bankroto
08.04.13,18:48
Ahojte, pravdepodobne budem musiet vyhlasit osobny bankrot. Vsetko to vzniklo pri zachrane firmy, ale neuspesne...Ma uz niekto s tym realne skusenosti? Ide aj o to ze zatial nasiel dve firmy co to robia v googli, drs.sk a oddlzenie.net. Viete mi poradit tu spravnu? Vyzera to seriozne na prvy pohlad ale neviem aka je realita....
Napise mi niekto prosim aj osobne skusenosti abz som vedel co ma caka/aj s manzelkou/.

Dakujem
andrejockaJL
13.08.13,07:42
Ahoj,mám kontakt na výborného správcu..Práve podávam žiadosť a vyhlasujem konkurz.Som zvedavá ako mi to celé dopadne,najprv však treba mat peniazky na to.okrem poplatku 663,88€ musim zaplatit aj správcovi na predbežne trovy 1000€ ,ani oni to nerobia zadarmo.plus majetok v hodnote cca do 2000€. a co sa týka procesu oddlženia, toho sa obavam,pretoze mozu siahnut az do výsky 70% príjmu-čistého.
Pasko16006
26.08.13,19:01
Nechcem byť zly, ale správcovi sa žiadne trovy neplatia. Pravdepodobne ta niekto dobre oklamal. Správca má odmenu tých 663,88 Eur do prvej schodze, a túto sumu platí navhrovatel pri podaní navrhu na účet súdu v ŠTATNEJ POKLADNICI. Odmenu správcu platí STÁT. Následne sa už správcovi nič neplatí, lebo ak je v konkurze majetok tak sa správca uspokojuje z tohto majetku. Ak tam majetok nie je, tak ten kto ti to poradil ti mal povedať že je potrebné mať majetok/hotovosť asponv hodnote 1659,70 Eur.

Ak si platila niečo správcovi = osobe ktora bola ustanovená súdom, tak si to pýtaj späť lebo sa bezdôvodne obohatil.a ty si bohuzial naletela.
andrejockaJL
06.12.13,19:23
sklamem ta,nenaletela.pozri si statistiky os.bankrotov.vieš koľkým sa to podarí?jeden zo sto.preto je dôležité mať dobrý návrh.ak sa blízke do rúk nejakému správcovi čo nevie narátať do tri tak je zle-on si splní povinnosť,skasne pár eur z poplatkov a ma ta v riti.akonáhle sa vyskytne v návrhu čo i len malá chybicka,súd bude šťastný že môže návrh zamietnut.takže ak chcete šetriť,potom nechoďte do toho.najdôležitejšie na tom všetkom je vstupný návrh,a ten neposerie len odborník ktorému adekvatne zaplatíte.
Pasko16006
20.04.14,15:17
Ja štatistiky osobných bankrotov poznám, a mám 95% uznesení o všetkých povolených, zamietnutých oddlženiach na slovensku. Viem koľkým sa to podarí, viem komu sa to nepodarí. Súd nemôže zamietnúť niečo len tak musí mať na to v prvom rade zákonný dôvod a áno, máte pravdu, mal by to vždy robiť odborník na insolvenčné právo a najdôležitejší nie je návrh, ale príprava procesu. Návrh napíše aj opica keď vie ako ale zákon pozná do najmenších detailov ten kto s tým pracuje. Súdom ustanovený správca vážnym spôsobom porušuje ZKR a ZoS keď o úpadcu žiada nejaké finančné prostiedky bez toho aby mal na to dôvod (okrem zisťovania majetku) čo je dôvodom na jeho okamžité odvolanie z funkcie bez nároku na odmenu. Možno ti návrh písal správca, potom si samozrejme za to niečo vypýtal ale treba rozlyšovať správcu ako osobu a správcu vo výkone funkcie.
judyh77
15.05.14,17:17
Suhlasim, mne to robila JUDr, ta za to zobrala 1200e okrem poplatku sudu...ale vyslo to na 1x, a zastupuje ma nadalej ak mam problem so spravkynou....
Pri navrhu sud baziruje aj na uplnych malickostiach ako su podpisy upadcu na kazdej strane a kopiach....