EKO-HAUS
03.04.13,10:19
Omylom som pri úhrade nákupu PHM zaplatil platobnou kartou, ktorú mám k súkromnému účtu. Je možné tento doklad uznať ako daňový výdavok, keďže som PHM spotreboval vo firmemnom aute. A peniaze z pokladne som poukázal na svoj osobný účet čím som záväzok uhradil.

Ďakujem
Melnick
03.04.13,08:23
Podľa mňa, áno:), je možné uznať ako VOZD.
Tweety
03.04.13,08:26
Omylom som pri úhrade nákupu PHM zaplatil platobnou kartou, ktorú mám k súkromnému účtu. Je možné tento doklad uznať ako daňový výdavok, keďže som PHM spotreboval vo firmemnom aute. A peniaze z pokladne som poukázal na svoj osobný účet čím som záväzok uhradil.

Ďakujem Jasné, ak nákup bol na služobné účely,teda súvisel s podnikaním, tak áno je výdavkom OZD.
Zita5
03.04.13,08:28
Omylom som pri úhrade nákupu PHM zaplatil platobnou kartou, ktorú mám k súkromnému účtu. Je možné tento doklad uznať ako daňový výdavok, keďže som PHM spotreboval vo firmemnom aute. A peniaze z pokladne som poukázal na svoj osobný účet čím som záväzok uhradil.

Ďakujem

Ani sa nemuseli peniaze poukazovať na Váš súkromný účet .Stačilo to zaúčtovať v uzávierkových nepeňažných operáciách .Ale nič sa také nestalo, ak ste si poukázali financie na Váš účet.Spravte si k tomu poznámku , aby ste za pár rokov nerozmýšľali, že o čo sa jednalo a priložte k tomu aj bankový výpis zo súkromného účtu .