Adela
28.09.04,11:17
Prosím o radu, čo robiť, ak zamestnanec (príp. šéf) donesie bločky z ČR (niečo ako u nás z RP), na ktorých je suma s DPH.
Podľa mňa si to dám celé do nákladov (DPH asi do neuznaných) a čo sa týka zákona o DPH už s tým nič viac nerobím. Rozmýšľam správne?

Ďakujem
Luckasari
28.09.04,09:40
prepocitat kurzom NBS, cele zauctovat do nakladov

na odpocitanie ceskej DPH by bol narok len vtedy, keby ste ako firma boli zaregistrovani ako platitelia DPH v CR
janaGT
28.09.04,10:40
podľa mňa to bude náklad uznateľný
alexaneta
28.09.04,11:41
aj môj názor celé do nákladov a ak ste platiteľ tak si môžete v ČR požiadať o vrátenie DPH ak to ich zákon umožňuje na tovar ktorý ste kúpili - je tam nejaký limit výšky DPH za rok
accad
28.09.04,12:02
Podľa mňa je dôležité to za čo jednotlivé bloky sú.
Ak je to tovar alebo spotrebný materiál pre firmu s prideleným IČ DPH v SR, zamestnanec mal predložiť Vaše IČ DPH a český subjekt mal vystaviť doklad bez českej DPH. Vtedy by došlo k samozdaneniu a do nákladov by išla cena bez DPH. Ak tak zamestanec neurobil, tak uplatnenie čiastky českej DPH do nákladov je otázne.
Ak sú to vedľajšie výdavky spojené so zahraničnou pracovnou cestou, tak po prepočte kurzom DPH v prepočítanej výške plne do nákladov.
vcielkaZuzka
29.09.04,06:44
Vysvetlite mi prosím ako príde k samozdaneniu. Nerozumiem tomu.
Adela
30.09.04,03:44
Keďže náš zamestnanec nepredložil naše IČ DPH, nežiadal doklad bez DPH a ani nebudeme žiadať o vrátenie DPH daňový úrad v ČR, nemalo by to ísť predsa do neuznaných nákladov?
Katty
30.09.04,05:55
Takým bločkom je napr. aj doklad o tankovaní PHM a ten ja prepočítam kurzom a dám celý do nákladov vrátane DPH ten mi dokonca spriemeruje cenu benzínu nahor
Ivana
01.10.04,07:56
Čo sa týka PHM, pretože aj ja s tým neviem rady. Akým kurzom je to potrebné prepočítať? Dňom, kedy bol bloček vyhotovený v ČR, alebo kedy bol predložený na preplatenie do pokladne?
Fidlo
01.10.04,08:06
Ja prepočítavam bločky z iného člen.štátu EU /teda aj z ČR/ kurzom NBS v deň, ktorý je uvedený na bločku a s tým dňom ho aj zaúčtujem.
Ivana
01.10.04,08:13
Aj sa si myslím, že dňom kedy bol vystavený. Čiže dňom zdaniteľného plnenia, len si nie som istá, či to robím dobre.
Paula
01.10.04,08:14
Počítam ako Fidlo ak bolo platené v hotovosti alebo z kred.karty zamestnanca. Ak bolo platené firemnou kreditkou, zaúčtujem sumu, ktoré je na bankovom výpise.
Fidlo
01.10.04,08:21
Počítam ako Fidlo ak bolo platené v hotovosti alebo z kred.karty zamestnanca. Ak bolo platené firemnou kreditkou, zaúčtujem sumu, ktoré je na bankovom výpise.Samozrejme, to som zabudla dodať. Ak je platené kreditkou z Sk účtu, tak to už banka prepočíta svojim kurzom a účtujem sumu na účte aj deň, kedy to bolo z účtu odpísané.
Paula
02.10.04,05:29
Ešte dodávam, že pri vyúčtovaní zahraničnej prac. cesty by sa mal použiť kurz platný pre posledný deň cesty. Zvykla som si však všetky "cudzie" bločky prepočítavať dňom ich vystavenia. Tak ich mám v Sk uvedené v príslušnom dni na CP.
bea
02.10.04,11:22
Ja prepočítavam bločky kurzom v ten deň, keď je urobené vyúčtovanie služobnej cesty a keď sú k nemu pripojené.