ANNAP
07.03.06,21:31
Môj priateľ má dieňu v garáži u rodičov, kde má aj trvalý pobyt.Teraz chce otvoriť živnosť ale neviem mu poradiť, čo s dielňou. Nie je v katastri zapísaná, vlastníkom pozemku je otec. Čo by ste mi doporučili, ako postupovať čo najľahšie a najlacnejšie
- darovacou zmluvou prevod pozemku od otca, alebo ?
- zápis pozemku v katastri
- stavebné povolenie na dielňu, príp.ohlasovacia povinnosť na drobnú stavbu



poprosím, kto má podobné skúsenosti, nech sa podelí, vďaka;)
ANNAP
08.03.06,04:05
nikto sa mi neozve? poľutujte ma
renča1
08.03.06,05:12
nemôhol by otec dávať do prenájmu tvojmu manželovi garáž? Ak by prenájom nepresiahol 5 nás.život.minima , tak otec by nepriznával tento príjem. ak by presiahol tento príjem môhol by si ho rozdeliť na manželku...Ja osobne by som to určite neriešila darov.zmluvou atd... nikdy nevieš ako dopadneš s manželom a predsa je to majetok tvojich rodičov. Ak som sa ťa dotkla touto vetou tak prepáč.
ANNAP
08.03.06,13:09
renča, to nie je môj manžel ale kamarát, a vlastníkom je jeho otec
ANNAP
08.03.06,19:12
Nik mi nechce poradiť?
Zita5
08.03.06,19:21
Môj priateľ má dieňu v garáži u rodičov, kde má aj trvalý pobyt.Teraz chce otvoriť živnosť ale neviem mu poradiť, čo s dielňou. Nie je v katastri zapísaná, vlastníkom pozemku je otec. Čo by ste mi doporučili, ako postupovať čo najľahšie a najlacnejšie
- darovacou zmluvou prevod pozemku od otca, alebo ?
- zápis pozemku v katastri
- stavebné povolenie na dielňu, príp.ohlasovacia povinnosť na drobnú stavbu



poprosím, kto má podobné skúsenosti, nech sa podelí, vďaka;)

Ešte pred začiatkom podnikania , dielňu mal dať schváliť v rámci stavebného zákona .Bolo potrebné zmeniť účel užívania , nakoľko priestor bol skolaudovaný ako garáž a nie dielňa. K tomuto potreboval nájomnú zmluvu a súhlas otca resp. rodičov .