Discodiva
04.04.13,08:10
Mám prečítaných kopec kníh o pozitívnom myslení a rozvoji osobnosti, napr. Tajomstvo, Sila, Tajomstvo sily srdca, Vytvorte si vlastnu buducnost aa mnoho iných. Viem, že je ešte veľa podobných kníh, no rada by som si niečo zakupila na základe dobrých tipov. Máte nejaké?
Indeed
04.04.13,06:32
Trošku miešaš hrušky so slivkami, autorkou prvých troch kníh ,ktoré menuješ je Rhonda Byrney, autorom knihy "Vytvorte si vlastnú budúcnosť" je Brian Tracy,
nespájal by som tie knihy a tých autorov do jedneho celku ani náhodou,
podĺa mňa su knihy Briana Tracyho na vyššej urovni ako spomínané Tajomstvá,
nakoľko Brian Tracy písal tieto knihy ďaleko skor a veĺmi dlho predtým
ako začala publikovať spomínana Rhonda Byrney,

moj názor je ,že knihy od Rhondy Byrney boli písané za účelom komerčného úspechu a sú stručným zhrnutím myšlienok motivačnej literatury vydanej v 90-rokoch,
teda plagiat podĺa mńa.
Stálicami motivačnej literatury sú Anthony Robbins,Stephen R.Covey,Norman Vincent Peale,
John C.Maxwell,Jack Canfield

ale aj Ester a Jerry Hicks, či Robert Kiyosaki
rozhodne doporučujum prečítať 7 zväzkové dielo "Ovlivňovaní reality"od Vadima Zelanda,

či knihu ODPOVEĎ od autorov John Assaraf,Murray Smith, vydalo Open Mind.
Tychto motivačných kníh je nespočetne veĺa ja ich mám doma asi 200 kusov ,
takže chodít po knihkupectvách, listovať v knihách a kupovať len tie vynimočné, a hlavne ČÍTAŤ.

Určite, aplikované poznatky z týchto kníh, každého posunú v živote o kusok ďalej.
Indeed
07.04.13,09:10
Na Porade už podobná téma o motivačnej literature EXISTUJE,

a bola v nej vznesená námietka,že normálny uspešný a vyrovnaný človek,žiadnú motivačnú litertúru čitať NEPOTREBUJE

že motivačná literatúra je len pre tých neuspešných...
ja nejdem teraz rozoberať faktory PREČO je niektorý človek ÚSPEŠNÝ, či NEUSPEŠNÝ,či dokonca
rozoberať KRITERIA podľa ktorých je človek v spoločnosti ÚSPEŠNÝ alebo NEUSPEŠNÝ

len chcem podotknuť,že žiaden človek nie je dokonalý a NEVIE všetko a stále je priestor na nejaké zlepšovanie

napr. možete byť špičkový programator a nemusíte mať ani páru o tom ako sa ukladá dlažba,či ako spraviť chodník..
a funguje to aj opačne , možete byť špičkový pokladač dlažieb a živiť sa ako murár a nemusíte mať ani páru
o tom ako funguje PC a ako ho ovládať...

Jednoducho ak v niečom a O NIEČOM ,NEMÁM dostatok informácii, tak si tieto informácie DOHĽADÁM, tam kde sú dostupné,
pravda ak sa nehanbím, a som dostatočne pokorný PRIZNAŤ si , že existuje oblasť vedomosti,kde mám určité medzery
a CHCEM ich doplniť.

TO JE CELÉ , ak niekto má medzery v tom ,že nevie ako sa motivovať- číta motivačnú literatúru.

Číta motivačnú literatúru aj z toho dovodu,že sa CHCE UISTIŤ, že to , čo sa naučil v živote POTVRDÍ
svojími SKUSENOSŤAMI aj niekto INÝ, trebars na opačnej strane zemegule,tým,že VYDÁ KNIHU
o svojich skúsenostiach a keď ju budem čítať povrdím , to,že je to tak,že pisateľ opisuje REALITU, že MÁ PRAVDU.
Ewikk
11.04.13,09:49
secret
srska
11.04.13,10:04
námatkovo v jednom rohu :D
kopretinka
11.04.13,10:22
http://www.youtube.com/watch?v=N4pnNT5KEyY
tu máš video a ani knihu nemusíš kupovať
podľa mňa je to všetko blbosť,profitujú z toho iba tí autori kníh.
judit.esam
20.06.13,12:31
no až taká blbosť to nieje, zažni žiť podla toho, ver tomu čo chceš dosiahnúť, a ono to príde, ja som tiež najprv neverila, ale teraz..... hmm všetko závisí len od toho v čom veríš. mozog všetko riadí....
evangelisa
19.11.13,04:46
napriklad aj toto:
Indeed
19.11.13,17:04
čo ? toto
Indeed
19.11.13,17:05
super napísané...
kukučka
19.11.13,17:12
mimotemy
Indy, tých dvesto kníh si aj čítal? A ešte stále kupuješ?
kopretinka
19.11.13,17:54
to chváliš sám seba??? :D
Indeed
19.11.13,18:10
Samozrejme, a aj kupujem, ale čítam už menej
veĺa času mi zabera internet, prečo sa pýtaš ?
kukučka
19.11.13,18:18
No nič v zlom, ale za prvé: je to veľmi veľa a za druhé: nie vždy je to vidno, hoci si kdesi písal, že ti to veľmi pomohlo.
Indeed
19.11.13,18:20
nie si prva ,kto mi to hovorí,že som sa veĺmi nezlepšil,ale ako hovorí Števo Segal , najťažšie je prekonať sam seba...
Indeed
19.11.13,18:23
len o MLM a network marketingu mám okolo 30 knih...prečo by malo byť 200 veĺa ? ja som ich zhromažďoval počas viac ako 7-ich rokov....
Indeed
19.11.13,18:24
inak ja nie som manažer ani PR pracovnik , ani nejaký hovorca ...ja som zvárač
misoft
19.11.13,18:47
....dobre vedieť :D ......
kukučka
19.11.13,19:00
No lebo je to veľa na čítanie a navyše sa tie informácie v nich predsa opakujú, nie? Nechcela som ťa hodnotiť, veď ťa nepoznám, to bola len poznámka na margo tvojich včerajších príspevkov na šuťáku...
pmajap
19.11.13,19:33
Kníh mám viac ako dvesto, ale zvárať ešte neviem, ani zváračku nemám a čo sú mi platné pozitívne ladené knižky, keď sa nerváčim, že nemám konštrukciu na kiwi :)
kopretinka
19.11.13,19:34
indy ti zvarí :)
Indeed
26.11.13,10:28
pridám ešte ďalšie ,ktoré som si kupil včera :
Chris Guilebeau: UMENIE ŽIŤ NEKONVENČNE ,
vydalo Open mind
Mijamoto Musaši: KNIHA PIATICH KRUHOV
vydalo Open mind
Jiři Vikač Čmolik: TRHÁK
vydalo www.innerwinner.cz
Charles Duhigg:SILA ZVYKU
vydal Tatran
220870
06.04.15,08:26
Zrovna som dočítal Celestínske proroctvo.Je aj filmové spracovanie ale to je v porovnaní s knihou len veľmi biedny odvar.
odporúčam tiež Robert Monroe Ďaleké cesty (trilógia.
buchač
06.04.15,08:32
Jeden číta, hneď je optimistickejšie naladený.. ;)
http://banky.sk/data/images/4846.jpg

DOPLNENIE :

Názov témy je " Tipy na dobré knihy o pozitívnom myslení ."

Mne (a nie iba mne ) zadrbal niekto to neužitočné.
Ono, ja mu ten jeho názor neberiem...

ALE

Nie náhodou som dal ten obrázok s vkladnými knižkami.
Niekto si možno bude myslieť, že si prdel robím, no pri tom zamyslení sa by možno aj pochopil.
Mne osobne ide o to, že ak má niekto problémy finančného rázu, tak mu trt pomôžu bláboly nejakého mudrlanta ohľadom pozitívneho myslenia.
Alebo nech skúsi taký jedinec opatrovať svojho blízkeho, ktorý ma na kahánku...
Ono papier veľa znesie, no realita je trochu iná.
Na to pozitívne myslenie a aj ten optimizmus je potrebná silná osobnosť.

=========================================

Indy vo svojom príspevku píše, že má doma cca 200 kníh o motivácii, o MLM, o kto vie čom...no sú mu na trt, keď sa v konečnom dôsledku tie názory autorov medzi sebou bijú a pointa - motivácia a optimizmus v konečnom dôsledku sú odsunuté na vedľajšiu koľaj, nakoľko jeden len študuje a študuje....a študuje sťa Lenin.
Ing. Ľubomír Janoška
06.04.15,11:28
27-ročný milionár napísal zoznam 50 vecí, ktoré treba pre úspech
http://dilbert.com/strip/2015-02-14
mareko
06.04.15,11:40
Je to neuveriteľné, ale naozaj chváli sám seba :D...no nič to nemení na tom, že je to fakt dobre napísané :)
korela
06.04.15,15:11
Ja som rada, ak niekto vôbec po takejto literatúre siahne. Aj keď niekoho neposunie, ale neublíži. Vždy sa nájde dobrá myšlienka.
Nedávno mi prišiel mailom tento text, a úplne sa s ním stotožňujem z vlastnej skúsenosti.
Podnikať sa začalo dať už tri r. pred 89. Chcela som si otvoriť jednu činnosť. Nemala nič spoločné s mojím odborom, ale bolo to moje dlhoročné "hobby", bola som v tom dobrá a privyrábala som si. Takže ani moja nútená dlhšia materská nebola iba o ničnerobení.
Všetko som si vybavila, našla som si pracovníkov priamo z výroby, u mňa by dostali viac ako v práci, alebo to mohli robiť po práci. Bola som v podniku na osobnom, kde mi pani vysvetlila, že už iba kvôli pracovným podmienkam a almužne to títo ľudia uvítajú. Stroje som mala, priestor, proste všetko. Jediná chyba lávky. Nemala som sa najbližšieho okolia pýtať na názor. A manžel mi to jednoducho zakázal. Nepôsobil vtedy v mieste bydliska, a budoval si svoju kariéru. Pre mňa by to bol relax, peniaze, vnútorné uspokojenie. Nikdy som odvtedy tú chybu nezopakovala. Nehovoriac o tom, že už v čase perestrojky neboli v mojom odbore miesta. Dlhodobo.

Žaby ako príklad

Úloha, ktorú si treba pamätať celý život...Bola raz jedna skupina žabiek... ktoré sa chceli pretekať. Chceli sa dostať na veľmi vysokú vežu. Na atrakciu sa prišlo pozrieť veľmi veľa divákov, aby si pozreli súťaž a povzbudzovali žabky. Súťaž sa začala...Ale...Z prítomných divákov nikto neveril, že sa niektorej zo žabiek podarí dostať na vrchol veže. Krútili hlavami a hovorili: „Oh, to je príliš namáhavé!!! Nikdy sa im to nepodarí!“ Alebo: „To sa im nemôže podariť, lebo veža je príliš vysoká!“ Žabky začali zaostávať......s výnimkou jednej, ktorá sa svižne ťahala hore a hore...
„Je to príliš únavné! Nikto sa tak vysoko nedostane!“ Jedna žabka za druhou to vzdávali a otáčali sa vzad ... Len tá jedna išla vytrvalo ďalej... Vôbec to nechcela vzdávať! Nakoniec to každý vzdal, okrem tej jednej žabky, ktorá sa sama a s obrovskými ambíciami vyštverala až na vrchol veže!
Ostatné žabky, ale aj diváci chceli vedieť, ako sa podarilo práve jej to, čo všetci ostatní považovali za nemožné. Jeden divák prišiel k žabke a spýtal sa, odkiaľ vzala toľko sily, aby sa dostala až na samý vrchol. Vtedy vysvitlo, že...Víťazná žabka je HLUCHÁ!!!

Ponaučenie? Nikdy nepočúvaj tých ľudí, ktorí sú negatívni a pesimistickí...lebo Ti kradnú najkrajšie túžby a sny, ktoré nosíš vo svojej duši! Vždy mysli na silu slov, lebo všetko čo počuješ alebo čítaš vplýva na tvoje činy! Takže: Buď VŽDY OPTIMISTA! A naviac, buď jednoducho HLUCHÝ, keď Ti niekto povie, že nevieš realizovať svoje sny!
Mysli si: Všetko sa Ti môže podariť, ak to naozaj chceš!
.

Toto zaradiť do večerného rozprávkového repertoáru miesto Dobšinského a pod. Nech myšlienku deti nasávajú už s materským mliekom.
buchač
06.04.15,17:03
Doplnený príspevok.
korela
06.04.15,19:42
Súhlasím. V tomto sa mi páčil, že nestagnoval a pracoval na sebe. Už to je čo povedať, že človek vedome pracuje na zmene svojej životnej pozície. On sa tu tým nikdy netajil. A dokázal zlepšiť svoju finančnú situáciu a mal životný cieľ. Verím, že sa k nemu dopracuje.
tannenkau
06.04.15,21:19
Cholera je rada , keď jej príde takáto hovadina :
""
Nedávno mi prišiel mailom tento text, a úplne sa s ním stotožňujem z vlastnej skúsenosti.
Podnikať sa začalo dať už tri r. pred 89. Chcela som si otvoriť jednu činnosť. Nemala nič spoločné s mojím odborom, ale bolo to moje dlhoročné "hobby", bola som v tom dobrá a privyrábala som si. Takže ani moja nútená dlhšia materská nebola iba o ničnerobení.
Všetko som si vybavila, našla som si pracovníkov priamo z výroby, u mňa by dostali viac ako v práci, alebo to mohli robiť po práci. Bola som v podniku na osobnom, kde mi pani vysvetlila, že už iba kvôli pracovným podmienkam a almužne to títo ľudia uvítajú. STROJE SOM MALA , PRIESTOR, proste všetko. Jediná chyba lávky. Nemala som sa najbližšieho okolia pýtať na názor. A manžel mi to jednoducho zakázal. Nepôsobil vtedy v mieste bydliska, a budoval si svoju kariéru. Pre mňa by to bol relax, peniaze, vnútorné uspokojenie.""

Muž behal za karierou po svete
baba bola na materskej, ale mala hobby
a tým si privyrábala

a kedže mala
stroje
priestory
tak iba zamestnala odborníkov
vytvorila im lepšie podmienky
dala vyššie platy

No hotová rozprávka, ako ľahko sa dá začať podnikať :D :D
korela
06.04.15,21:54
Vtedy určite ľahšie, ako neskôr, pretože to bola v tom čase tabula rasa, ty negativista a večný oponent. Ale keď ťa to baví a napĺňa, tak sa realizuj v tom, čo ti ide najlepšie. Teda, predpokladám.
miselito
18.05.15,11:37
Daj si svoj ciel a tvrdo na nom pracuj. A motivaciou by ti mal byt samotny ciel.vela stastia
misoft
19.05.15,06:18
Minipoznámka: za tie dva roky už možno na to prišiel.... tvoja rada - žiaľ - má meškanie (ako naše vlaky :D).