Harendil
02.04.13,11:11
Zdravím,
mám taký menší problém. Chcel by som sa vás opýtať ako nastaviť u niektorých starších hier používanie staršieho DirecX , konkrétne 9tkový. Vo windows pomocníku mi písalo iba to, že u niektorých starších hier , ktoré nie sú stavané na novšie systémy windows, sa môže zobraziť grafika chybne. V dxdiag som toho veľa nenašiel a rada, že v odkaze na danú hru mam vo vlastnostiach do kolonky s cieľovým umiestnením doplniť -dxlevel90, ale nefunguje to...
Tak sa obraciam na vás o radu.

Vďaka.
Juraj Tlach
02.04.13,10:27
Vyskúšal si vo vlastnostiach nastaviť kompatibilitu programu? To by ti mohlo pomôcť.
Harendil
02.04.13,11:20
Skúšal. V možnosti tento program spúšťať vždy v kompatibilite so systém som nastavil Win7 pretože tam mi to šlo... nepomohlo. Spustiť ako správca taktiež bezozmeny, a do tých troch nastavení Redukovaný režim farieb neviem o tom že by práve toto mohlo pomôcť a celkovo do tých troch nastavení nechcem šprtať lebo presne nerozumiem na čo sú a nechcem to ešte viac dochrámať :)
Juraj Tlach
02.04.13,11:46
hmm...mám os w8x64 a pustil som na tom programy a hry z win95. skôr by som povedal, že ti ten direct chýba. vo win8 je aj poradca...ako sa správa hra? vypisuje niečo?
misoft
02.04.13,19:03
Pokiaľ sa inštalujú hry z média - mnohé majú v inštalačke aj DirectX 9.0c a je potrebné to povoliť. Nie je vúbec na škodu, ak v PC je DirectX 9 i 10 a 11. Nebijú sa - majú rozdielne knižnice.
A pokiaľ nemá DirectX 9 - môže ho sosnúť http://softmania.sk/graficke-karty/directx a nainštalovať.
Juraj Tlach
03.04.13,18:09