st3n
03.04.13,19:32
Vykonavame administ. pracu v tzv.openspace, doteraz neboli ziadne problemy, kazdy zamestnanec mal svoje miesto kde ma svoj laptop,klavesnicu,mys,svoje poznamky na nastenke,kanc potreby,pripadne dekoraciu,kvety a pod.Problem nastal ked zamestnavatel prijal vela novych zamestnanocv a nas pocet prevysil pocet miest na sedenie. Zamestnavatel sa vynasiel tym ze zaviedol pravidlo kedy ten kto pride skor si moze sadnut kam chce. Nastastie pre neho nie vzdy su vsetci v praci a tym si ma vzdy kto kam sadnut, problem ale je ze ked je niekoho miesto obsadene, tento si musi svoje veci prenasat inde co mu zaberie niekedy aj 20 minut kazde rano. Neviem si predstavit aby som zaroven niekde pracoval a cely den sa pozeral na prazdny stol, aby som si nemusel kazdy den stahovat kopec veci. Da sa proti tomuto branit nejakym zakonom alebo niecim? Poradite nam?
Tweety
03.04.13,17:33
To myslíš toto vážne? To musí byť veľmi vtipný zamestnávateľ.
st3n
03.04.13,17:41
je to cele smiesne, ide o to, ze nevedia momentalne zabezpecit dalsie pracovne priestory pre svojich zamestnancov, tak si na nich vymyslaju taketo absurdne veci. pre nich to je asi vyhovujuce, pretoze maju mensie naklady, no nam to uz dost lezie na nervy
Tweety
03.04.13,17:42
je to cele smiesne, ide o to, ze nevedia momentalne zabezpecit dalsie pracovne priestory pre svojich zamestnancov, tak si na nich vymyslaju taketo absurdne veci. pre nich to je asi vyhovujuce, pretoze maju mensie naklady, no nam to uz dost lezie na nervy
​A vyjadrili ste nadriadeným svoj postoj k takému postupu?
ivka70
03.04.13,17:51
Je kopec medzinarodnych firiem, ktore takto funguju (poznam aj na SK) ... a funguju tak trvale.
Ziadny zakon ti nezarucuje, ze musis mat priradeny jeden konkretny stol.
avalik
03.04.13,18:17
pozri sa do dokumentacie BOZP, ci je taketo striedanie tam podchytene

plati Nar. vlady o minimálnych bezpečnostných a zdravotných požiadavkách na pracovisko http://www.zakonypreludi.sk/zz/2006-391