Tunco
06.04.13,22:19
Dobrý deň prajem, čítam viac článkov a diskusií a mám v tom zmätok. Ja ako Fyzická osoba - občan nepodnikateľ, som kúpil pozemok za výhodnú cenu. Teraz na tomto pozemku staviam nehnuteľnosť - rodinný dom. Tento rodinný dom chcem ale predať, neplánujem v nom bývať, a teda aj výstavba je za účelom predaja. Avšak Chalupu staviam vlastnoručne,resp. za pomoci známych a kamarátov. OTAZKA - pri predaji chalupy budem odvádzať daň z celej predávanej sumy, alebo iba z rozdielu medzi nadobúdajúcou sumou a predajnou cenou?? Ako ale mám dokladovať koľko som investoval do výstavby(bločky za materiál budú,ale čo práce ktoré som robil sám? ) ?? Som zamestnanec firmy, nie som podnikateľ a teda nebudem viesť účtovníctvo. Stretli ste sa niekedy s týmto niekto? Viete mi prosím poradiť?,:)
Tunco
09.04.13,09:15
nikto nič?
Ivenka
09.04.13,09:19
výstavba je za účelom predaja.....samo za seba to hovorí...čiže nadobúdacia cena-predajná cena-náklady /bločky..../k zdaneniu....
Tunco
10.04.13,18:43
rozumiem,ale ako súkromná osoba si nemôžem viesť účtovníctvo, to si musím každý bloček odkladať? Myslíte, že by nestačil znalecký posudok na chalupu čo by bola vstupná hodnota?