milmik
02.04.13,08:54
všetkých zdravím, potrebovala by som poradiť, mám v pokladni 550tis a neviem ako ponížiť pokladňu, samozrejme že ich fyzicky v pokladni nemám, máme dvoch spoločníkov, ktorý sú rozhádaní a teraz neviem čo s pokladňou:confused:
Tweety
03.04.13,13:54
všetkých zdravím, potrebovala by som poradiť, mám v pokladni 550tis a neviem ako ponížiť pokladňu, samozrejme že ich fyzicky v pokladni nemám, máme dvoch spoločníkov, ktorý sú rozhádaní a teraz neviem čo s pokladňou:confused: Každý pohyb v pokladni je potrebné zaúčtovať. Teda aj ten, keď si spoločníci vybrali peniaze ako pôžičku.
slimko5875
03.04.13,16:35
A čo keď si vyberajú z bankomatu a nedajú ti to zaúčtovať? To už len môžeš dať do pokladne keď ti príde výpis z účtu, a nech sa oni potom dohodnú, čo s tým. Takýchto "virtuálnych peňazí" v pokladni má dnes skoro každá firma. ;)
Dav
03.04.13,17:01
Niekto vo firme predsa disponuje bankomatovou kartou. Keď príde výpis z účtu, a ak peniaze neboli reálne vložené do pokladne, tak zaúčtovať ako pohľadávku voči tomu spoločníkovi alebo konateľovi, ktorý výber uskutočnil - podľa čísla karty, miesta výberu sa to dá celkom pekne zistiť. Ak sa nedá zistiť, ktorý z nich to bol, tak im to účtovať 50%/50%.
mondes
03.04.13,17:13
My takéto peniaze účtujeme ako záloha na drobný nákup. A už tam majú peknú sumičku. Ale čo už, darmo im vravíme, že si peniaze nemôžu vyberať len tak, kedy chcú a koľko chcú.
Otakar.2
07.04.13,18:04
Vytvor si na každého spoločníka účet a účtuj výber spoločník A a Výber spoločník B a je jedno či si to vybere v hotovosti alebo cez bankomat. Každý spoločník môže do firmi vložiť alebo vybrať si peniaze ale treba to zaúčtovať na to máš účty 364 365 366 a pod teba nemusí zaujímať na čo to vyberá je to jeho firma teba musí zaujímať aby si to mala správne zaúčtované nech si to zdôvodni potom on kde to treba ale aj medzi sebou.
Evanka
07.04.13,18:19
Tak ja toto nechápem. Asi sme jedna z mála firiem, ktorí robia väčšinu platieb cez účet. Niekedy si trúfam, že sa radím medzi blbých. Neberieme z účti nič, čo sa netýka platieb firmy.
Divila sa aj účtovníčka. Ja som sa za divila, že sa diví.
JM1968
08.04.13,06:51
zdravím, no tí "moji" sa stavajú k firme, že " veď je moja" a aj peniaze v pokladni a na účte sú "moje", tak si s nimi môžem robiť čo chcem....:cool: a tak to aj vyzerá....
kn-alka
08.04.13,07:12
nie len tvoji..... je to tak na 99% sro-čiek
bea
08.04.13,07:35
ja si nemyslím, že je to také časté. Tie ktoré účtujem ja, nikdy nemali a nemajú takýto problém....Alebo mám ozaj len štastie? :)