reddwarf
02.04.13,12:42
Môžem si ako živnostník (nezamestnávam nikoho) dať do nákladov kávu a espresso prístroj? Viem že sa táto téma rozoberala na rôznych fórach pomerne veľa, no vždy išlo o firmu ktorá kupovala kávu a nápoje pre zamestnancov. Nejde mi v podstate o žiadne znižovanie základu a podobne, no kávy pijem pomerne veľa popri práci a preferujem kvalitnejšiu kávu, ak by bola možnosť dať si do nákladov tak prečo nie... Logicky by to malo ísť, veď ak pracujem samozrejme aj pijem. Ak vypijem denne napr. 3 šálky pričom na jednu je potrebné 7g kávy (bežná dávka na espresso) tak viem vyrátať koľko kávy reálne spotrebujem. V podstate by som to neriešil no za rok to vychádza na asi 6-7kg kávy. Ďakujem
Stanislav 1975
02.04.13,10:45
podľa mňa- espresso( stroj )- ÁNO, následne kávu - NIE..., Ale niesom účtovník...
Mila123
02.04.13,10:47
Môžem si ako živnostník (nezamestnávam nikoho) dať do nákladov kávu a espresso prístroj? Viem že sa táto téma rozoberala na rôznych fórach pomerne veľa, no vždy išlo o firmu ktorá kupovala kávu a nápoje pre zamestnancov. Nejde mi v podstate o žiadne znižovanie základu a podobne, no kávy pijem pomerne veľa popri práci a preferujem kvalitnejšiu kávu, ak by bola možnosť dať si do nákladov tak prečo nie... Logicky by to malo ísť, veď ak pracujem samozrejme aj pijem. Ak vypijem denne napr. 3 šálky pričom na jednu je potrebné 7g kávy (bežná dávka na espresso) tak viem vyrátať koľko kávy reálne spotrebujem. V podstate by som to neriešil no za rok to vychádza na asi 6-7kg kávy. Ďakujem

alebo ponúkaš vrámci degustácie a prezentácie kávu? v tom prípade áno, inak žiaľ......
Tweety
02.04.13,11:26
Môžem si ako živnostník (nezamestnávam nikoho) dať do nákladov kávu a espresso prístroj? Viem že sa táto téma rozoberala na rôznych fórach pomerne veľa, no vždy išlo o firmu ktorá kupovala kávu a nápoje pre zamestnancov. Nejde mi v podstate o žiadne znižovanie základu a podobne, no kávy pijem pomerne veľa popri práci a preferujem kvalitnejšiu kávu, ak by bola možnosť dať si do nákladov tak prečo nie... Logicky by to malo ísť, veď ak pracujem samozrejme aj pijem. Ak vypijem denne napr. 3 šálky pričom na jednu je potrebné 7g kávy (bežná dávka na espresso) tak viem vyrátať koľko kávy reálne spotrebujem. V podstate by som to neriešil no za rok to vychádza na asi 6-7kg kávy. Ďakujem
To, koľko vypiješ kávy je len a len tvoja súkromná vec a nie je to výdavok, ktorý by súvisel s predmetom podnikania. Takže kávovar aj káva je VNZD. VOZD jedine v prípade, že ju aj predávaš, teda je predmetom podnikania.
reddwarf
02.04.13,11:43
alebo ponúkaš vrámci degustácie a prezentácie kávu? v tom prípade áno, inak žiaľ......

Ako prevádzkovateľ internetového obchodu... jedine že by som ju posielal v termoske :eek: Tak nič no, ďakujem všetkým za odpoveď :)
danac1
22.04.13,09:29
Dobrý deň, chcela by som sa prosím poradiť: SZČO účtujúci v PU, remeselník, môže si dať do nákladov záhradný domček, postavený na vlastnom pozemku, pričom ho využíva na odkladanie náradia, resp. dielňu? Ďakujem pekne za odpoveď, prajem príjemný deň.