erikson03
03.04.13,13:56
Zdravim všetkých stavebníkov.
Potrebujem poradit ohľadne vodomernej šachty. Ide o to že šachta bude na príjazdovej ceste, ktorá sa z hlavnej cesty zvažuje, čiže poklop nebude v rovine, ale musí byť šikmo ako cesta.
Ďalšia doležitá vec je že musí byť prejazdná nákladným autom, nakoľko idem stavať a samotná príjazdová cesta má cca 100m takže všetok material musi prejsť po šachte a aj koli každoročnemu
dovozu dreva chcem takú šahtu. Vie mi niekto poradiť prosím, ako ju vybudovať?
​Ďakujem.
Xanti
03.04.13,12:09
A prečo nedáš vodomernú šachtu bokom od príjazdovej cesty?
erikson03
03.04.13,12:22
To by som ju musel dať na susedov pozemok. Prijazdova cesta je len odkupena cast susedovho pozemku aby som sa dostal k svojmu.
Xanti
03.04.13,12:24
No jedine betonovú môžeš dať najlepšie podľa mňa do stredu cesty .. aby sa tak nepreťažovala ... http://www.vodomernasachta.sk/vodomerna_sachta_technicka_specifikacia
erikson03
03.04.13,12:59
Dik za link, ale toto som už preštudoval a nerieši to moju situáciu. Ide hlavne o šikmý a pojazdý vrch šachty.:-(
Xanti
03.04.13,13:02
Dik za link, ale toto som už preštudoval a nerieši to moju situáciu. Ide hlavne o šikmý a pojazdý vrch šachty.:-(
A prečo by to neriešilo tvoj problém ... vykopať jamu, zašalovať, objednať raketu z betonarky plnú betonu silného... urobiť šachtu, a vrch vieš spraviť debnenie do šikma aby si kopíroval povrch cesty, a poklop zo železného silného plechu ... nikto ti nekáže kupovať hotovú šachtu. Môžeš si ju urobiť a môžeš aj na vodárnach sa pýtať na umiestnenie či niekde v tom kopci môže byť.
ivan1961
18.01.15,14:38
Ja som nemal žiadny problém so šachtou z lukabetonu, kúpil som ju v Preselanoch trvalo mi 2 mesiace kým sa mi podarilo nájsť šachtu s cerifikátom, na ulici kamarát kúpil šachtu v inzercii na Bazar, alebo v Bazoší od výrobcu z okolia Nitry, šachta síce bola lacnejšia, ale bez certifikátu a bez dokladov, kamarát šachtu zakopal, prišli vodári a vodomer mu nezapojili, šachtu musel vykopať a zakúpiť druhú.... takže nakoniec ho šachta stála raz toľko...Po týchto skúsenostiach som zakúpil 170cm vysokú šachtu v Lukabetone za 222€ s dokladom s DPHm, certifikátom, je prejazdná, chodím po nej s oktávkou vodári nemali žiadne pripomienky... Milan