Zablacky1212
05.04.13,15:20
Dobrý deň,
chcem sa opýtať či budem mať povinnosť platiť odvody do SP a ZP ak popri SZČO budem mať aj príjem z HPP približne 800€ brutto a pri príjme zo živnosti neprekročím 4500€/ rok?
Anik
05.04.13,16:19
Ak sa bavíme o príjme za rok 2013 nesmieš prekročiť hranicu príjmu 4830
potom ani v roku 2014 k 1.7. ti nevznikne povinnosť platiť odvody na sociálnu poisťovňu.
Čo sa týka zdravotného poistenia pri súbehu môžeš si stanoviť preddavok na ZP vo výške hoc aj 0 eur a v rámci RZZP si povinnosť voči ZP vysporiadaš.
sroservis
05.04.13,18:52
Len doplním predchádzajúcu odpoveď - pri posudzovaní hranice príjmu sa neberie do úvahy príjem z pracovného pomeru (hlavného, vedľajšieho alebo z dohôd mimo pracovného pomeru), ale len príjem, ktorý dosahujete ako SZČO.
Pekný deň
Zablacky1212
07.04.13,17:46
Ďakujem veľmi pekne. Ešte by ma zaujímala jedna vec. Keď som založil živnosť dobrovoľne som sa registroval za platcu DHP ale nakoniec príjmy zo živnosti neboli takmer žiadne. Živnosť som pozastavil pred viac ako rokom. Žiadali vrátiť "DIČ kartičku", ktorú som stratil a nahlásil to. Chcem len vedieť aký spôsobom mám teraz obnoviť živnosť ( je na to originál tlačivo?) a či ma DU znovu automaticky zaregistruje ako platcu DPH?