Discodiva
03.04.13,10:05
Je to možné? Dodavatel nám totiž platby posiela skor nepravidelne, tak by ma zaujímalo, či by bol problém na fakture ako dátum vystavenia uvádzať ten dátum, kedy bola platba prijatá na učet.
Dakujem.
Tweety
03.04.13,08:07
AKo sa hovorí ešte raz a pomaly. Popíš trocha podrobnejšie o aké platby ide, či o zálohy, alebo už platby za dodanie tovaru, uskutočnenie služieb.
Discodiva
03.04.13,08:10
ide o normálnu platbu za uskutočnené služby za predošlý mesiac.
Tweety
03.04.13,08:12
ide o normálnu platbu za uskutočnené služby za predošlý mesiac.
Ak si platiteľom dph, máš povinnosť do 15 dní od poskytnutia služby vystaviť faktúru. Nemôžeš fakturáciu viazať na úhradu faktúry. AK platia neskoro, môžete sa dohodnúť na preddavku. Tu si tiež povinná vystaviť faktúru do 15 dní od prijatia preddavku s rozpisom ZD a daň.
vymysel1
13.04.13,15:01
Do 31.12.2012 si bola fakturu povinna vystavit do 15 dni od vzniku danovej povinnosti (=den uskutocnenia zdanitelneho plnenia), t.j. dodania tovaru, sluzby, alebo prijatia platby pred samotnym dodanim. Od 1.1.2013 musis fakturu vystavit v lehote do 15 dni od konca kalendarneho mesiaca, kedy bol tovar dodany sluzba poskytnuta, resp. platba prijata.
Takze, ak ti dodavatel posiela plaby pred dodanim tovaru/sluzby, ty vystavis fakturu do 15. dna nasledujuceho mesiaca. Tak to chapem ja.
SalveQ
13.04.13,16:52
Bežne sa stretávam s tým, že mi dodávateľ vystaví faktúru s neskorším dátumom, než bola vykonaná úhrada a nejedná sa o žiadnych amatérov, takže verím, že je to v poriadku.