Camilla707
05.04.13,20:42
AHOJTE. Zijem v anglicku, dnes som bola vo velkosklade omrknut ze co balia do balov resp kvalita siat a pytala som sa ci davaju saty dezinfikovat /chemicky cistit/ tak mi povedali ze nie a ze to ani zakon nevyzaduje. Ak si teda kupim od nich tovar do sekaca ktory chcem otvorit na Slovensku a kontrola na slovensku vyzaduje certifikat o dezinfekcii ako to mam poriesit? Ak sa v anglicku dezinfekcia nerobi tak skade mate vy ostatny ten certifikat ak mate tovar z anglicka? A je ten certifikat vobec potrebny? A este jedna otazocka, ak mam saty od Fo bez blocku mozem tie saty predat resp ako mam zdokladovat ich nakup ak mi dana osoba nevie vystavit ucet? Dakujem za pomoc :))
xtriadax
19.05.13,19:08
keď chceš mať tovar z UK musíš mať od nich certifikát ináč to tu nemôžeš predávať
LeaSl
20.05.13,08:22
Nákup šiat od FO môžete dať do nákladov na základe kúpnej zmluvy s danou osobou - zmluva by mala obsahovať aký tovar a v akom množstva a za akú cenu ste kúpili, k zmluve potom vystavíte výdavkový pokladničný doklad.
Certifikát o chemickom ošetrení pri secondhand tovare musí byť, skúste preveriť, či vám chemicke ošetrenie nevie urobiť nejaká firma aj priamo na SK, ak váš dodávateľ v UK toto nevie zabezpečiť.