klavesnica2
03.04.13,14:25
Som evidovaná na ÚPSVaR ale chcem odísť do Prahy a nájsť si tam prácu! Čo mám robiť?
Prácu tam ešte nemám chcem si ju tam nájsť. Mám ísť normálne na UPSVaR a odhlásiť sa? Ako to prebieha???:cool:
Xanti
03.04.13,12:28
Hm... povedz to svojej sprostredkovateľke .. a nájdete najlepšie riešenie.
Ale ak budeš odhlásená z UP, tak nezabudni sa prihlásiť ako dobrovolne nezamestnaná na zdravotnú poisťovnu a nezabudni platiť 55,02 eur mesačne odvody, kým si nenájdeš prácu v Prahe.
klavesnica2
03.04.13,12:31
ďakujem za radu, samozrejme ak budem dobrovoľne nezamestnaná o povinnosti si platiť ZP viem. Ja som len skôr chcela vedieť, že ako to prebieha atď :)
Xanti
03.04.13,12:32
Ved môžeš byť evidovaná na UP, a sprostredkovateľka Ti môže dať kontakt tak aby to vyhovovalo, ved iste sa vieš vrátiť domov . A ked sa zamestnáš tak zavoláš sprostredkovateľke, a pošleš jej kopiu pracovnej zmluvy aby ťa vedela vyradiť z evidencie ...
klavesnica2
03.04.13,12:34
To sa dá spraviť aj takýmto spôsobom?
veronikasad
03.04.13,12:35
Som evidovaná na ÚPSVaR ale chcem odísť do Prahy a nájsť si tam prácu! Čo mám robiť?
Prácu tam ešte nemám chcem si ju tam nájsť. Mám ísť normálne na UPSVaR a odhlásiť sa? Ako to prebieha???:cool:

Uchádzač o zamestnanie, ktorý si chce hľadať zamestnanie v členskom štáte EÚ a súčasne si chce zachovať nárok na dávku v nezamestnanosti, je povinný oznámiť úradu dátum svojho odchodu do členského štátu EÚ. Zamestnanec úradu poučí uchádzača o zamestnanie, že v prípade jeho nezaradenia do služieb zamestnanosti v členskom štáte EÚ, je povinný najneskôr do 15 pracovných dní odo dňa jeho odchodu začať plniť povinnosti úradu. V prípade, že uchádzač o zamestnanie bol zaradený do služieb zamestnanosti v členskom štáte EÚ je povinný začať plniť povinnosti voči úradu najneskôr do 15 pracovných dní odo dňa, od ktorého prestal byť k dispozícii príslušnému úradu členského štátu EÚ, ale najneskôr pred uplynutím 3 mesiacov odo dňa jeho odchodu do členského štátu EÚ.

Viac info

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=8&sqi=2&ved=0CGwQFjAH&url=http%3A%2F%2Fwww.upsvar.sk%2Fsluzby-zamestnanosti%2Finformacie-pre-obcanov-pri-evidovani-sa-na-urade-psvr%2Fprava-a-povinnosti-uchadzaca-o-zamestnanie.html%3Fpage_id%3D12927&ei=2y5cUeqSEIje4QTRtYGIDg&usg=AFQjCNGUMNZPfJXec6Y2f4VBZ6ui-gz-NA&sig2=H3LFrVi2UgYeMM06iq2U2w&bvm=bv.44697112,d.ZWU&cad=rja
klavesnica2
03.04.13,12:38
veronikasad lenže ja nepoberám dávku v nezamestnanosti proste som ukončila vysokú školu, som pol roka na úrade práce a chcem odísť do zahraničia :)
veronikasad
03.04.13,12:40
veronikasad lenže ja nepoberám dávku v nezamestnanosti proste som ukončila vysokú školu, som pol roka na úrade práce a chcem odísť do zahraničia :)
Aj keď nepoberáš dávku, si povinná oznámiť ÚP, na ktorom si registrovaná, že si ideš hľadať prácu do krajín EU. Nevzťahuje sa na teba akurát prenos dávky.
Xanti
03.04.13,12:41
veronikasad lenže ja nepoberám dávku v nezamestnanosti proste som ukončila vysokú školu, som pol roka na úrade práce a chcem odísť do zahraničia :) Ved Veronika Ti napísala len to čo som písala ja... pokecaj o tom so sprostredkovateľkou práce a nájdete najlepšie riešenie, ona ťa poučí čo máš robiť ... poprípade kedy sa máš hlásiť u nej ... tu to nevyriešiš. To musíš odkomunikovať s UP toto.
klavesnica2
03.04.13,12:44
Samozrejme to spravím s tým som rátala. SKôr ma zaujíma to, že proste 15. júla odchádzam, predtým samozrejme pôjdem na úrad práce a ak sa proste odhlásim z úrade práce a nebudem mať ešte žiadne zamestnanie musím si platiť ZP len ostanem ako keby dobrovoľne nezamestnaná, je to tak? A keď si nájdem prácu v zahraničí aký je ďalší postup?
veronikasad
03.04.13,12:50
Samozrejme to spravím s tým som rátala. SKôr ma zaujíma to, že proste 15. júla odchádzam, predtým samozrejme pôjdem na úrad práce a ak sa proste odhlásim z úrade práce a nebudem mať ešte žiadne zamestnanie musím si platiť ZP len ostanem ako keby dobrovoľne nezamestnaná, je to tak? A keď si nájdem prácu v zahraničí aký je ďalší postup?
Kde čítaš, že sa máš z UP odhlasovať? Pri hľadaní práce v EU môžeš byť evidovaná na slovenskom UP - presné podmienky ti povie tvoja sprostredkovatelka. Rovnako ti dá informácie, aký je ďalší postup, ak si prácu v zahraničí nájdeš. Treba ich dodržiavať, aby ťa nevyradili spätne z evidencie.
Katy a R
03.04.13,16:46
Samozrejme to spravím s tým som rátala. SKôr ma zaujíma to, že proste 15. júla odchádzam, predtým samozrejme pôjdem na úrad práce a ak sa proste odhlásim z úrade práce a nebudem mať ešte žiadne zamestnanie musím si platiť ZP len ostanem ako keby dobrovoľne nezamestnaná, je to tak? A keď si nájdem prácu v zahraničí aký je ďalší postup?

samozrejme - že keď nechceš byť v evidencii UPSVaR - tak nemusíš. Hocikedy sa môžeš odhlásiť a ani dôvod nemusíš nikomu vešať na nos.
len ti kočky radili lacnejší spôsob - ostať v evidencii - aby si nemusela platiť zdravotné poistenie. Vtedy treba rešpektovať podmienky UPSVaR ...