adkadudka
02.04.13,07:18
Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o rady a názory na moju situáciu. Snažila som sa získať príspevok od ÚPSVAR na začatie SZČ, ale pre podnikanie na s.r.o. Žiaľ, keďže končí starý zákon o službách zamestnanosti ku 30.04.2013 je vysoký počet uchádzačov a tak som nezískala miesto ani v poslednej komisii ešte po "starom". Budú sa ma teda týkať už nové podmienky, nového zákona a to mení moju situáciu dosť radikálne, pretože nemôžem žiadať príspevok pre s.r.o, ale už len pre SZČO. Hlavným dôvodom prečo som chcela príspevok na s.r.o. bolo obmedzené ručenie s.r.o. a hlavne oddelenie súkromného a "obchodného" majetku. Som dosť z toho sklamaná, lebo som už podnikla veľa krokov na začatie podnikania a stále by som chcela začať podnikať. Ale neviem či práve na živnosť. Ten príspevok by mi na začiatok určite dosť pomohol.
Bolo mi poradené od pani z úradu: „že si mám založiť živnosť a využiť príspevok z ÚP a pár dní na to by som si založila s.r.o. a podnikala som cez ňu, aby som si neohrozila svoj majetok. A živnosť by som mala podstate len na vyčerpanie dotácie a samozrejme na splnenie podmienok dohody z UP. Viedla by som si dve účtovníctva. Veľa ľudí to takto rieši“
Mne to príde dosť komplikované myslím živnosť z príspevku a súčasne byť konateľ a spoločník s.r.o. súčasne teda 3v1. Ide mi hlavne o zváženie, teda plusy a mínusy tohto stavu a Vaše postrehy na danú situáciu. Určite je za tým viac nielen dvojaké účtovníctvo. Napríklad ma napadlo, že ak mám živnosť a potom aj s.r.o. tak ako živnostník ručím celým svojim majetkom, a keďže by som jedinou spoločníčkou s.r.o. tak by som ručila aj celým majetkom s.r.o za záväzky živnosti? A čo odvody, dane, DPH, nemocenské??? Stojí za to ten príspevok, ale nie? Mala by som si založiť len s.r.o. bez živnosti?
Ďakujem veľmi pekne za rady. Andrea
adkadudka
11.04.13,03:41
posúvam ....