JanaSys
03.04.13,21:19
Ahojte,
keďže sa mi podarilo úspešne získať príspevok (od 1.4. som "hrdá" SZČO) a na Porade som našla veľa rád, ktoré mi pomohli sa fakt po veľmi dlhom čase ako tak zorientovať, tak som sa rozhodla priložiť svoje prepočty v Exceli, ktoré možno niekomu pomôžu tiež. Pozor, každý úrad to má inak, toto som využila pre Nové Mesto NV. Robila som jednu aj pre Trenčín, ale tam to bolo zložitejšie, aj keď tabuľka bola kratšia.

Čísla som samozrejme pomenila, snažila som sa označiť, čo zadať, pretože si to samo prepočítava odvody na základe výšky príjmu a ten zase podľa nákladov a príjmov, plus to ráta akýsi ich "cash flow" (zdá sa to blbosť, ale vďaka tomu sa dobre kontrolujú čísla, hlavne aby sa neprestrelila osobná spotreba).

Je to robené na SZČO bez zamestnancov, s jedným dieťaťom pre daňový bonus, neplatca. Platí prvý rok len ZP, žiadne dobrovoľné SP.
Možno to niekto skontroluje a upozorní na chybu, plánujem to totiž využiť aj na istú "optimalizáciu" reálnych čísel. Sama som si teraz pri "poľudšťovaní" našla chybu (zabudla som prirátať odvody k VZ pre výpočet odvodov), ale keďže aj tak šli z minima, nikomu to nevadilo.

UP potrebuje len tú veľkú tabuľku na prvom liste, všetko ostatné sú pomocné výpočty.

Pozor, je tam chyba, pri výpočte základu pre ZP a SP (správne sa má počítať s údaja ZISK - na r. 19 (resp ich 13) a nie zo základu dane ako je to teraz z r. 32 (resp. ich 22). Poplietli ma názvy a ich základ dane je už upravený o neodpoč. položky. Všimla som si to až teraz.