minervacar
02.04.13,17:14
Riesim otazku vhodneho dodavatela. Hoci mam zopar kriterii na zaklade kt. by som sa chcel rozhodnut, predsa ma zaujima nazor skusenejsich. Kedze je dost mozne, ze som nieco prehliadol.

Este mam podotazku: uz sa vam tiez stalo, ze ceny od dodavatela su niekedy vyssie, nez za ake predava konkurenica (aj ked beriem do uvahy quantity discount)? Ako si to mam vysvetlit? Je to len tym, ze maju lepsieho dodavatela?
LeaSl
02.04.13,15:41
áno, ceny od dodávateľa môže byť vyššie ako je predajná cena konkurencie - tá môže mať iného dodávateľa, alebo berie priamo od výrobcu, takiež môže mať vyjednané iné podmienky, množstevné zľavy, zľavy pri úhrade vopred ..., ale tiež mohla tovar nakúpiť, ked mal dodávateľ výrazne zľavy na daný tovar.
chic FASHION s.r.o.
09.05.13,06:14
Preto je najlepšie sa snažiť ponúkať iný sortiment ako konkurencia. Čínskych vecí je u nás nespočetne veľa, preto si myslím, že tento tovar sda neoplatí ponúkať, keďže konkurenčný boj s Čínanmi sa vyhrať nedá. Niektorí z nich pracujú len s 10% maržou plus DPH. Mi príde, že oni predávajú, len aby niečo robili a aby sa u nás udržali, nie aby zarábali milióny.
kezeso
09.05.13,09:27
Toto ťa nikto nenaučí, iba ty sám, časom, si vytvoríš svoj systém nákupu a dobré vzťahy s dodávateľmi. Je to beh na dlhé trate. Sem-tam sa aj "opáliš", ale neber to tragicky. To sú nezaplatiteľné skúsenosti, ktoré neskôr zúročíš vo svojom podnikaní.