IL342
05.04.13,12:45
Momentálne som vo výpovednej dobe – z nadbytočnosti - §63 ods. 1 písm. b/. Robila som ako účtovníčka v malej firme a účtovníctvo, ale účtovníctvo r. 2013 už spracováva účt. firma – ja som dorobila uzávierku za min. rok.
Nevybrala som si ukonč. PP dohodou, ale 3 mes. výp. dobu a za 2 mes. odstupné /nie som najmladšia a vo firme som nad 5 rokov
Prvý mesiac výp. doby som bola práceneschopná a po návrate samé „novoty“. Nemôžem vykonávať prácu pre prekážky na strane ZĽa. Bez upovedomenia mi znemožnili vykonávať aj minimum z činností, ktoré som vykonávala, ale mám i zákaz čítať novú odbornú literatúru / s odôvodnením, že ju nepotrebujem/ a až na môj dotaz prečo mi nejde el. pošta mi oznámili, citujem. „Elektronická pošta je presmerovaná na inú adresu, vy už elektronickú poštu nemáte.“
Domnievam sa, že počas plynutia výp. doby prac. pomer riadne trvá so všetkými právami a povinnosťami. Až mám pravdu, v ktorom konkrétnom § v ZP nájdem oporu?
Vopred ďakujem
Tweety
05.04.13,10:57
Kedže PP trvá, vo VD platia rovnaké práva aj povinností. Ale v konkrétnom § to nenájdeš.
IL342
05.04.13,11:07
Vďaka a si si istá, hej?,
Tweety
05.04.13,11:09
Vďaka a si si istá, hej?,
V čm? Že máš rovnaké práva a povinností? To áno.
veronikasad
05.04.13,11:13
Vďaka a si si istá, hej?,
Žiadaj písomne pridelenie práce zodpovedajúcej pracovnej zmluve. Ak zamestnávatel pre teba takú prácu nemá patrí ti náhrada mzdy vo výške priemerného zárobku do skončenia výpovednej doby.


§ 142
Prekážky na strane zamestnávateľa
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-01-01-2013-a.html#hore)

(1) Ak zamestnanec nemôže vykonávať prácu pre prechodný nedostatok spôsobený poruchou na strojovom zariadení, v dodávke surovín alebo pohonnej sily, chybnými pracovnými podkladmi alebo inými podobnými prevádzkovými príčinami (prestoj) a nebol po dohode preradený na inú prácu, patrí mu náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.

(2) Ak zamestnanec nemohol vykonávať prácu pre nepriaznivé poveternostné vplyvy, poskytne mu zamestnávateľ náhradu mzdy najmenej 50 % jeho priemerného zárobku.

(3) Ak nemohol zamestnanec vykonávať prácu pre iné prekážky na strane zamestnávateľa, ako sú uvedené v odsekoch 1 a 2, zamestnávateľ mu poskytne náhradu mzdy v sume jeho priemerného zárobku.
IL342
05.04.13,11:26
Obidvom vďaka. Snáď bude lepšie.