molihua
03.04.13,08:44
Dobry den, prosim o radu:

DP za rok 2011 som podala v neskorsom termine k 30.6.2012. Zaplatila som dan, spolu s preddavkami na dani- vsetky 4 stvrtiny naraz. Podla pokynov spravcu dane som v tohtorocnom DP uviedla v prislusnej casti formulara, ze ziadam o vratenie prvych troch tretin- teda danu sumu som uviedla ako preplatok.
Nakolko stvrta cast sa vraj vztahuje na prvy stvrtrok 2013 (pravdupovediac tomu poriadne nerozumiem), mam o nu ziadat teraz v aprili v osobitne podanej ziadosti. A tu je moj problem- nakolko nerozumiem za ake obdobie ta cast preddavku vlastne je, vobec neviem ako mam tu ziadost zostavit a co v nej presne uviest:eek::eek:. (Kedy mi to vsetko vlastne vratia?)
Prosim, poradte, v tychto veciach som uplny antitalent, nemam uz ani uctovnika, a kazdym stretnutim so spravcom dane som len viac zmatena :o:o:o
Chrusťa
04.04.13,10:06
Neviem o aký typ osoby ide, či FO al. PO, ale najlepšie je napísať list priamo svojmu správcovi dane, a tam pekne rozpísať, čo žiadate,koľko žiadate a za ktoré obdobie. Správca dane na každý list /žiadosť/ musí odpovedať. Bez žiadosti na hlavičkovom papieri spoločnosti, DU nevykoná žiadne zápočty.