sophie
06.04.13,09:58
Stiahla som si demoverziu Start a účtovala v ňom rok 2012. Teraz mám verziu 13.103 a od marca 2013 je nová aktualizácia programu 13.300 a chcela som si ju stiahnuť. Po zadaní licenčného čísla na ich stránke mi vyhodilo toto:" Vaša licencia nemá aktivovanú službu Podpora a Aktualizácia pre aktuálny rok!" Aktualizáciu si mám overiť v zákazníckom portáli, kde mi nenašlo žiadnu aktualizáciu a je tam aj odvolávka na zistenie ceny, avšak v tom cenníku som nikde nenašla cenu pre verziu Štart. Znamená to teda, že túto demoverziu si nebudem môcť aktualizovať podľa nových legislatívnych zmien?
hena22
06.04.13,08:13
Určite si registrovanú štartku môžeš aktualizovať.
Ja to robím tak, že cez voľbu pomoc si dám overiť aktuálnosť verzie a keď mi ponúkne novšiu, dám ju stiahnuť. A potom ju bez problémov inštalujem zo svojho PC.
Ale na podporu (hot line) veru nárok nemáme...
Čo sa týka štartky, nechávam si ju hlavne preto, že je komplet a multi, čo pri zakúpení niektorej z lacnejších licencií nebýva.
sophie
06.04.13,08:47
ďakujem, hľadala som kde nájdem to overenie aktuálnej verzie a konečne som to našla, ale je to neaktívne, mám to sivým, prečo??
hena22
06.04.13,08:54
to veru neviem, zrejme to budeš mať niekde v nastaveniach.
Ak sa Ti to nechce hľadať, môžeš si zo stránky stiahnuť novú štartku a dať ju inštalovať. Urobí Ti aktualizáciu a dáta zostanú.
sophie
06.04.13,09:12
našla som, je to pri definovaní prístupových práv :) Ako dlho už robíš v money? Nemala som možnosť vyskúšať ešte všetky funkcie a nemám ani nikoho v okolí kto by v ňom robil, 99% používa Omegu a zopár Pohodu alebo Tangram /ten je ale dosť drahý/.
Ja som chcela JÚ, PÚ aj mzdy v jednom a toto som našla ako prvé..
hena22
06.04.13,13:54
Ja túto štart verziu odporúčam všetkým známym, ktorí sú drobní SZČO. Na malú s.r.o. snáď tiež postačí ale mzdy majú malý limit, neviem či 15. Keď prekročíš ktorýkoľvek limit, používať sa dá ďalej ale znehodnocuje tlačovky. Robím v práci s plnou verziou a doma na štartke už zopár rokov, ak budem vedieť, pomôžem.
sophie
06.04.13,14:43
o.k. tak sa spýtam ešte jednu vec týkajúcu sa salda: pri uzávierke a prevode za rok 2012 -funkciou prevod salda mi prenieslo do roku 2013-záložka počiatočný stav salda:
účet 321 - PS k 1.1.2012, uzávierka roka 2012 a všetky faktúry z roku 2012 aj tie, ktoré už boli uhradené. Potom v tlačovke "saldo" prvým záznamom je PS, obraty mínusom a až za tým jednotlivé faktúry podľa párovacieho salda. Konečný zostatok je síce v poriadku, ale nepáči sa mi ten začiatok zostavy. Robí to takto stále, alebo som niečo zle urobila?
hena22
06.04.13,15:09
Pozri si aké máš saldo k 31.12.2012. Podľa mňa to nemáš dobre popárované a preto Ti to nevypadlo. Normálne prevedie iba otvorené položky.
sophie
06.04.13,15:57
rok 2012 som robila veľmi narýchlo, nahadzovala som všetky PS len v roku 2012 a až neskôr som sa dočítala, že trebalo urobiť najprv rok 2011 a previesť otvorené saldo, už som to neprerábala potom, tak možno preto mi to takto prenieslo.. ale nejako som si pomohla a urobila tak, aby bolo dobre.
A ten automatický zápis zo "Z" uzatvorenie roka tam má ťahať? Pozerám, že asi hej, lebo v účtovnom denníku je zápis "P" 701/321 a v uzáv.operáciách-poč.stav saldokonta "Z" 321/702 - tým pádom sa to vynuluje a ostane 321 len položkovite po faktúrach. Správne som to pochopila?
hena22
07.04.13,10:51
tak nejako :)