verads
08.04.13,17:25
Dobry den , potrebujem súrne poradit , akú zmluvu máme napísat pri kúpe domu. A či nám vlastník domu môže predat dom ked z realitnou kanceláriov ma spísanu exluzivnu zmluvu ktora ešte nevypršala. dakujem za rychle odpoevede .
mattto
08.04.13,15:30
predpokladám, že ste FO, takže kúpnu zmluvu v zmysle Občianskeho zákonníka

predať Vám môže, ale najskôr sa realitka bude domáhať od predávajúceho zmluvnej pokuty alebo nejakej sankcie, ktorú majú zakotvenú v zmluve
chandler
08.04.13,15:32
pri kupe asi kupno-predajnu, alebo ako to myslis? urcite to rieste cez notara alebo advokata.
ak ma exkluzivnu zmluvu tak vam dom moze kludne predat, maximalne sa stane ze sa s nim bude realitka sudit a bude jej musiet zaplatit proviziu. to ale trapi len predavajuceho a realitku.
Dáša_
08.04.13,15:41
trochu mimotemy , ale prečo, keď ideš investovať do nehnuteľnosti, čo je fakt pekná kôpka peňazí - potrebuješ radu súrne.

Toto sú veci, ktoré sa musia pripraviť, preskúmať, nič neriešiť v chvate. Všetko overovať, aj viackrát.
verads
08.04.13,15:44
teraz som si pozrela LV maju tam tarchu a toto tam stoji :
Upovedomenie o začatí exekúcie č. EX tu su čisla zo dňa 05.03.2013, EÚ JUDr. Martin

Hermanovský Bratislava -P-3sdsds9/13 -č.z.45fe/13

Z-4275/12 Osvedčenie o dedičstve ......2011 Dna /2011 - vz. 116/1
tak môžu ten dom predat ? V realitke ho maju v ponuke
mattto
08.04.13,16:00
teraz som si pozrela LV maju tam tarchu a toto tam stoji :
Upovedomenie o začatí exekúcie č. EX tu su čisla zo dňa 05.03.2013, EÚ JUDr. Martin

Hermanovský Bratislava -P-3sdsds9/13 -č.z.45fe/13

Z-4275/12 Osvedčenie o dedičstve ......2011 Dna /2011 - vz. 116/1
tak môžu ten dom predat ? V realitke ho maju v ponuke


§47 ods. 1 písm. b) EP Exekútor poverený vykonaním exekúcie zakáže povinnému, aby odo dňa doručenia upovedomenia o začatí exekúcie nakladal so svojím majetkom, ktorý podľa ustanovení tohto zákona podlieha exekúcii okrem nakladania za účelom uspokojenia pohľadávky oprávneného, jej príslušenstva a trov exekúcie v hotovosti alebo bezhotovostným prevodom z účtu v banke.

kataster ti nepovolí vklad vlastníckeho práva
verads
08.04.13,16:40
samozrejme to viem , že ked už si exukotor nan dal ruku , treba najprv vysporiadat dlhy , zajtra zavolam exekútorovi akú tam majú dlžobu. Volala som teraz jedným z dedičou a on nevie kolko tam ma brat dlžobu , vraj na obecnom nezaplatil za smeti , pretože na LV je 5 súrodenconv , otec im zomrel pred dvoma rokmi a mamka už dávnejšie , ked sa bude dat tak to zaplatime a odrátam to z ceny domu , asi tak a zmluvu spíše notár , všetko samozrejme pôjde cez notára a ,len s čistým LV
buchač
08.04.13,16:48
Dobry den , potrebujem súrne poradit , akú zmluvu máme napísat pri kúpe domu. A či nám vlastník domu môže predat dom ked z realitnou kanceláriov ma spísanu exluzivnu zmluvu ktora ešte nevypršala. dakujem za rychle odpoevede .


samozrejme to viem , že ked už si exukotor nan dal ruku , treba najprv vysporiadat dlhy , zajtra zavolam exekútorovi akú tam majú dlžobu. Volala som teraz jedným z dedičou a on nevie kolko tam ma brat dlžobu , vraj na obecnom nezaplatil za smeti , pretože na LV je 5 súrodenconv , otec im zomrel pred dvoma rokmi a mamka už dávnejšie , ked sa bude dat tak to zaplatime a odrátam to z ceny domu , asi tak a zmluvu spíše notár , všetko samozrejme pôjde cez notára a ,len s čistým LV

...v súvislosti s danými skutočnosťami by som odpovedal snáď len jednoducho a krátko ....
Akú zmluvu ???

Dobrú ...:rolleyes:
trevize
08.04.13,16:50
Ja ti neviem..podla mna je to riziko. Clovek nikdy nevie ci tam nebudu dalsie exekucie, ktore este nie su na LV. Uz len to, ze si nechaju exekuciu za smeti je zvlastne.
verads
08.04.13,16:55
Ja ti neviem..podla mna je to riziko. Clovek nikdy nevie ci tam nebudu dalsie exekucie, ktore este nie su na LV. Uz len to, ze si nechaju exekuciu za smeti je zvlastne.

ale už ked LV bude čiste a bude na našom mene tak ja si myslim to už budú musiet riešit inak ak by tam bolo ešte aj niečo ine , ved predsa Lv bolo čiste ... v dome byva jeden surodenec ostatný maju svoje rodiny a každa byva vo svojom , tento jeden čo tam byva je asi rozvedeny a býva v rodičovskom dome .
trevize
08.04.13,17:05
Moja osobna skusenost...na LV bola exekucia. Jednalo sa uz o pomerne vysoku ciastku. Boli sme u exekutora...ten vycisti LV az po zaplateni dlzoby. Nastastie som sa dozvedel aj o inych exekuciach, ktore predavajuci mal, ale neboli este na LV. Je sice mala sanca ze sa tak stane, ale co ak prvy exekutor vymaze zalozne pravo a nasledne tam prikvitne dalsi s nejakou inou exekuciou?
verads
08.04.13,17:17
môže sa stat všeličo , ale ten jeden surodenec čo tam byva už nema ani elektrinu zapnutú je odpojeny vraj aby nenastali dalšie dlžoby ,aj to si overím.plyn tam nie je zavedeny a kúrit si kúril kachlami na pevne palivo.vydavky na dom nie su žiadne , ale napriek tomu môže spravit nejake dlžoby čo neskôr ide na exekúciu. a má niekto nejaky nápad ako to zistit ?
draik
08.04.13,18:57
Čo také zázračné je na tom dome, že riskujete problémy? Dlhy nemusí mať len u bánk, nebankoviek či dodávateľov energií, ale aj u "obyčajných" ľudí. Nikdy preto nemôžte vedieť, kto a kedy podá návrh na exekúciu. O iných problémoch ani nehovoriac.
verads
09.04.13,20:02
cena.. nič iné inak je zdevastovany ...