Erika686
02.04.13,16:28
Tesila som sa , ze som si konecne nasla pracu. Ide o pracu v ambulancii. Do usi sa mi dostalo, ze sa tu striedaju sestricky jak na beziacom pase. Ide o normalnu prac. zmluvu so skusobnou dobou tri mesiace, s platom- min. mzda a po skonceni prac. zmluvy plat hrube 630 vratane stravnych listkov.
No jeden bod v prac. zmluve sa mi nepozdava a tro, ze
" V pripade, ze zamestnanec sa rozhodne do troch rokov odist na vlastnu ziadost, uhradi administrativno-technicke naklady s jeho zamestnavanim v hodnote aktualnej min. mzdy."

Je toto v poriadku? Z mluvu mam na urcitu dobu- 1 rok.
Tweety
02.04.13,14:30
Nie je to v poriadku. Zrejme si sa aj pomýlila, lebo máš, že po skončení PZ, zrejme má byť SD plat vrátane SL. Nárok na SL máš po celý čas PP ak zmena trvá dlhšie ako 4 hod.
Erika686
02.04.13,15:22
Nie, nepomylila, lebo som presne citovala ten bod z prac. zmluvy. Cize nie je v poridku, ze mu mam uhradit tie "vydavky"?
Tak co mam robit? Zmluvu som este nepodpisala....
Ale v skusobnej dobe mozem odist bez udania dovodu aj zo dna na den, nie...
Tweety
02.04.13,15:32
Prečítaj si ešte raz, pomýlila si sa v tom, čo som podčiarkla. Ak si zmluvu nepodpísala, PP ešte ani nezačal. Ak ju podpíšeš, v rámci SD môžeš odísť kedykoľvek.
Erika686
02.04.13,15:35
joj, stravne listky to ano, tie mam aj v skusobnej dobe.
Mne ide hlavne o tu formulku, co som napisala
" V pripade, ze zamestnanec sa rozhodne do troch rokov odist na vlastnu ziadost, uhradi administrativno-technicke naklady s jeho zamestnavanim v hodnote aktualnej min. mzdy."
Tweety
02.04.13,15:36
joj, stravne listky to ano, tie mam aj v skusobnej dobe.
Mne ide hlavne o tu formulku, co som napisala
" V pripade, ze zamestnanec sa rozhodne do troch rokov odist na vlastnu ziadost, uhradi administrativno-technicke naklady s jeho zamestnavanim v hodnote aktualnej min. mzdy."
ALe veď som už napísala, že to nie je v poriadku.
Erika686
02.04.13,15:37
Prečítaj si ešte raz,nemôžeš mať HM až po skončení PZ. Ak si zmluvu nepodpísala, PP ešte ani nezačal. Ak ju podpíšeš, v rámci SD môžeš odísť kedykoľvek.
prepac, co je HM?
Tweety
02.04.13,15:38
prepac, co je HM?
HM-hrubá mzda, kedže je reč o mzde, plate.
Erika686
02.04.13,15:38
a co mam robit, nepodpisat PZ? Konecne robota a takou hovadinou cloveka odradia...
Tweety
02.04.13,15:40
a co mam robit, nepodpisat PZ? Konecne robota a takou hovadinou cloveka odradia...
Veď sa na tú formulku v PZ priamo opýtaj. Podpísať zmluvu môžeš, veď budeš mať SD a teda prinajhoršom odídeš. ALe samozrejme všetko je na tvojom rozhodnutí. Počas skúšobnej doby môže dôjsť ku skončeniu PP kedykoľvek z obidvoch strán.
Erika686
02.04.13,15:45
a v skusobnej dobe mam HM 337,70, co je vlastne minimalna mzda
Erika686
02.04.13,15:48
tweety, dakujem. ja sa ho na to ,samozrejme zajtra opytam.