gucci555
03.04.13,20:45
po smrti otca nam ostaly dve nehnutelnosti,z ktorých jednu chcem užívať ja,s tým že samozrejme vyplatím surodencov podla ceny domu,suhlasia,ale chcem to spraviť hneď u notárky na dedickom konaní ten prepis,da sa to vobec?alebo podla čoho určuje notár cenu nehnutelnsti?trhová,alebo aka iná,alebo mam si dat spravit znalecky posudok na ten dom?nechcem čakať lebo ked notár napíše všetok majetok na 1/5 neskor sa môže situácia zmeniť.neviem čo urobiť, mam sa vzdať svojeho podielu z ostatneho majetku,a nejakým sposobom chciet len ten starý dom?Treba dodat ze ide o stary 100ročný dom,a potrebuje sanáciu,nakolko som jediný kto ma on záujem.poraďte prosim

Vdaka
mattto
03.04.13,18:56
na hodnote sa dohodnú dediči, ak všetci budú súhlasiť, notár uzná Vami uvedenú hodnotu

dá sa to, na vyporiadaní dedičských podielov sa dohodnú dediči (ak sa vedia dohodnúť)
doktor23
04.04.13,06:00
určuje sa trhová cena, znalecký posudok nie je potrebný, ak sa dedičia dohodnú. Notár schváli každú dohodu, ktorá neodporuje zákonu.
gucci555
07.04.13,10:18
Dakujem,to znamená že keď budú dediči súhlasiť tak notár prepíše dom na mna?A ako je to z vyplatením?môžem sa dohodnúť z dedičmi a z notárom do cca 3 mesiacov vyplatím surodencou?poprípade spíšem s nimy nejakú zmluvu?neviem ako to funguje.. Vdaka
Xanti
07.04.13,10:52
Neboj sa notár vie ako to spraviť,
dom napíše na teba v rámci vysporiadania dedičských podielov a teba v osvedčení o dedičstve zaviaže vyplatiť dohodnuté sumy do času ako sa dohodnete. Takže ak poviete notárovi, že dom chceš ty a vyplatíš čo ja viem po 2000 eur ostatným dedičom do 3 mesiacov od právoplatnosti rozhodnutia o dedičstve, tak to notár tak napíše. A ty máš podla toho povinnosti a práva.
Ty s nimi žiadnu zmluvu spisovať nemusíš už.
gucci555
07.04.13,13:43
dakujem,presne toto som potreboval počut.vadaka