trust 111
07.04.13,13:59
Dobry den,

Potreboval by som poradit.Agent z OVB so mnou uzatvoril zivotne poistenie Global Invest s alokaciou prostriedkov 100 percent do Azijskeho akcioveho fondu.Plnenie pri smrti a doziti sa konca poistenia je hodnota uctu.Dalej mi vytvoril ziadost o pravidelny spatny odkup podielovych listov EURO Cash Alico Funds 150 Eur.Mesacne poistne mam 160 Eur.Ale pritom ja uz mam dlho inu zivotnu poistku,napriek tomu so mnou uzatvoril dalsiu.Chcel som investovat na rok az dva. Tvrdil ze je to vyhodne investovanie a po roku sa da vsetko vybrat.Poradte mi ake su mozne vyhody a nevyhody toho akoze investovania.Za rok 2012 mam zaplatene.Uz to neplatim 4 mesiace.Zistil som ze mam neuplne vypisany navrh na uzatvorenie investicneho zivotneho poistenia global invest,kde je len uvedene moje meno,adresa a moj podpis.Popodpisoval som to na zaklade odporucania jednej osoby ktorej som v tej chvili veril,len agent ako ta osoba prestali komunikovat.
Xanti
07.04.13,12:03
No mario raj, investičné poistenie a na 2 roky... i gate prerobíš .. Na návrhu zmluvy alebo na zmluve máš iste aj číslo na poisťovňu tam volaj a zisťuj ak nekomunikuje s tebou osoba, kt. s tebou uzatvorila zmluvu.
​A zrejme už máš poistku zrušenú a poisťovňa od teba bude vymáhať dlžné poistné.
trust 111
07.04.13,12:18
"Xanti" , za rok tam mam 170 podielovych jednotiek,hodnota p.j. je 3,45 Eur.Tak moze si poistovna zobrat z tych jednotiek na poistne?
Xanti
07.04.13,12:33
"Xanti" , za rok tam mam 170 podielovych jednotiek,hodnota p.j. je 3,45 Eur.Tak moze si poistovna zobrat z tych jednotiek na poistne? Vieš ono je verejným tajomstvom, že prvé roky nič poisťovne nevyplácajú... lebo vyplatili províziu tomu čo Ti urobil zmluvu ... s tomto poistkou skúsenosti nemám. Preto volaj priamo do poisťovne, a pýtaj sa aj na odkupnú hodnotu. Tá bude podľa mojich skúseností nulová.
trust 111
07.04.13,12:40
Tam som volal ze so mnou nekomunikuje a odpoved ze je to externy sprostretkovatel a nevedia ci este pre nich pracuje.Ked mi to zrusia po troch mesiacoch neplatenia,mozu si stiahnut dlzne z hodnoty podielovych jednotiek?Som mimo Slovenska a nemozem s tym nic robit.Ak pridem chcem to zrusit.Bude musiet potom sprostretkovatel vratit proviziu poistovni?
Xanti
07.04.13,12:43
Ano bude musieť vrátiť proviziu poisťovni ak zrušíš zmluvu, ale moc nepočítaj s tým že ti niečo vyplatia .. skôr ešte ty tam budeš mať dlžnú sumu.
trust 111
07.04.13,12:46
To viem ze peniaze co tam mam uz neuvidim.Len chcem vediet ci to dlzne poistne si mozu stiahnut z ceny podielovych listov co tam mam
Xanti
07.04.13,12:48
Ak budeš mať nulovú odkupnú hodnotu, tak nič s nulou neutiahneš. Ja neviem ako to napísať, poisťovňa ti pošle vyčíslenie dlžnej sumy ... odporúčam uhradiť, lebo ak to hodia exekútorovi bude to oveľa drahšie.
Katy a R
07.04.13,12:57
To viem ze peniaze co tam mam uz neuvidim.Len chcem vediet ci to dlzne poistne si mozu stiahnut z ceny podielovych listov co tam mam

- hádam by si si už konečne mal prečítať poistné podmienky a zmluvné dojednania - ktoré si podpísal a súhlasil si s nimi .:confused:
tam nájdeš aj odpoveď - aj čo sa odkupu týka. (my nevidíme, čo si podpísal)
A ak sa ti nepáči prístup sprostredkovateľa - máš jeho číslo (je registrovaný v NBS), môžeš sa aj sťažovať, že ti nevysvetlil dostatočne - ale to si najskôr pozri, čo si mu vlastne podpísal (nejaký informačný list, alebo podobné voľačo)!
Ak máš podlžnosti voči poisťovni - určite si ich poisťovňa bude žiadať.

Doplním: nuž ako píšu - keď tam nebudeš mať nič - tak ti zrušia. Lebo okrem tých poplatkov, ktoré sú na začiatku najvyššie - platíš aj za nejaké riziká:confused:
trust 111
07.04.13,12:59
Citujem z listu co poslali.Ze neobdrzali splatku bezneho poistneho ktora bola splatna xx.xx.xxxx.Preto neboli nakupene dalsie podielove jednotky na ucet investicneho programu.Z tychto jednotiek sa uhradzaju poplatky za poistenie a pripoistenie , ak su sucastou zmluvy.
Zaroven Vas upozornujeme na potrebu uhradzat poistne pravidelne a doplatit dlzne poistne aby nedoslo k zaniku pripadnych pripoisteni a neskor aj k zaniku Vasho poistenia po vycerpani podielovych jednotiek uctu.
trust 111
07.04.13,13:01
Tie som si uz cital....a staznost podana v OVB,AFISP a este do NBS.Momentalne som mimo Slovenska a nemozem s tym nic robit...
Otakar.2
07.04.13,17:15
Dobrý deň

Globál invest je veľmi dobré poistenie ale nie na dva roky. Ak chceš investovať na dva roky na to máš bankové produkty, kde je výnos okolo 4% dá sa to aj inde dať ale všade máš poplatky, a výnos nie je taký zaujímavý. Teraz máš dve možnosti buď ten produkt budeš platiť ďalej alebo poistku zrušíš. toto musíš poisťovne oznámiť písomné, nepočítaj, že sa ti všetky peniaze vrátia ale vždy je to menej ako dostať za dva roky nič v prípade, že chceš vedieť viac zavolaj mi na tel 0905398552 a osobne ti poradím viac

s pozdravom Otakar2
Marian Sedilek
08.04.13,07:52
Dobrý deň.

podľa toho, čo píšete, to vyzerá na to, že ste nemuseli urobiť dobré rozhodnutie pri výbere produktu vzhľadom na cieľ - investovanie voľných prostriedkov na obdobie jedného až dvoch rokov. Súhlasím s Otakarom2, že pri takomto časovom horizonte sú vhodnejšie iné produkty ako investícia prostredníctvom životného poistenia - akéhokoľvek.

Avšak na definovanie spôsobu ako Vaše predchádzajúce rozhodnutie korigovať tak, aby Vám spôsobilo čo najmenšie straty a prípadne Vám navrhnúť iné riešenie, v súlade s Vašim cieľom, máme málo informácií.

S faktami, ktoré poznáme doteraz, Vám nemôžem ponúknuť kvalifikovanú odpoveď. Napíšte mi email (marian.sedilek@vindicopfs.sk (marian.sedilek@vindicopfs.sk)), ohľadom vyriešenia Vášho problému budeme tak komunikovať efektívnejšie.

S pozdravom
Marián Sedílek
pistein
11.11.13,16:12
Ja som mal v minulosti viacero takychlo zmluv na seba aj na deti, ale casom som prisiel k poznatku, ze tieto tzv. investicne poistenia su su vseobecne klamstvo - poistovna Vam nic negarantuje a Vy ju nedokazete skontrolovat, takze je uplne na lubovoli poistovne, aku hodnotu podielov Vam prezentuje a kolko Vam nakoniec vyplati.

Spolocnost Amslico bola mozno seriozna, kym patrila pod AIG Life. Ale odkedy sa "osamostatnila", ovladli ju podvodnici, ktori klientov klamu a vydieraju. Vobec im nemozno doverovat, ze niekomu po dobehnuti zmluvy vyplatia adekvatnu sumu. Este Vas potom budu vydierat, ze vraj ste im ostali dlzni, toto robia vsetkym klientom, ktori v minulosti vypovedali zmluvu - rozposielaju im vyzvy, aby uhradili dlzne poistne, aj ked nan nemaju narok. Dokonca to robia cez vymahacske firmy - napr. EOS KSI alebo MBA Consulting. A to aj po mnohych rokoch od zaniku zmluvy.
kikamara
27.11.13,20:03
akurát riešim presne túto situáciu, že po troch rokoch od zrušenia zmluvy, si poisťovňa odo mňa nárokuje dlžné poistné cez EOS KSI. Už si neviem poradiť s nimi :-(.
wallery0
04.12.13,08:50
je len jedno riešenie ak nechceš prísť o peniaze ktoré si investoval, môžeš si znížiť poistnú sumu zo 160 eur mes. na menej, najmenej ako sa dá je tuším 30 eur ak sa nemýlim pri takejto vysokej platbe, alebo zruš a prídeš o peniaze, inac, dobra rada, nikdy neuzatvarajte zmluvy cez brookerov ale priamo cez poisťovňu, pretože poisťovna vaše problemy ak nejake máte riešiť nemusí, mal by ich riešiť vás poradca z OVB, takže veľa štastia prajem
wallery0
04.12.13,08:56
ahoj trust111, na rovinu povedane podľa toho ako dlho ju tam máš, ak prešli už viac ako 2 roky, urcite tam niečo už máš našetrené a poisťovna to rieši automatickou pôžičkou čo znamená že to čo si mal platiť mesačne ty , sa ti stahuje z nasetrených penazí, no pozor na to že maš napísané podielové jednotky a úrok, to je len momentálny stav, posťovňa pri investičnom poistení ti nemôže garantovať odkupnú cenu pri zrušení, pretože úroky sa menia, odkupnú sumu sa presne klient dozvie až ked sa poistka zruší, ale ak to más krátko, tak ti poistka bude zrušená po pár upomienkach, a peniaze prepadnú v prospech poisťovne, a môžu si uplatniť právo na neuhradené poistné kt. nebolo zaplatené do dátumu zrušenia
wallery0
04.12.13,08:59
ano brooker musi vratiť to čo na tvojej poistke zarobil ale pozor, iba ak zmluva nefungovala viac ako 2 roky, ak zmluva funguje viac ako 2 roky, jediný kto bude v strate budes ty
Diana70
11.12.13,19:18
Investičné ŽP v súčasnej dobe naozaj neodporúčam, bohužiaľ vás maklér nahovoril na to, na čom zarobí on. na investičkách momentálne klienti prerábajú aj gate. Odporúčam prejsť od makléra a tiež samozrejme, aj za cenu straty, od investičnej PZ. Prečo si neuzavrete kapitálovú ŽP, kde máte sumy garantované?
pistein
22.01.14,13:55
Nemaju narok, lebo pravo poistovne na poistne za obdobie do zaniku poistenia nie je zakotvene v ich zmluvnych podmienkach (aspon v mojich nebolo). Darmo je to v Obc. zakonniku, ked to nie je v zmluve. Okrem toho, aj keby bola pohladavka opravnena, po 3 rokoch je uz premlcana, ak nepodali zalobu na sude. Mimosudne vymahanie neovplyvnuje premlcanie. Napiste im, ze ziaden dlh nemate a ak Vas neprestanu obtazovat, podate na nich trestne oznamenie za pokus o podvod a vydieranie. Tiez uvedte, ze je to uz premlcane. Ja som takto postupoval a oni nakoniec sklapli. Nedajte sa oklamat.
Citeraš
17.03.16,16:17
Metlife Amsliko a Globan invest je jedno z najväčších svinstiev, do ktorého ba ste sa dali. Vyhýbajte sa tomu, ako sa len d§.žiaľ, ja som už v tom a strácam a strácam. Ich cieľ jw, aby malí klinti stratili a veľký zarobili.
Z.E.Ú.S.
19.03.16,11:40
Súhlasím IŽP samozrejme nie (dlhodobo sporiť formou investícii sa oplatí podstatne viac bez poisťovne v skratke povedané...) Ale KZP je defacto garantovaná strata :) pri súčasných úrokových sadzbách na nových zmluvách a pri existujúcich poplatkoch. Vážení jednoznačne Rizikové životné poistenie a nechajte si porovnať viac produktov. V prípade záujmu viem bezplatne nezáväzne nakalkulovať ponuky a mám celkom dobrý prehľad aj bez toho aby som musel porovnávať všetky poisťovne.
Martuk
22.03.16,12:37
ctený ZEUS, nerob si tu reklamu a nenaháňaj si klientelu
Martuk
22.03.16,12:39
krom toho za takmer tri roky si to trust už určite dávno vyriešil