Anna J
01.04.13,15:37
V novostavbe mame osadene okna 10 cm od vonkajsieho okraja. Budeme zateplovat 15 cm. Asi som spravila chybu ze som nedala okna na vonkajsiu hranu a nedali sme ani po celom obvode okna strodur. Okolo okien mame aj pasky a z vonku budeme davat okolo spaliet styrodur cca 4 cm. Ma vyznam dat aj z vnutra okolo okna spaliet styrodur, alebo staci obyčajny polystyren cca 2 až 3cm? Alebo tam postaci omietka ci kusok sadrokartonu? Pomoze to zlepsit tepelne vlastnosti, izolaciu ak by sme dali zvbutra okolo okna polystyren? Dakujem. Len na spodok uz nemozme dat nakolko tam pojde parapeta, nebude to vadit? Snazime sa robit co najviac nizkoenergeticky dom len neviem ci sme nespravili chybu dakujem spalety sa na komplet zvnutra robia až ked su uz osadene aj vnutorne parapety?
funtasta
13.04.13,21:28
my sme pred 10 rokmi davali aj z vnutra 2cm EPS nie styrodur a je to vpohode nepraska to na styku ani nikde inde teraz idem rekonstruovat dalsi dom a planujem okenný otvor komplet oramovat XPS 2-5cm a spalety odvonka aj od vnutra poriesit tiez XPS pasky neplanujem davat nakolko XPS je pomerne parotesný jedine pod parapet dam odvonka pasku "keby niečo" cital som aj o moznosti dat sadrokarton z vnutra tiez podla mna moznost ked je podtým este XPS.. treba si uvedomit ze vmieste okna je stena z 45 cm (30+15) stencena na minimum
​ozaj parapety sme davali uplne nakoniec ale potom sa skrabancom na vnutornej omietke nevyhnes le je to podla mna lacnejsie ako riesit poskrabanu dosku od murarov a ich kelni...
pivko
14.04.13,05:22
Daj daj a stačí obyčajný EPS a pre funtasa / nepraská to na styku / nie pre EPS ale , treba tam dať APO lišty aby nepraskalo /asi ich tam máš/
alltracboy
14.04.13,06:37
zvnutra sa nezatepluje. Mozu byt okna aj na vnutornej strane, ale olo okien by potom mala byt aspon taka izolacia ako vonku. Ked si to nakreslis, urcite pochopis princip.