M3G
07.03.06,21:18
Videl som, ako jeden podnikateľ dostal za nenahlásenie bežného účtu 10.000 Sk. Dostal to preto, lebo jeden účet zrušil, založil nový, ten na daňový úrad nenahlásil, daňový úrad mu tam chcel poslať preplatok, nemohol, a tak sa stalo, že mu prišiel výmer na 10.000 Sk.

Nemáte s tým niekto skúsenosti?
ajacik
07.03.06,20:19
ani ma nestraš. človek sa stará o klientov a ja som zabudla včas nahlásiť svoj účet (pri registrovaní na DU som ho ešte nemala). :mee::mee:
Zužu
07.03.06,20:24
Keď podnikateľ založí alebo zmení účet nahlasuje na DÚ. Zákon o správe daní a poplatkov par. 31
M3G
07.03.06,20:35
Mám zopár ročných klientov, ktorí v priebehu roka zrušili účet a ja som sa to dozvedel až teraz. Takže idem ich postrašiť...
Neviem, čo spraviť, asi im poviem aby nahlásili na DÚ zrušenie alebo založenie účtu ku dnešnému dátumu, t.j. aby to nebolo oneskorene. Ako odôvodnenie(keby náhodou na to na DU prišli) ma napadá len to, že sa vyhovorím na banku.
Zita5
08.03.06,06:15
Každu zmenu musíme nahlásiť na DÚ , zmena účtu alebo otvorenie a zrušenie účtu v príslušnej banke , je zmena a tým sme povinný túto zmenu ohlásiť DÚ .

Som zvedavá , že ak podáte odvolanie či Vám to prejde .;)

Já sa vždy na PoRAde čudujem , ako sa účtovíčky pasujú so súkromným účtom podnikateľa , avšak koľko z nich/ SZČO myslím/ ich nemajú na DÚ nahlásené , že ich používajú podnikanie .
Milan Benka
08.03.06,06:18
Odvolať sa voči výške pokuty - žiadať o jej zníženie.
anina
08.03.06,08:36
Som zvedava, kedy začnu DU dávať pokuty za neohlasenie zmeny sídla firmy!
a kedy budú naše úrady nejak informačne prepojené.Takto sa stáva, že súd vydá platobný príkaz , pošli ho na adresu podľa OR a keďže je nedoručiteľný stratí platnosť.Je to normálne? Čakáte pol roka na súd, aby ste sa dostali k zaplateniu pohľadávky, zaplatíte súdu poplatok 6% a nakoniec plaťak skončí v koši. To sa potom niektorým firmám podnika!!
Mickya
27.03.06,11:53
Mám zopár ročných klientov, ktorí v priebehu roka zrušili účet a ja som sa to dozvedel až teraz. Takže idem ich postrašiť...
Neviem, čo spraviť, asi im poviem aby nahlásili na DÚ zrušenie alebo založenie účtu ku dnešnému dátumu, t.j. aby to nebolo oneskorene. Ako odôvodnenie(keby náhodou na to na DU prišli) ma napadá len to, že sa vyhovorím na banku.
Nepíš dátum, ja som napísala v ozname: Oznamujem Vám zriadenie podnikateľského účtu + číslo (doteraz neboli nikdy námietky).
blondy
27.03.06,12:23
ešteže nie je DÚ ako DÚ. Ja som tiež pozabudla zmeniť účet na DÚ a keď sa im vrátil NO DPH späť z nášho neexistujúceho účtu, tak mi naša správkyňa:) pekne zavolala a upozornila ma aby som to rýchlo napravila stručným oznámením o zmene účtu.