhrada ...dvaja majitelia ..
Po geodetickom zameraní rozdelené na dve LV ...

Inak by sa nedala naša časť predať ...
bodliak
01.04.13,16:23
...hehhe...


Inak by sa nedala naša časť predať ...

Podstatné bolo rozdelenie parcely na dve časti.
Predať sa dá aj jedna parcela z LV.