elena74
07.03.06,17:48
ahojte, som tu nova a preto by som vas chcela poprosit o radu.Nastupila som do firmy ako asistentka jednej malej firmy kde su 4 zamestnani,budem im robit ucto aj mzdy a preto by som rada od vas akekolvek info co k tomu potrebujem ake formulare a pod. Nemam ziadnu prax iba kurzy PU a miezd.
Dakujem
lenkak
07.03.06,17:37
Ohľadom PU si daj do vyhľadávania názov "svokrina kuchyňa" veľmi kvalitná téma pre začiatky s PU.
DanielaSL
07.03.06,19:41
ahojte, som tu nova a preto by som vas chcela poprosit o radu.Nastupila som do firmy ako asistentka jednej malej firmy kde su 4 zamestnani,budem im robit ucto aj mzdy a preto by som rada od vas akekolvek info co k tomu potrebujem ake formulare a pod. Nemam ziadnu prax iba kurzy PU a miezd.
Dakujem

Aké účtovníctvo im tam budeš robiť? Trochu by som ti doporučila pozrieť si papiere , ktoré im niekto robil doteraz, aby si sa dostala do obrazu. Ohľadne miezd - pracovné zmluvy, poprípade dohody, prihlášky a odhlášky na poisťovne, pri výplatách musíš mať výplatné pásky, listiny výplatné-zálohové, sumarizáciu, výkazy na poisťovne s prílohami, prehľady a hlásenie na daňový úrad. Evidencia PN-iek, evidenčných dôchodkových listov. Je to dosť obšírna otázka akú si sem položila. A potom v akých softoch to budeš robiť?