Zuzana B.
05.04.13,13:25
Uzatvaram dohodu o zrazke zo mzdy. Zrazka by mala byt vykonana v plnej vyske cistej mzdy, resp. v plnej vyske sumy ktora by mu mala byt vyplatena na osobny ucet.
Sucastou sumy plynucej na ucet su aj cestovne a stravne nahrady (sluzobna cesta).
Pokial viem tak ani na zaklade vzajomnej dohody mu nie som opravnena vykonat zrazku zo sumy cestovnych a stravnych nahrad nakolko sa to nepovazuje za mzdu.
Rozmyslam spravne? Teda maximalne cistu mzdu zrazim na zaklade vzajomnej dohody a vyplatim na ucet cestovne a stravne nahrady.
Dakujem!
Zuzana B.
05.04.13,12:07
Nevie mi niekto poradit? Dakujem pekne.
Zuzana B.
08.04.13,04:40
Riesil uz niekto podobne? suhlasite ze nie som ani na zaklade suhlasu zam-ca opravnena vykonat zrazku z cestovneho a stravneho ?
willma
08.04.13,08:08
takéto niečo:



Zdroj, z ktorého sa realizujú zrážky zo mzdy

Čistá mzda povinného, ktorá sa vypočíta tak, že od mzdy sa odpočíta preddavok na daň alebo daň z príjmov fyzických osôb a poistné na zdravotné a sociálne poistenie, príspevok na starobné dôchodkové sporenie a poistné na sociálne zabezpečenie

Čistá mzda, ktorá je určená ako rozdiel hrubej mzdy a dane z príjmov zo závislej činnosti



Započítava
sa do čistej mzdy

čisté odmeny za vedľajšiu činnosť
náborový príspevok
hodnota naturálií

odmeny za vedľajšiu činnosť



Nezapočítava
sa do čistej mzdy

prídavky na deti
sumy poskytované na náhradu nákladov spojených s pracovným výkonom, a to najmä pri pracovných cestách
zvýšenie dôchodku pre bezvládnosť

sumy poskytované na náhradu nákladov spojených s pracovným výkonom, a to najmä pri pracovných cestách
prídavky na deti
Zuzana B.
08.04.13,08:13
Dakujem. Nevykonam teda zrazku zo sumy ktora patri zam-covi ako nahrada nakladov zo sluzobnej cesty.