ferino 99
02.04.13,10:42
Živnostník,mesačný platca DPH,ktorý dodal službu do ČR,vystavil fa bez DPH.Zasiela daňové dokumenty elektronicky na základe dohody už od minulého roka.Len ma zaujíma, či pošle súhrnny výkaz do 20.4.2013 aj bez toho, že to nejako oznámi,alebo požiada DÚ, alebo to bude možné odoslať tak,ako DP,alebo DPH.
Prosím poraďte mi ak máte skúsenosť.
Ďakujem
ferino 99
03.04.13,10:30
to naozaj nikto nemal podobný problém,alebo mi nikto neporadí? Prosím.
Tweety
03.04.13,10:33
Živnostník,mesačný platca DPH,ktorý dodal službu do ČR,vystavil fa bez DPH.Zasiela daňové dokumenty elektronicky na základe dohody už od minulého roka.Len ma zaujíma, či pošle súhrnny výkaz do 20.4.2013 aj bez toho, že to nejako oznámi,alebo požiada DÚ, alebo to bude možné odoslať tak,ako DP,alebo DPH.
Prosím poraďte mi ak máte skúsenosť.
Ďakujem Prečo by mal požiadať DÚ? Zasielanie SV elektronicky vyplýva priamo zo zákona. Samozrejme posiela len ten, ktorý nie je nulový.
ferino 99
03.04.13,10:43
Takže keď som fakturoval do ČR,teda DPH som nefakturoval,výkaz nepodám?
Tweety
03.04.13,10:45
Takže keď som fakturoval do ČR,teda DPH som nefakturoval,výkaz nepodám?
Pozri si § zákona.
§ 80
Súhrnný výkaz


(1) Platiteľ je povinný podať súhrnný výkaz za každý kalendárny mesiac, v ktorom
a) dodal tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 1 z tuzemska do iného členského štátu osobe, ktorá je identifikovaná pre daň v inom členskom štáte,
b) premiestnil tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 4,
c) sa zúčastnil na trojstrannom obchode ako prvý odberateľ podľa § 45,
d) dodal službu s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je identifikovaná pre daň, a táto osoba je povinná platiť daň.

(2) Platiteľ môže podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok, ak hodnota tovarov podľa odseku 1 písm. a) až c) nepresiahne v príslušnom kalendárnom štvrťroku a súčasne v predchádzajúcich štyroch kalendárnych štvrťrokoch hodnotu 100 000 eur; možnosť podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok prestáva platiť od skončenia kalendárneho mesiaca, v ktorom hodnota tovarov podľa odseku 1 písm. a) až c) presiahne v príslušnom kalendárnom štvrťroku hodnotu 100 000 eur, a platiteľ je povinný podať súhrnný výkaz osobitne za každý kalendárny mesiac príslušného kalendárneho štvrťroka.

(3) Súhrnný výkaz je povinná podať aj zdaniteľná osoba registrovaná pre daň podľa § 7 alebo § 7a za každý kalendárny štvrťrok, v ktorom dodala službu podľa odseku 1 písm. d).
(4) Súhrnný výkaz musí obsahovať
a) identifikačné číslo pre daň osoby, ktorá podáva súhrnný výkaz,
b) pri dodaní tovaru podľa odseku 1 písm. a) identifikačné číslo pre daň nadobúdateľa, pod ktorým mu bol tovar dodaný, a celkovú hodnotu dodaného tovaru pre každého nadobúdateľa osobitne,
c) pri dodaní tovaru podľa odseku 1 písm. b) identifikačné číslo pre daň, ktoré má platiteľ pridelené v členskom štáte, v ktorom sa skončí odoslanie alebo preprava tovaru, a hodnotu tovaru zodpovedajúcu základu dane určeného podľa § 22 ods. 6,
d) pri trojstrannom obchode podľa odseku 1 písm. c) identifikačné číslo pre daň druhého odberateľa pridelené v členskom štáte, v ktorom sa skončí odoslanie alebo preprava tovaru, a hodnotu tovaru dodaného druhému odberateľovi,
e) pri dodaní služby identifikačné číslo pre daň príjemcu služby, pod ktorým mu bola služba dodaná, a celkovú hodnotu dodaných služieb pre každého príjemcu služieb.

(5) V súhrnnom výkaze sa neuvádzajú služby oslobodené od dane podľa zákona platného v členskom štáte, v ktorom je miesto dodania služby.
kn-alka
03.04.13,10:47
Nie, nulový SV sa nezasiela, t.j. ak si vôbec nefakturoval do zahraničia.

Ak fakturuješ do EÚ, v tvojom prípade do ČR, fakturuješ bez DPH, pretože tvoj odberateľ je tiež platca DPH, musíš podať SV, v ktorom uvádzaš DIČ odberateľa a fakturovanú sumu.
ferino 99
03.04.13,10:50
Ďakujem,pochopené.
zanetka68
03.04.13,10:52
Nie, nulový SV sa nezasiela, t.j. ak si vôbec nefakturoval do zahraničia.

Ak fakturuješ do EÚ, v tvojom prípade do ČR, fakturuješ bez DPH, pretože tvoj odberateľ je tiež platca DPH, musíš podať SV, v ktorom uvádzaš DIČ odberateľa a fakturovanú sumu.

Dovolím si opraviť údaj v texte na - uvádzaš kód krajiny a identifikačné číslo pre daň odberateľa.
robika
18.04.13,18:08
Dobry den, potrebovala by som si skontrolovat ci uvazujem spravne: (sme platci DPH a aj nasi odberatelia su platci DPH. Mame 2 pripady, ktore potrebujem odsuhlasit.

1. dodanie sprostredkovatelskych sluzieb do EU (Nemecko, Holandsko), fakturujeme bez DPH, uvadzame v SV aj v DPzDPH
2. dodanie sprostredkovatelskych sluzieb do Norska, fakturujeme bez DPH, neuvadzame v SV, uvadzame v DPzDPH

Budem velmi vdacna skusenejsim za kontrolu.

Dakujem.
robika
19.04.13,05:31
Prosim najde sa niekto, kto mi poradi. Dakujem.