astička
03.04.13,15:33
Chcem sa poradiť - máme zamestnanca, kt. je na čiastočnom invalidnom dôchodku, bol zamestnaný cez upsvar, zmluva už skončila a on je v poslednej dobe dosť často na PN, môžem mu dať výpoveď - v zákone sa píše, že áno podľa § 66 ale len so súhlasom upsvar, ako to vizerá v praxi ? Ďakujem.
veronikasad
03.04.13,13:35
PN nie je dôvod na skončenie prac.pomeru.
wagner
03.04.13,13:55
Chcem sa poradiť - máme zamestnanca, kt. je na čiastočnom invalidnom dôchodku, bol zamestnaný cez upsvar, zmluva už skončila a on je v poslednej dobe dosť často na PN, môžem mu dať výpoveď - v zákone sa píše, že áno podľa § 66 ale len so súhlasom upsvar, ako to vizerá v praxi ? Ďakujem.
V praxi to vyzerá tak, že UPSVaR dá súhlas. Zamestnávateľ povie že nemá robotu a že prepustí všetkých, tak súhlas dostane. Dnes je to iba pro forma súhlas. Až na to, že keď bude PN, tak mu výpoveď nemôžete doručiť. Problém môže byť, keď na jeho miesto prijmete druhého zamestnanca do troch mesiacov a máte problém.
astička
03.04.13,13:57
No pokiaľ je 2-týždňová PN každý druhý či tretí mesiac, tak je to asi vec názoru, ale ja som sa pýtala, či je to možné - chcela som si overiť hlavne ten súhlas z upsvar. Ďakujem.
wagner
03.04.13,14:01
No pokiaľ je 2-týždňová PN každý druhý či tretí mesiac, tak je to asi vec názoru, ale ja som sa pýtala, či je to možné - chcela som si overiť hlavne ten súhlas z upsvar. Ďakujem.
Však som Ti napísala, že je to možné. Ale nie je isté. Keď ich tam presvedčíš, tak Ti dajú súhlas, keď nepresvedčíš tak nedajú. Nič tým nestratíš, to sa musíš pýtať tam. Tu nikto nevie, ako sa úrad práce zachová.
veronikasad
03.04.13,17:55
No pokiaľ je 2-týždňová PN každý druhý či tretí mesiac, tak je to asi vec názoru, ale ja som sa pýtala, či je to možné - chcela som si overiť hlavne ten súhlas z upsvar. Ďakujem.
Ano, je to vec názoru. Pokial však nebudeš mať od ošetrujúceho lekára alebo lekára PZS lekársky posudok, že prácu, na ktorú bol prijatý vykonávať nemôže, výpoveď zo zdravotných dôvodov mu dať nemôžeš. Teda ani žiadny súhlas z UP na ukončenie prac.pomeru nedostaneš. (častá PN invalidov - aj to je riziko ich zamestnávania)
wagner
04.04.13,12:52
Ano, je to vec názoru. Pokial však nebudeš mať od ošetrujúceho lekára alebo lekára PZS lekársky posudok, že prácu, na ktorú bol prijatý vykonávať nemôže, výpoveď zo zdravotných dôvodov mu dať nemôžeš. Teda ani žiadny súhlas z UP na ukončenie prac.pomeru nedostaneš. (častá PN invalidov - aj to je riziko ich zamestnávania)
Môj šéf nemal žiadne potvrdenie od lekára, ani lekársky posudok. Povedal že ma nepotrebuje, nemá peniaze a dali mu súhlas. Záleží od ÚP.
astička
04.04.13,12:59
Vďaka za odpovede aj názory.