TomášK
04.04.13,16:28
Dobrý deň,

Chcel by som sa spýtať čo je potrebné na otvorenie stánku na točenú zmrzlinu.
Mala by byt v bráne rodinného domu čiže na súkromnom pozemku s prístupom k vode a elektrine.
Okrem založenia živnosti a registračnej pokladne a samozrejme povolenia od miestneho úradu je potrebne ešte niečo?
lujza.j
04.04.13,14:45
TomášK
04.04.13,15:50
No niečo s toho som už čítal len chcel som skôr vedieť či treba založiť aj živnosť ohľadne hygieny, kasu, a miesto to už viem ze treba ale nie som si istý inými papiermi :D
lujza.j
04.04.13,15:56
no ...tak prečítaj všetko nie len niečo....
Danielle369
04.04.13,16:13
Aj toto si čítal?....hlavne hygiena ťa bude zaujímať
http://www.svssr.sk/legislativa/kodex_02_01.asp
TomášK
05.04.13,07:58
NO nemyslel som ze len niečo som čítal lujza.j prečítal som si už o tom niečo ale nemám s tým skúsenosti takže si nechám mile rád poradiť
TomášK
05.04.13,08:11
No už som si to prečítal ale moc mi to nepomohlo Danielle369 totiž vo väčšine tých paragrafou a ustanoveniach je zmrzlina ktorá sa bude predávať klasicky kopčeková táto točená ide vlastne o stroj tam nasypeš zložky a môžeš predávať preto neviem či treba aj umyvadlo, zabezpečený odpad a podobne veci vlastne sa to predáva bez stánku vyberieš stroj dáš si dáždnik a potrebuješ už len kasu a môžeš predávať preto som chcel vedieť či je na toto potrebná aj živnosť a podobne veci ako na normálnu klasickú zmrzlinu.
avalik
05.04.13,08:15
No už som si to prečítal ale moc mi to nepomohlo Danielle369 totiž vo väčšine tých paragrafou a ustanoveniach je zmrzlina ktorá sa bude predávať klasicky kopčeková táto točená ide vlastne o stroj tam nasypeš zložky a môžeš predávať preto neviem či treba aj umyvadlo, zabezpečený odpad a podobne veci vlastne sa to predáva bez stánku vyberieš stroj dáš si dáždnik a potrebuješ už len kasu a môžeš predávať preto som chcel vedieť či je na toto potrebná aj živnosť a podobne veci ako na normálnu klasickú zmrzlinu.

samozrejme, ze potrebujes zivnost, a na predaj tovaru aj elektronicku registracnu pokladnu
na hygiene ti daju konkretne info