Nikita13
07.03.06,19:29
ahojte poradáci,
viem ze tato tema tu je na porade uz vela krat prebrata. taktiez viem ze stravné a cestovné náhrady su dve rozdielne veci. :D
Stravne pre podnikatelov plati od 1.1.2006 a to vo vyske 55% z 89.
Cestovne nahrady su platne uz od roku 2004 pre podnikatelov.

Ale jednu vec sa chcem spytat. sumy su klasicke 80,122,188 podla hodin a cela suma je danovy vydavok? da sa to aj na soboty a nedele??? a este jednu vec ja mam v zmluve o poskytnuti sluzieb napisane ze robim pracu v danej firme a nie u seba doma kde mam miesto podnikania. takze mozem si dat tieto cestovne nahrady za cely rok 2005 ked si na kazdy mesiac povystavujem cestak???

prosim o odpoved a dakujem
Nagy Eva
07.03.06,18:49
Ano, ja som dala celu sumu ako danovy vydavok, a ked mas cestak na weekend, tak aj na to.
abp1
08.03.06,08:04
Prosím poraďte som začiatočníčka mám dotaz
Keď je SZCO a pracuje sama, nemá žiadnych zamestnancov tak si môže kúpiť gastro lístky a na každý deň učtovať do nákladov 55% zo sumy 89 Sk ako stravné ? Stravné si môže učtovať aj na sobotu a nedeľu ?
Keď nebude učtovať stravné tak môžem si dať do nákladov cesťák, keďže prevádzku nemá v mieste bydliska ?
Na akú sumu sa vypisuje cesťák ? A čo ak tak zostanem na noc na dva-3 dni ?


Ďakujem za odpoveď
STRELEC
08.03.06,08:09
[quote=abp1]Prosím poraďte som začiatočníčka mám dotaz
Keď je SZCO a pracuje sama, nemá žiadnych zamestnancov (nemá vplyv na náhrady živnostníka) tak si môže kúpiť gastro lístky a na každý deň učtovať do nákladov 55% zo sumy 89 Sk ako stravné ? Stravné si môže učtovať aj na sobotu a nedeľu ? (v zásade cez pracovné dni - obdoba ako u zamestnanca)
Keď nebude učtovať stravné tak môžem si dať do nákladov cesťák, keďže prevádzku nemá v mieste bydliska ? (áno a je to nákladovo výhodnejšie)
Na akú sumu sa vypisuje cesťák ? A čo ak tak zostanem na noc na dva-3 dni ? (suma je podľa cestovného príkazu, t.j. doby trvania služobnej cesty a použitej platnej sadzby)
Ďakujem za odpoveď

V texte zvýrazneným
abp1
08.03.06,08:41
Ďakujem Peter za vyčerpávajúcu odpoveď, len by som si ešte chcela ujasniť
keď si kúpim gastro lísky musím si na deň kúpiť vhodnote 89 Sk alebo stačí
tých 55% čo si dám do výdavkov ?
Miriam.x
08.03.06,11:11
Pozri si tému "stravné listky - živnostník"
zuzanar
08.03.06,11:47
Lístok môže byť v rôznej hodnote. Najviac si môžeš dať do nákladov 48,95 z lístka.