misho3
08.04.13,14:39
Dobrý deň,

mám firmu - živnosť zaoberajúcou sa predajom reklamného priestoru na vlastných stránkach.
Aby tieto stránky fungovali musia byť umiestnené na servery - ten si prenajímam (webhosting) - ide o nejakých 100 eur ročne. Súčasne musím mať kúpené aj domény - mám ich viac.

Tieto výdavky si chcem dať do účtovníctva aby mi znižovali základ dane. Avšak neviem ako ich mám zaradiť.
Čo sa týka webhostingu - služby od inej firmy zrejme pôjde o výdavky za výrobky a služby - správne?
S doménou to už také jasné nemám. Pretože doména je v podstate majetok. Ako to mám teda účtovať? Každoročne za doménu platím obnovovací poplatok..

Ďakujem
Tweety
08.04.13,13:27
Dobrý deň,

mám firmu - živnosť zaoberajúcou sa predajom reklamného priestoru na vlastných stránkach.
Aby tieto stránky fungovali musia byť umiestnené na servery - ten si prenajímam (webhosting) - ide o nejakých 100 eur ročne. Súčasne musím mať kúpené aj domény - mám ich viac.

Tieto výdavky si chcem dať do účtovníctva aby mi znižovali základ dane. Avšak neviem ako ich mám zaradiť.
Čo sa týka webhostingu - služby od inej firmy zrejme pôjde o výdavky za výrobky a služby - správne? ÁNo.
S doménou to už také jasné nemám. Pretože doména je v podstate majetok. Ako to mám teda účtovať? Rovnako, určite nespĺňa podmienky na zaradenie do nehmotného majetku. Každoročne za doménu platím obnovovací poplatok..
Ďakujem
​V texte.
srska
08.04.13,13:33
1. webhosting
2. poplatok za doménu
3.vytvorenie obsahu webu (http://www.pp.sk/1555/Internetove-stranky-z-uctovneho-hladiska_DAU43640.aspx)
Tweety
08.04.13,13:36
1. webhosting
2. poplatok za doménu
3.vytvorenie obsahu webu (http://www.pp.sk/1555/Internetove-stranky-z-uctovneho-hladiska_DAU43640.aspx)
Je to síce pekne a dobre vysvetlené, ale článok je o účtovaní v PÚ neviem, či tomu bude chápať tak, ako my ostatní, čo vieme tak i tak.
srska
08.04.13,13:59
Je to síce pekne a dobre vysvetlené, ale článok je o účtovaní v PÚ neviem, či tomu bude chápať tak, ako my ostatní, čo vieme tak i tak.dal som len preto, že vždy ide o 3 veci. u obsahu potom záleží na cene. ešte obsiahlejší článok k tejto téme je v sekcii "problémy z praxe" na daneauctovnictvo.sk - Webové stránky a ich právne, účtovné a daňové aspekty (tužinský & motúzova)
misho3
08.04.13,18:16
Ďakujem za odkazy, avšak s tou doménou ste mi moc nepomohli.. Keďže domény si sám registrujem (cez inú ÚJ) ako novú za cenu 10-20€ z rok tak do toho DNM to asi zaradiť nebude možné prípadne to bude zbytočné keď ide o takú smiešnu sumu.. Ako inak by sa dal tento výdavok v JÚ zaúčtovať? Aby ovplyvnil základ dane?

Ešte by ma zaujímalo keď si webové stránky programujem sám ako živnostník - majiteľ firmy tak keby chcem túto stránku zaradiť do majetku ako ju mám oceniť?? Nevynakladám žiadne mzdy ani nič podobné...

Ďakujem