hostiska
04.04.13,12:19
Mame DoVP-nepravidelny prijem...ZC odpracoval v januar-0, februar-0 a marec-8h a vyplateny ma byt podla dohody stvrtrocne sumov xy. Do ZP som ho nahlasila iba v tie dni kedy realne odpracoval,cize 2 marcove dni. Vyplatu som mu v januari ani vo ferbuari nevystavila, lebo nic neodpracoval. Teraz mu idem vystavit mzdu za 03/2013...klasicky dam pocet dni aj odmenu...MRP mi vyrata odvod iba do ZP, lebo odvody do SP mi vyrata az po skonceni PP. Teraz otazka...ak bude aj dalsie mesiace pracovatv cca 8 hod. kazdy mesiac 04,05 a 06, tak mu mam vystavovat aj v tychto mesiacom vyplatu aj ked bude nulova??? Taktiez ma zaujimaju aj tie odvody, lebo ak mi ich vyrata az po skonceni PP, tak si to bude musiet ZC zaplatit sam? Odvody org.samozrejme uhradime, ale co jeho odvody, to mu potom nejak zrazim z poslednej vyplaty, alebo ako??? Prosim o radu. Vdaka
Mila123
04.04.13,10:35
Mame DoVP-nepravidelny prijem...ZC odpracoval v januar-0, februar-0 a marec-8h a vyplateny ma byt podla dohody stvrtrocne sumov xy. Do ZP som ho nahlasila iba v tie dni kedy realne odpracoval,cize 2 marcove dni. Vyplatu som mu v januari ani vo ferbuari nevystavila, lebo nic neodpracoval. Teraz mu idem vystavit mzdu za 03/2013...klasicky dam pocet dni aj odmenu...MRP mi vyrata odvod iba do ZP, lebo odvody do SP mi vyrata az po skonceni PP. Teraz otazka...ak bude aj dalsie mesiace pracovatv cca 8 hod. kazdy mesiac 04,05 a 06, tak mu mam vystavovat aj v tychto mesiacom vyplatu aj ked bude nulova??? Taktiez ma zaujimaju aj tie odvody, lebo ak mi ich vyrata az po skonceni PP, tak si to bude musiet ZC zaplatit sam? Odvody org.samozrejme uhradime, ale co jeho odvody, to mu potom nejak zrazim z poslednej vyplaty, alebo ako??? Prosim o radu. Vdaka
ZC si predsa nemusí platiť odvody sám, poznám iba jeden prípad kedy to tak je a to je pri RZZP inak túto povinnosť má ZĽ, tým, že mu zo mzdy zráža poistné a to odvádza....
a je na ZĽ koľko mu vyplatí odmeny (zálohy) tak aby mu aj ostalo na sociálne poistenie ZC.....
hostiska
04.04.13,10:56
Ano samozrejme, ze tie odvody mu zrazi zo mzdy...ibaze teraz sa mu to nezrazilo a dostane na ucet peniaze vo vyslednej forme= Odmena-odvod do ZP-dan. Ale ked na konci roba bude treba tieto odvody zaplatit za zamestnanca...t.j. musim mu ich z niecoho zrazit, ale vyska jeho odmeny je dost nizka pri rozratani na stvrtrocne vyplacanie...takze globalne celrocne odvody ktore by mal zaplatit mu potom mam zrazit z jeho poslednej vyplaty???
Mila123
04.04.13,11:04
poistné do SP odvádzate až po ukončení dohody, t.j. v tom mesiaci, kedy dohoda končí....
​ak by to bolo za 3 roky, tak vtedy......
hostiska
05.04.13,05:34
a vystavujem dohodarovi vyplatu aj ked jeho prijem v danom mesiaci bude 0€, ale odpracoval 8hodin????
Mila123
05.04.13,05:42
a vystavujem dohodarovi vyplatu aj ked jeho prijem v danom mesiaci bude 0€, ale odpracoval 8hodin????

​áno
hostiska
05.04.13,05:45
dakujem
wonderka39
05.04.13,05:56
Prosím Vás, ja mám tiež otázku, ale ohľadom dohodára - pravidelný príjem. Keďže ide o pravidelný príjem, tak má nárok na nemocenské dávky. SP odo mňa žiada výpočet pravdepodobného zárobku kvôli výpočtu nemocenskej dávky. Ako mám vyrátať pravdepodobný zárobok? U dohody o pracovnej činnosti je to jednoduché, keďže dohodár môže odpracovať každý týždeň 10 hodín, tak to len vynásobím jeho hodinovou sadzbou. Ako to mám ale vyrátať u dohodára o vykonaní práce. Chodí do práce podľa potreby, nie je určené, aby chodil napr. každý deň na 4 hodiny. Ako teda rátate pravdepodobný príjem v takomto prípade?
hostiska
05.04.13,08:26
No to netusim...tak ale ked uz mas vyplaty za januar a februar a vies, kolko odrobil aj v marci..kedze je zrejme na PN tak mzdu za tie dni ktore odpracoval uz vies a vies aj pocet hodin..tak podla toho vyratas ten pravdepodobny priemer...nie?
wonderka39
05.04.13,10:33
ale ja potrebujem pravdepodobny zarobok, ktory by ten dohodar dosiahol v marci, kebyze nebol na OČR. T.z. ze odrobil za marec (priklad) 50 hod. ale mohol ich odrobit viac, keby nemal OCR. Lenze kolko viach by tych hodin mohlo byt?