martinka_@zoznam.sk
02.04.13,12:50
Dobry den, znamy pracuje od marca minuleho roka na zivnost v nemecku. Prijem mal 5925 eur . Chcela by som sa len opytat , ktore policko mam zaskrtnut pri kolonke ze uplatnujem vydavky percentom...a na papieri od zamestnavatela nema napisane kolko zaplatil poistne, a dalej si este uplatnuje danovy bonus na dve deti.
veronikasad
02.04.13,11:13
Má živnosť alebo je zamestnancom v Nemecku ?
martinka_@zoznam.sk
02.04.13,11:15
zivnost
zanetth
02.04.13,11:52
Má nemeckú alebo slovenskú živnosť? Ako živnostník musel predsa vystaviť faktúru a sám si platiť aj odvody.
martinka_@zoznam.sk
02.04.13,11:58
no ma zivnost na slovensku a dal mi len papier od zamestnavatela kde ma prijem je tam len jedna suma, zivnost zacal minuly rok a teda vraj bol este oslobodeny od platenia odvodov
veronikasad
02.04.13,12:08
no ma zivnost na slovensku a dal mi len papier od zamestnavatela kde ma prijem je tam len jedna suma, zivnost zacal minuly rok a teda vraj bol este oslobodeny od platenia odvodov

živnostník nemá zamestnávatela.
zanetth
02.04.13,13:07
no ma zivnost na slovensku a dal mi len papier od zamestnavatela kde ma prijem je tam len jedna suma, zivnost zacal minuly rok a teda vraj bol este oslobodeny od platenia odvodov


Živnostník nemá zamestnávateľa, ide pravdepodobne len o akési potvrdenie o zaplatní určitej sumy za vykonané práce resp. poskytnuté služby. Vyplníš oddiel VI. v DP -B, príjmy budú 5925 Eur, výdavky 40% z príjmov. Pod tabuľkou číslo 2 zaškrtneš, že uplatňuješ výdavky percentom z príjmov.