Peterk0
05.04.13,12:06
Sme malá spoločnosť vyrábajúca tovar pre ďalších predajcov. Prednedávnom sa nám podarilo získať odberateľa v CZ. Sme platcami DPH aj náš odberateľ je platca DPH. Prvé objednávky prebehli v poriadku no po krátkej dobe od nás zákazník žiadal tovar ,,bez faktúry na hotovosť,,

Po mojej zápornej reakcii na jeho požiadavku, sa rozhodol v nakupovaní od nás pokračovať, avšak som si všimol, že faktúry platí z iného - zrejme súkromného účtu a FA končia u nich v koši.

Mám povinnosť niekde nahlasovať vývoz tovaru do EÚ, alebo existuje nejaký systém spolupráce DÚ jednotlivých krajín? Hrozí mi nejaký postih v prípade že zákazník vykonáva takéto praktiky?
Nemáme spoluprácu ukončiť? :confused:
tictac7
05.04.13,12:26
Sme malá spoločnosť vyrábajúca tovar pre ďalších predajcov. Prednedávnom sa nám podarilo získať odberateľa v CZ. Sme platcami DPH aj náš odberateľ je platca DPH. Prvé objednávky prebehli v poriadku no po krátkej dobe od nás zákazník žiadal tovar ,,bez faktúry na hotovosť,,

Po mojej zápornej reakcii na jeho požiadavku, sa rozhodol v nakupovaní od nás pokračovať, avšak som si všimol, že faktúry platí z iného - zrejme súkromného účtu a FA končia u nich v koši.

Mám povinnosť niekde nahlasovať vývoz tovaru do EÚ, alebo existuje nejaký systém spolupráce DÚ jednotlivých krajín? Hrozí mi nejaký postih v prípade že zákazník vykonáva takéto praktiky?
Nemáme spoluprácu ukončiť? :confused:

táto povinnosť tu existuje od 1.1.2010 a volá sa súhrnný výkaz. Pozri si § 80 zákona č. 222/2004.....

....práve to je ten systém kontroly, na ktorý sa pýtaš ďalej. To, čo s Tvojimi faktúrami robí Tvoj odberateľ je jeho vec, na Tvojej strane je však dôkazné bremeno o dodaní tovaru s uplatnením oslobodenia od dane pozri si §43 najmä ods. 5 zákona č. 222/2004
Dašena O.
25.04.13,05:14
Ja mám prípad keď s.r.o. predala do Poľska jednorázovo svoj majetok, auto, v tomto prípade nemusí podávať súhrnný výkaz? keďže je to jednorázový predaj, nie je to tovar, hádam si nemusí vybaviť ZEP, ak niekto vie prosím napíšte.Dík