radiation
02.04.13,00:02
Pekný deň poprosil by som o radu týkajúcu sa ceny vybavenia nájomného bytu v užívaní niekoľko rokov. Či napríklad dvere, kuchynská linka či náter stien a podobne rokmi používania tiež nespadajú do amortizácie. Použitím sa opotrebujú a pri vrátení bytu bude nutné tieto položky vrátiť do stavu v akom boli odovzdané. Náter bol biely teraz je nanovo vymaľované no na oranžovo a samozrejme dvere po rokoch a zlou montážou stavebnej firmy tiež už niesu ako nové.
mattto
02.04.13,09:06
mieru opotrebenia si dohodnete sami, ak sa nezhodnete, jedine súdny znalec ti vyčísli relevantnú mieru opotrebenia vyjadrenú v peniazoch
buchač
02.04.13,10:21
Pekný deň poprosil by som o radu týkajúcu sa ceny vybavenia nájomného bytu v užívaní niekoľko rokov. Či napríklad dvere, kuchynská linka či náter stien a podobne rokmi používania tiež nespadajú do amortizácie. Použitím sa opotrebujú a pri vrátení bytu bude nutné tieto položky vrátiť do stavu v akom boli odovzdané. Náter bol biely teraz je nanovo vymaľované no na oranžovo a samozrejme dvere po rokoch a zlou montážou stavebnej firmy tiež už niesu ako nové.

Pridze chlopik do zverimexu:
-Dajce mi štyricec muchoch, ošemdzešat larvoch, pejdzešat švaboch, tricec ošem pavukoch a das dva tišic mravcoch...
Predavač:
-Ci bohyňu a to vam naco?
Chlopik:
-Ta idzem het z podnajmu a majiteľ povedzel, že mam dac byt do povodneho stavu...

;):---