mravec19
05.04.13,21:32
Dobrý večer,
prosím o radu. Mám pracovný pomer 2 roky uzatvorený na sobu určitú do júna 2013. Som v 2. mes. tehotenstva a zamestnávateľ mi pracovnú zmluvu nepredĺži. Na čo mám nárok po skončení PP? Nebolo by pre mňa lepšie ísť na PN_rizikové čo mi aj lekár odporúča?
Pred týmto PP som bola evidovaná na ÚP 3 mesiace.
Ďakujem
veronikasad
05.04.13,19:57
Odkedy trvá súčasný pracovný pomer ? Máš splnenú podmienku 730 dní poist. v nez. v posledných troch rokoch, resp. od poslednej výplaty dávky v nezamestnanosti ?
mravec19
06.04.13,11:10
Presne je to takto. Pracovný pommer trvá od 14.10.2011 a na úradepráce som bola evidovaná od 19.09. do 13.10.2011 /bolo to necelý mesiac/ Pred tým som mala pracovný pomer na dobu neurčitú u druhého zamestnávateľa.
Katy a R
06.04.13,11:14
Dobrý večer,
prosím o radu. Mám pracovný pomer 2 roky uzatvorený na sobu určitú do júna 2013. Som v 2. mes. tehotenstva a zamestnávateľ mi pracovnú zmluvu nepredĺži. Na čo mám nárok po skončení PP? Nebolo by pre mňa lepšie ísť na PN_rizikové čo mi aj lekár odporúča?
Pred týmto PP som bola evidovaná na ÚP 3 mesiace.
Ďakujem
Ak ti lekár odporúča - tak ho poslúchni - však najdôležitejšie je - aby ste boli obidve v poriadku:confused:
na nemocenskú dávku nárok máš - a na materskú dávku takisto, aj keď tvoj PP skonči :)
dávka sa ti bude počítať z VZ z minulého roka . (percentuálne je vyššia, ako dávka v nezamestnanosti - le zase môže byť rôzny VZ)
mravec19
06.04.13,12:11
ďakujem. takže ak tomu rozumiem pôjdem na PN-budem poberať nemocenskú dávku so sociálnej poist. a 6t. pred pôrodom taktiež zo sociálnej materskú pol roka a potom rodičovký taktiež zo sociálnej?
Katy a R
06.04.13,12:20
ďakujem. takže ak tomu rozumiem pôjdem na PN-budem poberať nemocenskú dávku so sociálnej poist. a 6t. pred pôrodom taktiež zo sociálnej materskú pol roka a potom rodičovký taktiež zo sociálnej?
ak budeš DPN ešte počas trvania PP - tak 10 dní zamestnávteľ platí náhr. mzdy, potom SP platí nemocenské. tiež materské platí SP, ale rodičovský príspevok - to už UPSVaR - aj všetky ostatné štátne dávky treba žiadať už tam;)
mravec19
06.04.13,12:23
Ďakujem, moc si pomohla.
brčko
06.04.13,13:32
nezabudni po pôrode si do 45dní podať prihlášku na soc.poistovni, aby si bola dôchpoistená štátom odo dna pôrodu. A v zdr.poistovni potom veci vybaviť, to sa dá aj neskôr.