Stevo_Alex19
04.04.13,16:44
Zdravim,
hladal som na fore kupa predaj pozemku ale nnasiel som nic co by mi uspokojivo odpovedalo. Na internet som googlil do zblaznenia a nic rukolapne som nenasiel kedze vlastne ani poriadne neviem co mam hladat. Tak dufam ze mi poradite. No ale k veci...

Otec by mal zaujem o kupu zahradky ( pozemok zahradky je v osobnom vlastnictve terajsieho majitela, neprenajima si ju ani nic podobne a ma ju vyse 8 rokov ). Co vsetko bude potrebne k tomu aby ju kupil ? Myslim tym nejake zmluvy, ake su poplatky, aku dan z prijmu musi potom zaplatit terajsi majitel a podobne. A hlavne by bolo dobre ak by mal z vas niekto priamo nejake PDF so zmluvou aj ako ma vyzerat navrh na zapis do katastra a podobne...

Dakujem za kazdu pomoc.
trevize
04.04.13,14:54
Vklad kupnej zmluvy do katastra 66€.

K tym zmluvam...obavam sa, ze toto su veci, za ktore sa oplati zaplatit....(pravnik, notar, realitka).
Stevo_Alex19
04.04.13,14:57
Vklad kupnej zmluvy do katastra 66€.

K tym zmluvam...obavam sa, ze toto su veci, za ktore sa oplati zaplatit....(pravnik, notar, realitka).

Co je na tom tak zaludneho ? Ze by sa to oplatilo ? Ved predsa musi existovat nejaka kostra podla ktorej sa da postupovat, cisla parciel, cislo listu vlastnictva neviem co vsetko kedze osm to nikdy nerobil... Len co ma tak napada, ved tam sa predsa nic nevypocitava ako napriklad pri danovom... Neviem, nechapem co je na tom tak zaludne.
trevize
04.04.13,16:07
Urcite, ze "kostra" existuje. Ale staci detail...kataster prerusi vklad a problemy mozu byt na svete. A to pisem len o katastri...
buchač
04.04.13,16:24
Zdravim,
hladal som na fore kupa predaj pozemku ale nnasiel som nic co by mi uspokojivo odpovedalo. Na internet som googlil do zblaznenia a nic rukolapne som nenasiel kedze vlastne ani poriadne neviem co mam hladat. Tak dufam ze mi poradite. No ale k veci...

Otec by mal zaujem o kupu zahradky ( pozemok zahradky je v osobnom vlastnictve terajsieho majitela, neprenajima si ju ani nic podobne a ma ju vyse 8 rokov ). Co vsetko bude potrebne k tomu aby ju kupil ? Myslim tym nejake zmluvy, ake su poplatky, aku dan z prijmu musi potom zaplatit terajsi majitel a podobne. A hlavne by bolo dobre ak by mal z vas niekto priamo nejake PDF so zmluvou aj ako ma vyzerat navrh na zapis do katastra a podobne...

Dakujem za kazdu pomoc.
Kúpna zmluva
http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/obchodne-zmluvy/typy-obchodnych-zmluv/kupna-zmluva/

Vklad
http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/obcianske-a-ludske-prava/obciansky-zakonnik/navrh-na-vklad-vlastnickeho-prava-do-katastra-nehnute-nosti/

Poplatok 66 € za obyčajné ...za zrýchlené podanie sú vyššie poplatky ...
Daň Ťa nemusí zaujímať ..

Obe vzory sa musia samozrejme upraviť podľa reálnych údajov ...
Lenže otec je kupujúci , takže predajca by sa mal snažiť ...
Čo keď otec pripraví zmluvy , bude mať nejaké výdavky a nakoniec z obchodu nebude nič ???
draik
04.04.13,17:19
Kúpna zmluva
http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/obchodne-zmluvy/typy-obchodnych-zmluv/kupna-zmluva/

Vklad
http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/obcianske-a-ludske-prava/obciansky-zakonnik/navrh-na-vklad-vlastnickeho-prava-do-katastra-nehnute-nosti/

Vzor je to pekný, akurát nespĺňa náležitosti. Vo všeobecnosti dosť celkom nechápem ľudí, ktorí sú ochotní napr. pri kúpe auta sa naťahovať o každý detail, ale pri kúpe nehnuteľnosti resp. bytu omnoho vyššej hodnoty nevedia obetovať zanedbateľnú čiastku vzhľadom ku kúpnej cene na schopného človeka, ktorý pripraví podklady, aby nielen prešli katastrom, ale predovšetkým aby chránili záujemcu.
buchač
04.04.13,17:32
To je tak . Zadávateľ by najradšej komplet zmluvu chcel asi hneď mať vypracovanú . Lenže to sa nedá len tak a inak máš pravdu ... Ja som si síce svoje zmluvy sám skoncipoval podľa vzorov ... Sedel som nad nimi síce nejakú hodinku , cez kataster prešli...
JUDr. Pavol Kollár
04.04.13,17:48
S tými vzormi to nie je také isté, na katastri by vám vedeli o tom dosť dlho rozprávať. § 31 katastrálneho zákona
(1) Správa katastra preskúma zmluvu z hľadiska, či obsahuje podstatné náležitosti zmluvy, či je úkon urobený v predpísanej forme, či je prevodca oprávnený nakladať s nehnuteľnosťou, či sú prejavy vôle dostatočne určité a zrozumiteľné, či zmluvná voľnosť alebo právo nakladať s nehnuteľnosťou nie sú obmedzené, či zmluva neodporuje zákonu, či zákon neobchádza a či sa neprieči dobrým mravom. Pri rozhodovaní o vklade prihliada správa katastra aj na skutkové a právne skutočnosti, ktoré by mohli mať vplyv na povolenie vkladu.
Erzebeth
06.04.13,02:40
Daň z predaja nehnuteľnosti predávajúci platiť nebude, keďže ju vlastní dlhšie ako päť rokov.
hubatá
06.04.13,04:05
Ja by som nechala predávajúceho aby pripravil celú zmluvu u svojho advokáta. Veď záhrada môže mať nejaké skryté vady o ktorých ako predávajúci on vie, ale bude sa ich snažiť pred tebou skryť.

Takto pripravenú zmluvu by som si dala posúdiť mojim advokátom a ak by tam nebolo zapracované prehlásenie že nie je si vedomý nejakej vady, tak by ma to trklo že niečo nie je v poriadku. Veď často aj s týmto prehlásením sa stáva že zistíš napr. to, že v studni nie je celé leto voda, ale len na jar, zosúva sa niekde pôda, má problémy so susedom a pod.
Dáša_
06.04.13,05:27
Chcela by som vidieť, ako jeden právnik napíše zmluvu a druhý, čo ju bude posudzovať na nej nenajde nič, čo by si predstavoval inak :)