osky
08.04.13,21:40
kedze o 2 mesiace by sme sa chceli pustit do uplnej rekonstrukcie kupelne,chcem vas poprosit o nejake dobre stranky,napady,skusenosti co je dobre,comu sa vyhnut...vsetko co sa tyka kupelni,najlepsie dake obrazkpve inspiracie.
predstvu sice mame,co by kde mohlo byt,ale ako by to malo vyzerat nevieme-dnes je velmi vela novych trendov....uvitam vsetko.
taktiez ma zaujima nejaky material s ktorym sa da pracovat v kupelni na znizenie plafonu-aby to neplesnelo.


nasa priblizna predstava je asi taka ze:
na jednej strane by mala byt mensia vana,hned pri nej sprchovaci kut-ale nie hotovy,murovany a preskleny,tak aby to na seba nadväzovalo.
na protilahlej stene by mali byt dve umyvadla,v ramci ktorych budu spodne policky,vrchne policky budu so zrkadlami.
bidet vynechame,vyriesime to sprskou vo WC.
Peggynka
09.04.13,07:23
Akurát včera som bola v Siko-kúpeľne,tiež ma to čaká.Prerábam už druhú kúpeľňu a majú tam porobené kóje (veľmi pekné),pofotila som si .Vzala som si katalóg a už mám aj nákres.Ja to budem riešiť malou vaňou (105x70) so zástenou,ktorú využijem aj na sprchovanie,lebo potrebujem tam dať aj práčku.Inak sprchovací kút nestavajte až pod plafón,nech tam prúdi vzduch.Tá mini vaňa je smaltovaná,ja už akrylátovú nechcem.Je málo stabilná a zástena zožltla (asi iný materiál) a vyzerá to hrozne.http://www.vtpshop.cz/vany-c96/jika-vana-riga-mini-sedaci-105-x-70-cm-2-3400-0-000-000-1-i2476/
Bidetu sa nevzdám,ta sprška ku WC je veľmi nepraktická (pre mňa).Osadí sa to buď zľava alebo sprava a ja mávam problémy s ramenami a už mám problém.
dzastinka1
09.04.13,07:26
My keď sme robili kúpelne, prešli sme pár stavebnín a kúpeľnových štúdií, všade sme pobrali katalógy, keď nás niečo zaujalo, hneď sme si to nafotili a obklad sme vyberali tam, kde robili aj grafický návrh.....priamo pred nami to kreslili a my už sme si podľa tohto nákresu vedeli povedať, čo chceme kde a a mali sme aspoň akú takú predstavu, ako to bude vyzerať....
osky
09.04.13,14:49
my to nebudeme robit s firmou,takze preto potrebujeme napady.spravia nam to muzovi kolegovia,ktori to robia,len nie oficialne-nebudeme to moct reklamovat.dufam ze to nedopadne ako so slovenskym kurenim.....
ale snad rakusaci budu v tomto doslednejsi-robili uz skoro vsetkym kolegom kupelne a vsetci su spokojni....
tie Siko kupelky som prestudovala-su uzasne,nasla som tam uz aj dake inspiracie.

co sa tyka tej sprsky,neviem si to predstavit,ale ked chcem dve umyadla,bidet sa mi uz nevojde...
osky
09.04.13,14:50
naco je dobre taketo mini-curidlo????????????
Tweety
09.04.13,14:57
Peggynka
09.04.13,15:18
Veď normálne do toho sadneš ako do vane.Kolegyňa mi rozprávala,ako prerábali kúpelňu v paneláku a nakoniec zistila,že nemá v byte kde postaviť vedro,aby si napustila vodu.V kuchyni jej nevošlo,v kúpelni do umývadla tiež nie a odborníci jej do sprchovacieho kúta osadili batériu bez ramena.A tak si prelievala 10 l vody z hrnca do vedra.Také "maličkosti".
osky
09.04.13,15:33
jeeej,dakujem velmi pekne.
osky
09.04.13,15:36
aha,no ved dobre,ale to potom na sedenie mi postaci aj taky vanickovy sprchovy kut.ja chcem ale klasicku dobru vanu.aj ked ju vyuzivam malo,predsalen niekedy je to super natiahnut sa do vody .nayse aj pri mnohych kurach a alternativnych liecbách su kupele, a ja tam aj namacam pradlo....tak to by mi chybala.
Tweety
09.04.13,16:55
je tu možno aj viac linkov, skús pohľadať
220870
09.04.13,17:14
Tak nejak?:cool:
lapejko
09.04.13,17:20
po mojich nedávnych skúsenostiach v AT si dovolím pochybovať o profesionalite rakúskych majstrov, hlavne keď robia pre slovač...
lapejko
09.04.13,17:22
super...srandista provokatér.
Peggynka
09.04.13,17:35
Tu si ukladám rozmiestnenie:
http://majster.ponuka.net/navrh_kupelne.html
A nedá sa to vytlačiť,aj keď tam je ponuka,vyjde mi z tlačiarne len poloprázdny papier (ale možno je na vine moja nevedomosť).
pmajap
09.04.13,17:38
mala som česť pri zatepľovaní domu, vSR takých babrákov ani nenájdeš a to bolo vo Viedni
Peggynka
09.04.13,17:39
220870
09.04.13,17:45
Jediný problém vidm v tej šálke .Tam by som mal problém niečo také vyrobiť.Respektíve by to bola brutálna cena.
lujza.j
09.04.13,18:02
z onyxu....si to viem hned predstaviť...:-)))
lujza.j
09.04.13,18:19
osky
10.04.13,02:43
Juzus,tak toto asi neeeee
osky
10.04.13,02:45
Tak nejak?:cool:

naaaa ale vsak to by som nevedela ci sa kupem alebo uz rovno varim....
Ferdosondo
10.04.13,03:32
Osky, keďže nemáš skúsenosti v prvom rade obehaj zopár kúpelňových štúdií, pober katalógy. Urobíš si aký taký prehľad. Rátaj však s tým, že budeš mať z toho hlavu ako melón a zožerie to kopec času.
Robil som kúpelne a zo skúseností Ti môžem povedať, že keď už budeš mať tento základný prehľad, tak najlepšie urobíš, ak si dáš urobiť návrh v štúdiu. Budeš už vedieť, čo asi chceš a tam tomu dajú finálnu podobu aj s vizualizáciou.
Laik si to nedokáže zosumarizovať a potom z toho vznikne taký mačkopes, kde ako to už niekto uviedol ani vedro nemáš kde položiť.
srska
10.04.13,04:19
ilona
10.04.13,04:23
Tiež sme prerábali kúpelne v dome a každému doporučujem urobiť podlahové kúrenie. Je to v kúpelni úžasná vec. Ak mám povedať veci, ktoré by som teraz zmenila a na čo si treba dať pozor sú tie baterie o ktorých už niekto písal a ešte mám jedno štvorcové umývadlo, ktoré nemá vôbec dobrý spád, voda zostáva v rohoch, pri kúpe by ma to vôbec nebolo napadlo, že niekto takéto niečo môže vymyslieť.
Peggynka
10.04.13,04:24
U týchto návrhov na internete je problém s tým,že sa tie zriaďovacie predmety neukladajú do priestoru aj s požiadavkami na ergonómiu.Napr. WC by malo byť ako štvorec (resp. obdĺžnik),kde by už bol aj s priestorom,ktorý ja potrebný aj okolo WC misy.Dám si tam umývadielko 45cm,ale potrebujem rozmer 80 cm,aby som ho mohla pohodlne využívať.Ako napísal ferdosondo,už mám z toho hlavu ako melón.
Ferdosondo
10.04.13,05:42
Ešte mám jedno štvorcové umývadlo, ktoré nemá vôbec dobrý spád, voda zostáva v rohoch, pri kúpe by ma to vôbec nebolo napadlo, že niekto takéto niečo môže vymyslieť.
Skôr by som to videl na zlé osadenie umývadla. Je vo vodováhe?
osky
10.04.13,07:39
v starej kupelni mame tiez umyvadlo tak blbo osdene,ze spad ma smerom k stene-cize od nas.
normalne velke zavesne,ziadne stvorcove.a tiez je pri stene vecne kupalisko.....hruza vecna.

ja si vsetko sama nakreslim ako chcem,nasla som uz vela inspiracii ale mozete este pridavat,obrazkov nikdy nie je dost.
chceme ist pozriet do BA do Hornbachu na dake zariadenie,obklady a tak.co hovorite?oplati sa.ci radsej inam?
bea
10.04.13,09:49
Ja som pomáhala synovi pri prestavbe bytu a zistila som, že je to veľký problém hlavne kvôli tomu, že je veľmi veľa pekných vecí :)
Veľmi veľa rôznych obchodov sme pobehali, kupovali sme vo viacerých predajniach. Hlavne kúpeľňa sa nám veľmi pekne podarila. Ale to išlo o malé priestory v dvojizbovom panelovom byte. My sme dlažbu a obkladačky kupovali práve v Hornbachu.
Ale možno by stálo za to ísť sa pozrieť do
http://www.merkurymarket.sk/merkury-design/bratislava---merkury-design/ .
Ja som pôvodne vôbec nechcela ísť do Merkury Marketu, lebo som mala predsudky, že hlavne poľské výrobky a tak.... Ale keď sme boli práve v merkury-design, tak som bola prekvapená, že tam majú kvalitné výrobky rôznych renomovaných firiem. My sme už skoro všetko mali kúpené, keď sme tam prišli a myslím, že sme tam len batérie a sprchu kúpili.
Aj už spomínané Siko je dobré.
ilona
10.04.13,10:23
Skôr by som to videl na zlé osadenie umývadla. Je vo vodováhe?

​Vo vodováhe je, ono to zostáva vo všetkých 4 kútoch umývadla. Preto som to napísala, aby si dali na to pozor, lebo je pekné, zo skrinkou a pri kúpe by ma to vôbec nebolo napadlo.
Peggynka
10.04.13,10:27
A nemôžeš to reklamovať ?
arizona
10.04.13,11:43
premyslam, kdo si kupi takuto vanu? Napada ma tak akurat eroticky salon, chi
ilona
10.04.13,12:00
Určite by som to mohla, bolo to kupované v Siku, len sú dve vedľa seba, presne tam pasujú a nevadí to až tak veľmi, lebo máme aj druhú kúpelňu a táto sa využíva menej, len keď nás je viac doma. No a ďalší dôvod je, že sa mi nechce, lebo sme prerábali 10 mesiacov a som rada že je už v dome poriadok.
korela
10.04.13,13:00
Pre išpirácie
http://mojdom.zoznam.sk/se/10067/Kupelna--WC
http://lepsiebyvanie.centrum.sk/kupelne/

K (http://mojdom.zoznam.sk/se/10067/Kupelna--WC)eby ste mali väčšiu kúpeľňu, krásne by v nej vynikla marocká štuka, po česky marocký štuk, nemuseli by ste ju celú obkladať.
osky
10.04.13,18:07
korela kuplna je pomerne malicka,takze kazdy kusok treba dobre premysliet.
Tweety
10.04.13,18:19
osky
10.04.13,18:50
este jedna vec-mate niekto doma pisoar.moj muz si to chce vydupat,ale ja si to doma neviem predstavit.nebude to pachnut?a je to vobec normalne mat to doma
Peggynka
10.04.13,19:23
A jak?Chlap potrebuje pisoár,však mu urob radosť.Neboj,nebude páchnuť,je tam systém.
lujza.j
12.04.13,18:10
lujza.j
12.04.13,18:11
este jedna vec-mate niekto doma pisoar.moj muz si to chce vydupat,ale ja si to doma neviem predstavit.nebude to pachnut?a je to vobec normalne mat to doma
:eek:...toto by ma ani vo sne nenapadlo....;)
lapejko
12.04.13,19:23
baby bez fantázie...
korela
12.04.13,23:02
este jedna vec-mate niekto doma pisoar.moj muz si to chce vydupat,ale ja si to doma neviem predstavit.nebude to pachnut?a je to vobec normalne mat to doma

http://lepsiebyvanie.centrum.sk/kupelne/689277/pisoar-vo-vasej-kupelni
http://lepsiebyvanie.centrum.sk/kupelne/795236/vystava-zlozena-z-pisoarov
http://lepsiebyvanie.centrum.sk/kupelne/609091/co-najdete-na-panskom-zachode
http://lepsiebyvanie.centrum.sk/kupelne/714113/aj-pisoar-moze-byt-poriadne-zabavny
Pisoár (urinál) síce nie je bežnou súčasťou domácností, ale vyskytuje sa.

Pre ženy je zrejme nežiadúci pohľad na otvorený vnútorný priestor tejto misy, mysliac si, že budú obchádzať zápach.
Dnes ich dizajn a technológie pokročili, niet sa čoho obávať.
Výber je veľký aj u nás, dá sa však nájsť aj pisoár s poklopom, čo je určite prijateľnejšia verzia.
Ja osobne by som bola za, ako aj aby boli v bytoch oddelené tieto miestnôstky pre dámy a pánov. Hlavne kvôli návštevám. Súkromie, hygiena, žiadny vstup do kúpeľne.
http://www.tvojdom.sk/kupelne/muzi-to-maju-jednoduchsie-pisoare-zdomacneli.aspx


https://www.google.sk/search?q=piso%C3%A1r%2Bpoklop&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=fZxoUfutLLH07AbR3YHoAw&ved=0CAoQ_AUoAQ&biw=1270&bih=916#imgrc=wwJeesSJ64qzeM%3A%3BnS2Bn8Xcrqh2xM%3 Bhttp%253A%252F%252Fcms.tvujdum.cz%252Fuserdata%25 2Fimages%252F27977vpisoarvilleroy3.jpg%3Bhttp%253A %252F%252Fwww.tvojdom.sk%252Fkupelne%252Fmuzi-to-maju-jednoduchsie-pisoare-zdomacneli.aspx%3B600%3B576
osky
13.04.13,08:31
:eek:...toto by ma ani vo sne nenapadlo....;)

korela ani mna.mam z toho nocnu moru lebo muz skace jak male tvrdohlave decko...och muziiii
osky
13.04.13,08:33
prepac lujzi,pomylila som si ta s korelou...asi este spim.
osky
13.04.13,08:36
kupim ten osledny-prezidentsky :-)
korela
13.04.13,09:18
osky, susedka prinútila močiť manžela aj so synmi posediačky, teda deti od útleho veku.
Neviem si predstaviť napr. muža s koxami ako sa pri tom trápi. A ak sa ešte vekom pridá prostata a časté močenie, tak dupľom. Ak by bol priestor, ja osobne by som tento kus iba privítala. Ale jedine s poklopom. Estetickejšie.
Je to dnes iba nezvyk. Keď si to manžel tak veľmi presadzuje, skús ho vypočuť. Tak skoro nebudete prerábať sanitu.
Napr. mne osobne chýbalo doma detské zabudované vecko. Manžel ho aj kúpil, ale nikdy nenainštaloval. Bol priestor, nebol problém. Ale on v noci k deťom nevstával, a mne bolo ľúto, aby neustále chodili po schodoch ešte aj v noci.
Veď koľko ľudí i dnes myslí v tomto smere na svoje malé deti. Ja som sa s tým zatiaľ v žiadnom časopise nestretla.
Aj pedikérska keramická vanička by sa v kúpeľni zišla. Väčšia hygiena. Aj keď to tiež nie je zaužívané.
lujza.j
13.04.13,12:26
prinútila močiť posediačky


.....ja som nemusela...moj chlap s tým prišiel z domu:D;)...neviem si predstaviť že by cákal kede-tade:eek::D
osky
13.04.13,12:55
otec toto dodrzuje a nema ziadny problem.moj muz ale argumentuje-nie som teply...:-O
a mozem sa aj pos....at.neda sa ohybat akoby som chcela-vsak neni teply....:-)

korela ale keby som toto vsetko v kupelni chcela,musela by to byt ozj velka kupelna.
ale cim dalej tym viac premyslam,kde ten pisoar dam.lebo,vidi sa mi ze ho napokon osadime-s pokrievkou.
lujza.j
13.04.13,13:02
otec toto dodrzuje a nema ziadny problem.moj muz ale argumentuje-nie som teply...:-O
a mozem sa aj pos....at.neda sa ohybat akoby som chcela-vsak neni teply....:-)

korela ale keby som toto vsetko v kupelni chcela,musela by to byt ozj velka kupelna.
ale cim dalej tym viac premyslam,kde ten pisoar dam.lebo,vidi sa mi ze ho napokon osadime-s pokrievkou.

ved, ale no nie je prejav že by bol "na druhom brehu":D.... dnešný chlapi sú iní, starajú sa o seba...pokial to niekto nepreháňa, že úplne....
kedysi som mala šéfa...už bola tá doba, že si chlapi holili podpazušie+antiperspirant....on nie...on nie je buzerant....tak už bolo lepšie ked mal "solné baňe" na tričku ...teda mapy od potu....:eek:

...a nie je mu to tak pohodlnejšie, ked by si posedkal pri cikaní;)
srska
13.04.13,13:03
otec toto dodrzuje a nema ziadny problem.moj muz ale argumentuje-nie som teply...:-O
a mozem sa aj pos....at.neda sa ohybat akoby som chcela-vsak neni teply....:-)

korela ale keby som toto vsetko v kupelni chcela,musela by to byt ozj velka kupelna.
ale cim dalej tym viac premyslam,kde ten pisoar dam.lebo,vidi sa mi ze ho napokon osadime-s pokrievkou.osky, v podstate nič proti ale wecko v kúpeľni? ja osobne eé. enem samostná budka
Helik3
15.04.13,06:06
osky, v podstate nič proti ale wecko v kúpeľni? ja osobne eé. enem samostná budka

no ak nieje iné východisko.... ?
aj môj ciká posediačky, a som spokojná (teda keď je to doma) - máme čisto...
osky
16.04.13,21:51
srska-ale my nemame WC v kupelni.rodicia na SK ano.my v AT mame dva rozdielne priestory.

a musim uznat ze ste mi mnohi pomohli s dobrymi napadmi,
takze napokon som to navrhla tak,ze vo WC bude okrem zachodovej misy nakoniec predsa aj ten pisoar a este aj male umyvadielko s bidetovou sprskou.

v kupelni vana/150 cm-klasicka,ziadna rohova alebo co/ a sprchovy kut vyjde 118 x 96 cm-murovany,ale s tym ze musim dao odratat na uzky murik-neviem aky najuzsi je mozny... so sklenymi dverami.
oproti budu dve umyvadla osadene do dakeho materialu a priestor vedla bude pre vysuvatelny vesiak na uteraky-je to pri radiatore talze sa rachlo ususia.mame sice rebrikovy radiator ale nehnasam ked su tam tie uteraky jak obesenci....

este stale mozete radit a pridavat,v piatok sa chystame na obhliadku dakych obchodov a studii.
Peggynka
17.04.13,05:47
Však nerob múrik na sprchovacom kúte,daj aj zboku sklenenú stenu,to máš najužšie,pekne do L.Možno nakoniec zistíš,že dvierka budú lepšie na užšej strane (zboku),závisí,kde máš lepší prístup.
lujza.j
17.04.13,06:01
Keby som ja sprchač...tiez by som cast murovala....aby skla bolo co najmenej......pre udrzbu....ak ma byt sklo pekne,chce to caste umyvanie....jasne ze to zalezi od frekvencie pouzivania sprchač.kutu....
osky
17.04.13,06:04
no ved prave-muz chcel cely preskleny ale vis si to predstavit???miesto murika vsak mozno pouzijeme dake vzorovane mliecne sklo,aby na tom tie kropky nebolo vidno a aby sa dalo vojst do kupelne aj ked sa rave bude dakto sprchovat...uvidime
lujza.j
17.04.13,07:02
no ved prave-muz chcel cely preskleny ale vis si to predstavit???miesto murika vsak mozno pouzijeme dake vzorovane mliecne sklo,aby na tom tie kropky nebolo vidno a aby sa dalo vojst do kupelne aj ked sa rave bude dakto sprchovat...uvidime
No to by sa mi tiez pozdavalo...a je to prakticke....lebo sprchac je pekny iba ked je sklo vyglancene....
Helik3
17.04.13,07:05
sklobetonove tvarnice (teraz je mnoooho druhov, tvarov, farieb - nie ako za komančov :D). bude tam kopu svetla a je to ľahko udržiavateľné...
akurát možno tá cena :confused:
Halli
17.04.13,07:12
možno ti pomôže inšpiracia z tejto stránky, ja som do toho čumela pred prerábkou stále:)samozrejme vyberala som reálne veci za reálne ceny :)

http://www.modrastrecha.sk/inspiracie/kupelna-wc/?from=homepage_thumbs
Peggynka
17.04.13,07:46
Však nerob múrik na sprchovacom kúte,daj aj zboku sklenenú stenu,to máš najužšie,pekne do L.Možno nakoniec zistíš,že dvierka budú lepšie na užšej strane (zboku),závisí,kde máš lepší prístup.
Teraz sa robia tie zásteny so špeciálnou úpravou, akoby na tom skle bola fólia a nezostáva na nich voda,stečie to a stačí to umývať v bežnej frekvencii.Neviem ako sa to volá,ale nájdeš to.Ja používam parný čistič a bez problémov.
vopeto
17.04.13,21:36
Prerábkou kupelni sa živím cca od r.1998. Z mojich skúseností: Vaňa má v paneláku 160 cm.je to núdzové riešenie.Doporučujem min.170 cm,kovovú smaltovanú.Sprch.kút min.90x90 cm štvrťkruh,lepší-priestrannejší je štvorec alebo obdlžnik.Priehladné sklá opticky zvačšujú kúpelku.Ideálny je sprshovací kút bezbarierový s tzv.odtokovým žlabom.Dve umyvadlá-vec názoru,myslím že aj admin týchto stránok je za,ja som proti...Muž a žena súčasne pri umývadlách v rovnakom čase...Ona si umýva...A on sa pri tom holí...Alebo súrodenci pri spoločnom umývaní,či deti ktore sa skor frkaju vodou...Nepasuje mi to.Sprška namiesto bidetu je ako gebuzina z mekdonaldu namiesto tapleho obeda od mamy či manželky.Strop zo zeleného sadrokartonu je o.k. Proti pliesni je pre kúpelku najlepší ventilátor!!!!!!!! Níjake okno otvorene či pol dna pootvorené na vetračku vám nevyťahá paru po použití vane či sprch.kuta tak rýchlo a EFEKTIVNE ako el.ventilátor!!!! Batérie pre umývadlá,vane...Ľudia prosím vás,používate ich denno denne niekolkokrát prosím,nekupujte lacné šmejdy... Ja osobne ich už odmietam montovať... To isté pre WC,bidety,umývadlá t.j.keramiku platí nie som tak bohatý...Ak teraz nemám korunky na kvalitu,radšej počkám,nasporím si.Čo sa týka obkladov a dlažby,v jednoduchosti je krása...Za modne vystrelky v tejto oblasti sa majitel kúpelky za pár rokov hanbí.(ani prsia desiatky už nie sú až tak super) Pri hrubej stavbe hlavne podlahu 100% zaizolovať! Čo sa týka elektroinštalácie,dať zhotoviť profesionálovi z praxe,nie amatérovi čo "všetko vie robiť,aj elektriku..."
arizona
18.04.13,05:33
Ta dlzka vane je vec nazoru.
Ja mam doma tiez "velkych"chlapov,ale presadila som si vanu max. 160 cm.
Dlhsia vana je pre ludi nizsieho vzrastu velmi nepohodlna ;)
osky
18.04.13,07:24
Prerábkou kupelni sa živím cca od r.1998. Z mojich skúseností: Vaňa má v paneláku 160 cm.je to núdzové riešenie.Doporučujem min.170 cm,kovovú smaltovanú.Sprch.kút min.90x90 cm štvrťkruh,lepší-priestrannejší je štvorec alebo obdlžnik.Priehladné sklá opticky zvačšujú kúpelku.Ideálny je sprshovací kút bezbarierový s tzv.odtokovým žlabom.Dve umyvadlá-vec názoru,myslím že aj admin týchto stránok je za,ja som proti...Muž a žena súčasne pri umývadlách v rovnakom čase...Ona si umýva...A on sa pri tom holí...Alebo súrodenci pri spoločnom umývaní,či deti ktore sa skor frkaju vodou...Nepasuje mi to.Sprška namiesto bidetu je ako gebuzina z mekdonaldu namiesto tapleho obeda od mamy či manželky.Strop zo zeleného sadrokartonu je o.k. Proti pliesni je pre kúpelku najlepší ventilátor!!!!!!!! Níjake okno otvorene či pol dna pootvorené na vetračku vám nevyťahá paru po použití vane či sprch.kuta tak rýchlo a EFEKTIVNE ako el.ventilátor!!!! Batérie pre umývadlá,vane...Ľudia prosím vás,používate ich denno denne niekolkokrát prosím,nekupujte lacné šmejdy... Ja osobne ich už odmietam montovať... To isté pre WC,bidety,umývadlá t.j.keramiku platí nie som tak bohatý...Ak teraz nemám korunky na kvalitu,radšej počkám,nasporím si.Čo sa týka obkladov a dlažby,v jednoduchosti je krása...Za modne vystrelky v tejto oblasti sa majitel kúpelky za pár rokov hanbí.(ani prsia desiatky už nie sú až tak super) Pri hrubej stavbe hlavne podlahu 100% zaizolovať! Čo sa týka elektroinštalácie,dať zhotoviť profesionálovi z praxe,nie amatérovi čo "všetko vie robiť,aj elektriku..."

vdaka za super rady.
-co sa tyka tej vane,teraz mame 170 cm a som v nej taka stratena.....na sk mame 150 a aj ked by mohla byt väcsia,tak je na mna akurat.vanu chcem len ja,moj muz ju nechcel vobec,neviem ci sa za cely nas vztah kupal jeden raz aj to so somranim...takze mne 150 bohate staci.
-za to on je sprchovy typ,tam by bol aj 2 hodiny,tak ja sa uskromnim aby mohol mat väcsi sprchovy kut :-)
-bidetovu sprsku ci bidet-to je jedno,to chcem zase len ja....vsetci ma odhovaraju od bidetu,tak si dam aspon toto,aj tak som chcela vo WC ma umyvadielko
-a tie dve umyvadla-to je fakt dolezite.ked sa netisneme obaja alebo i viaceri naraz do kupelne,chlapi potrebuju nieco ine ako zeny...jedno je malo
deti zatial nemame a nemyslim si ze by som im dovolila sa tam frkat-n to si posvietim.-)
-aku znacku baterii a keramiky odporucas????
osky
18.04.13,07:42
veru tak je.
kacena26
18.04.13,07:44
Máte niekto skúsenosti s nákupom obkladu, dlažby a vybavenia cez internetový obchodov??? som pozerala že sú onoho lacnejšie ako v kamenných obchodoch... pozerala som obchod http://rekonstrukciakupelne.sk/ a rozdiel je tam skoro 600 EUR !!!...
Halli
18.04.13,07:49
Hihi, osky na tie deti si počkám, čo napíšeš až budú :)) ako si im to nedovolila :)
Tweety
18.04.13,08:02
Máte niekto skúsenosti s nákupom obkladu, dlažby a vybavenia cez internetový obchodov??? som pozerala že sú onoho lacnejšie ako v kamenných obchodoch... pozerala som obchod http://rekonstrukciakupelne.sk/ a rozdiel je tam skoro 600 EUR !!!...
Nieč proti internetovému obchodu, ale to, čo vidím, chytím do rúk je predsa len lepšia voľba.
osky
18.04.13,11:27
ale,mozno zakial tie deti budu,tak budeme zase prerabat kupelnu ....:-)
Peggynka
18.04.13,16:22
Máte niekto skúsenosti s nákupom obkladu, dlažby a vybavenia cez internetový obchodov??? som pozerala že sú onoho lacnejšie ako v kamenných obchodoch... pozerala som obchod http://rekonstrukciakupelne.sk/ a rozdiel je tam skoro 600 EUR !!!...
Schladím tvoje nadšenie:cena v tvojom linku 55,15€ v 34,80€
a ten istý tu:http://www.kovoelektro.sk/obklad-dlazba/detail/sensual-rosa-mozaika-murano
(http://www.kovoelektro.sk/obklad-dlazba/detail/sensual-rosa-mozaika-murano)http://rekonstrukciakupelne.sk/obklady-a-dlazby/paradyz/paradyz-sensual/paradyz-sensual-rosamozaika-murano-30x30-kocky-2-3x2-3
vopeto
19.04.13,20:26
​Značka batérií Hansgrohe, Grohe, Kludi. Keramika napr. Jika, Kolo. Čo sa týka bidetu, mala si niekedy možnosť vyskúšať si ho na vlastnej koži? Možno nie všetci vedia, že na bidet sa sadá opačne ako na WC, teda tvárou k stene. Bidet sa predhreje napustením teplej vody a používa sa... Je určený ženám, ale aj mužom. Bidetová spŕška - hovoríme o tom istom? Je to spŕška, ktorá visí pri WC a je napájaná zo špeciálnej umývadlovej batérie - ak je umývadlo v blízkosti, alebo zo špeciálnej batérie umiestnenej pri WC. Sadneme si na WC, urobíme, čo je treba. Na spŕške si nastavíme optimálnu teplotu vody. Jednou rukou robíme hygienu, druhou rukou chytáme balanc... A nakoniec utrieme mláku, ktorá pod nami ostane. Pardón za tú iróniu, ale ja mám so spŕškou takéto skúsenosti. Najnovší trend, u nás málo známy, je bidetové sedátko - montuje sa namiesto bežného sedatka na WC. Po dokončení činnosti na WC nás osprchuje, osuší teplím vzduchom, Napája sa 230 Voltami. Má veľa funkcií, doska sa môže vyhrievať, program sa volí zvlášť pre potreby dám a zvlášť pre potreby pánov. Čo sa týka pisoáru, pred pár rokmi som ho "nanútil" môjmu kolegovi pri prerábke kúpelky. Najprv si ťukal na čelo, dnes po asi 8 rokoch používania si ho nevie vynachváliť. Používa ho už aj jeho vnuk. Kolega má totiž dve dcéry :) .Je to tak,čím je chlap starší, tým častejšie chodí na"malú"...Zápachu sa báť netreba,je to vec pravidelného splachovania a čistenia. A ešte jeden veselý príbeh.V jednej dedinke v dávnejšej dobe zavádzali verejný vodovod.Vistom domčeku si išli vybudovať kúpelku.Dedo-šéf domu sa zamyslel a prísne zahlásil:Umyvadlo dobre,može byť,ale nijaký budar v chyži nebudze!!!
jezo421
20.04.13,03:21
​Bidetová spŕška - hovoríme o tom istom? ... Sadneme si na WC, urobíme, čo je treba. Na spŕške si nastavíme optimálnu teplotu vody. Jednou rukou robíme hygienu, druhou rukou chytáme balanc... A nakoniec utrieme mláku, ktorá pod nami ostane. Pardón za tú iróniu, ale ja mám so spŕškou takéto skúsenosti.
O akom balance hovoris? Vsak sedis na wc stale v rovnakej polohe. Alebo sa potrebujes pozerat kam si striekas? Nuz ok, ale potom pre vlastnu mantavost alebo neochotu naucit sa pouzivat, ju nemozes odsudzovat. Celkovo tvoje prispevky, aj ked sa z vela vecami v nich da suhlasit, su pisane stylom "len moja pravda je ta jedina prava" :-)
Peggynka
20.04.13,04:17
​Značka batérií Hansgrohe, Grohe, Kludi. Keramika napr. Jika, Kolo. Čo sa týka bidetu, mala si niekedy možnosť vyskúšať si ho na vlastnej koži? Možno nie všetci vedia, že na bidet sa sadá opačne ako na WC, teda tvárou k stene. Bidet sa predhreje napustením teplej vody a používa sa... Je určený ženám, ale aj mužom. Bidetová spŕška - hovoríme o tom istom? Je to spŕška, ktorá visí pri WC a je napájaná zo špeciálnej umývadlovej batérie - ak je umývadlo v blízkosti, alebo zo špeciálnej batérie umiestnenej pri WC. Sadneme si na WC, urobíme, čo je treba. Na spŕške si nastavíme optimálnu teplotu vody. Jednou rukou robíme hygienu, druhou rukou chytáme balanc... A nakoniec utrieme mláku, ktorá pod nami ostane. Pardón za tú iróniu, ale ja mám so spŕškou takéto skúsenosti. Najnovší trend, u nás málo známy, je bidetové sedátko - montuje sa namiesto bežného sedatka na WC. Po dokončení činnosti na WC nás osprchuje, osuší teplím vzduchom, Napája sa 230 Voltami. Má veľa funkcií, doska sa môže vyhrievať, program sa volí zvlášť pre potreby dám a zvlášť pre potreby pánov. Čo sa týka pisoáru, pred pár rokmi som ho "nanútil" môjmu kolegovi pri prerábke kúpelky. Najprv si ťukal na čelo, dnes po asi 8 rokoch používania si ho nevie vynachváliť. Používa ho už aj jeho vnuk. Kolega má totiž dve dcéry :) .Je to tak,čím je chlap starší, tým častejšie chodí na"malú"...Zápachu sa báť netreba,je to vec pravidelného splachovania a čistenia. A ešte jeden veselý príbeh.V jednej dedinke v dávnejšej dobe zavádzali verejný vodovod.Vistom domčeku si išli vybudovať kúpelku.Dedo-šéf domu sa zamyslel a prísne zahlásil:Umyvadlo dobre,može byť,ale nijaký budar v chyži nebudze!!!
Tak včera som bola svedkom záujmu o tento bidet.Rozleteli sa dvere a dnu vošiel vyobliekaný metrosexuál a že chce vidieť elektronický bidet.Pozorovala som ho.Predavačka mu to ukazovala a nakoniec jej vraví,že však tá misa je o tretinu menšia ako normálna(ono je to fakt už na prvý pohľad malé) a že predsa tam musí ešte vojsť ruka,aby sa dobre umyl.Záver bol-technika,netechnika,toto teda nie a odišiel.Mal pravdu ?
vopeto
20.04.13,07:18
Ja som dostal od persanálu informáciu,že v tomto prípade sa ruka nepoužíva...Mne osobne sa otvor tiež zdá malý.
vopeto
20.04.13,07:38
Ospravedlň ma prosím za moju mantavosť.Sľubujem ,že vo voľnom čase si to budem trénovať a neustále sa zdokonalovať.Priznávam sa že v tomto smere som amatér.Čomu však rozumiem,je technická stránka týchto pomocok.Už viackrát sa mi stalo,že tieto zariadenia urobili galibu u ich majiteloch.Prepáč ak v tebe vyvolávam dojem, že len moja pravda je tá jediná.Robím s týmito zariadeniami každý deň.Som spokojný ak všetko funguje tak,ako to prezentujú...Ak to tak nie je,potom frflem na výrobcov,na predajcov.To už bude aj mojim vekom.Prajem krásny deň!
korela
20.04.13,11:40
Prerábkou kupelni sa živím cca od r.1998. Z mojich skúseností: Vaňa má v paneláku 160 cm.je to núdzové riešenie.Doporučujem min.170 cm,kovovú smaltovanú.Sprch.kút min.90x90 cm štvrťkruh,lepší-priestrannejší je štvorec alebo obdlžnik.Priehladné sklá opticky zvačšujú kúpelku.Ideálny je sprshovací kút bezbarierový s tzv.odtokovým žlabom.Dve umyvadlá-vec názoru,myslím že aj admin týchto stránok je za,ja som proti...Muž a žena súčasne pri umývadlách v rovnakom čase...Ona si umýva...A on sa pri tom holí...Alebo súrodenci pri spoločnom umývaní,či deti ktore sa skor frkaju vodou...Nepasuje mi to.Sprška namiesto bidetu je ako gebuzina z mekdonaldu namiesto tapleho obeda od mamy či manželky.Strop zo zeleného sadrokartonu je o.k. Proti pliesni je pre kúpelku najlepší ventilátor!!!!!!!! Níjake okno otvorene či pol dna pootvorené na vetračku vám nevyťahá paru po použití vane či sprch.kuta tak rýchlo a EFEKTIVNE ako el.ventilátor!!!! Batérie pre umývadlá,vane...Ľudia prosím vás,používate ich denno denne niekolkokrát prosím,nekupujte lacné šmejdy... Ja osobne ich už odmietam montovať... To isté pre WC,bidety,umývadlá t.j.keramiku platí nie som tak bohatý...Ak teraz nemám korunky na kvalitu,radšej počkám,nasporím si.Čo sa týka obkladov a dlažby,v jednoduchosti je krása...Za modne vystrelky v tejto oblasti sa majitel kúpelky za pár rokov hanbí.(ani prsia desiatky už nie sú až tak super) Pri hrubej stavbe hlavne podlahu 100% zaizolovať! Čo sa týka elektroinštalácie,dať zhotoviť profesionálovi z praxe,nie amatérovi čo "všetko vie robiť,aj elektriku..."

Zvýraznené - úplne súhlasím. Lepšie vyznejú tieto sprchovacie kúty vo väčších a luxusnejších priestoroch, inak to môže pripomínať sprchovú kabínku na plavárni, ale rozhodne je to praktickejšie a menšia údržba. Odbudne nekonečné leštenie detailov a skla. Je to vynikajúci nápad. Ešte by som však zamontovala do sprchy sklápacie sedadlo. Je to funkčná záležitosť, nikto nemladne. A aj nejaké to madlo. Zväčší sa pohľadovo priestor kúpeľne.

Plechovú vaňu nie, ale liatinovú, pri dobrom ošetrovaní je ako nová aj po 50-tich rokoch. Len sa netreba pomýliť a dať na smalt niečo, čo mu nesvedčí. Zdrsnie a je po lesku.
Čo by mala mať každá domácnosť, je umývadlo - výlevka na hrubú nečistotu (zablatené topánky, očistiť psovi laby po prechádzke atď. To by chcelo miestnosť plus.

Ešte sa chcem spýtať,vyrábajú sa dnes splachovacie zariadenia bez nádržiek? Tiež dnes pribúda iba množstvo nových súčiastok, ktoré časom treba vymieňať.

Inštaloval si už u niekoho urinál?






http://www.inspirastudio.sk/images/produkty/sanita.jpg
vopeto
20.04.13,19:47
Áno aj dnes sa vyrábajú splachovače bez nádržiek,tzv tlakové splachovače.Sú ovela dokonalejšie ako ich predchodcovia,sú tichšie.Ale to hlavné ľahúčko sa ovládajú.Tak ľahúčko,že ich už montovali aj pre detičky v škôlke. Na otázku či som montoval urinál:Áno v hoteloch,vreštauráciách,v škole.V rodinných domoch som montoval trikrát
arizona
20.04.13,20:04
sedatko v sprch.kute je super vecicka,prakticka aj v mladsom veku.
korela
20.04.13,22:35
Veď práve.
korela
20.04.13,22:41
Áno aj dnes sa vyrábajú splachovače bez nádržiek,tzv tlakové splachovače.Sú ovela dokonalejšie ako ich predchodcovia,sú tichšie.Ale to hlavné ľahúčko sa ovládajú.Tak ľahúčko,že ich už montovali aj pre detičky v škôlke. Na otázku či som montoval urinál:Áno v hoteloch,vreštauráciách,v škole.V rodinných domoch som montoval trikrát
Výhoda, nemá sa čo pokaziť, ušetrí sa priestor za nádrž, minie sa voda podľa potreby.
Prívod vody sa dnes vedie v stene a iba ovládanie je samozrejme viditeľné? Alebo aj popri stene? Roky som to nevidela, mali sme to doma, výborná vec, nerezové prevedenie to bolo. Dobré vedieť. Aké to má výhody ešte?
kukučka
20.04.13,23:09
Už tu boli rady tlakovy-splachovac (http://www.porada.sk/t199283-bengizer-tlakovy-splachovac-do-wc.html)

Mňa by zaujímal tvoj názor na stojací záchod s plochým splachovaním, nie je tam najnižšia spotreba vody?
vopeto
21.04.13,10:08
​Stojaci záchod s plochým splach.je to WC misa používaná napr v nemocniciach,kde sa potrebujeme dostať-kvôli labor.vyšetreniam k našim wc výtvorom.Táto plocha na WC sa viac zašpiní a preto potrebuje viac vody.Medzi určité výhody patrí snáď to že tieto toalety nás pri používaní menej ofŕkajú.Opakom plochého splachovania je tzv hlboké splachovanie,kde otvor v mise je priamo dole,a aj menšie množstvo vody si poradí.Momentálne sa WC nastavuje výrobcami pre malú-velkú p.3l a 6l u zákazníka sa dá množstvo upraviť smerom hore.Žiaľ, sme taká frajerská krajina, v ktorej na spláchovanie ničíme PITNÚ VODU !
Peggynka
21.04.13,11:13
​Stojaci záchod s plochým splach.je to WC misa používaná napr v nemocniciach,kde sa potrebujeme dostať-kvôli labor.vyšetreniam k našim wc výtvorom.Táto plocha na WC sa viac zašpiní a preto potrebuje viac vody.Medzi určité výhody patrí snáď to že tieto toalety nás pri používaní menej ofŕkajú.Opakom plochého splachovania je tzv hlboké splachovanie,kde otvor v mise je priamo dole,a aj menšie množstvo vody si poradí.Momentálne sa WC nastavuje výrobcami pre malú-velkú p.3l a 6l u zákazníka sa dá množstvo upraviť smerom hore.Žiaľ, sme taká frajerská krajina, v ktorej na spláchovanie ničíme PITNÚ VODU !
Žiaľ,aj keď je mnoho argumentov pre hlboké splachovanie,nechávam na zváženie aj fakt,že človek by mal mať prehľad o tom,čo tam zanecháva.Množia sa prípady neskoro diagnostikovanej rakoviny hrubého čreva,pečene a pri plochom splachovaní si to môžte kontrolovať.Zápach sa rieši inštaláciou ventilátora.Mám oba systémy doma a radšej využívam ploché splachovanie.
Peggynka
21.04.13,11:14
Ako je to inde?Majú dva systémy?Pitná a úžitková?
Peggynka
21.04.13,11:26
Personál sa neumýva,len oplachuje,či?
osky
21.04.13,19:58
muz chcel ist velmi pozriet do BA Hornbachu.
ale to je sklamanie-maly vyber co sa tyka sprchpvych kutov.
co by sa nam bolo pacilo,to nebolo mozne vyrobit v rozmeroch ktore nam treba,
co zase by zodpovedalo rozmerom,bolo zas len s cirim sklom a napr.mali mnohe vanicku k tomu automaticky,samotne sklene steny a dvere sa nedali objednat....a pod....
dlazba a obklady nula bodov,velmi aly sortiment.

skonstatovali sme ze sa pokukame tu v AT-ved ja som mu to vravela hned...
osky
21.04.13,19:59
pisoar len jediny model,uplne klasicky,velky,otvoreny,umyvadla tiez nic moc,väcsina bola uz vratane nabytku...
jedine co som vybrala bez komlikacii bola moja vana :-)
Peggynka
22.04.13,11:12
Tak sa na to pozerám a nerozumiem,prečo dal opačné dvere do toho sprchovacieho kúta:
http://www.amstavby.sk/images/phocagallery/Kupelna_Borinka/thumbs/phoca_thumb_l_kupelna_borinka_2.jpg
lujza.j
22.04.13,12:37
ja som sa vám divila že chcete tu kukať....
lujza.j
22.04.13,12:40
osky...kuk keby....náhodou si si chcela niečo čitnúť;)
http://bratislava.sme.sk/c/2944537/dilema-vana-ci-sprchovaci-kut-je-uz-prekonana.html
lujza.j
22.04.13,12:42
lujza.j
22.04.13,12:47
Peggynka
22.04.13,14:45
Na takýto kút treba vyrýpať dosť podlahy na odtok,či?
korela
22.04.13,15:51
Ja by som zvolila sprchu ako som tu uložila obrázok vyššie. Na čo kupovať kabínku? Bez je ľahšia údržba, nižšie náklady. Ušetrí to a zväčší priestor kúpeľne. V prípade nejakého úrazu, choroby, hoci i chrípky je tam ľahší vstup.
Ale bez vane nie je kúpeľňa. Tá by mala byť.
Osky, ja by som poobjednávala komplet dodávku. Ale zistiť kvalitu materiálov najskôr.
Pri keramike sa neplatí iba za dizajn, ale za hladkosť a neporéznosť povrchu. Čím drahšie umývadlo, tým je kvalitnejšie, ľahšia údržba.
osky
22.04.13,17:26
jasne korela,ved mi chceme len taku tu plytku vanicku co sa osadi do zeme-ma to mozno 2 m na vysku,lebo ked nadam smaltovanu vanicku,tak myslim ze tie dlazdicky na zemi by sa zle cistili od kamena...
osky
22.04.13,17:26
take nieco ako v prispevku 65
lujza.j
22.04.13,18:47
č. 65 som dala iba tak....pre tie posuvné mliekové dvere....jasné že čierna nie...;)
Peggynka
22.04.13,19:33
osky
22.04.13,19:54
ja hovorim len o tej vanicke
lujza.j
22.04.13,19:57
lujza.j
22.04.13,20:08
osky
23.04.13,06:26
:-)....len nie do nasej kupelky
osky
23.04.13,06:28
keby som si dala vanu pri taketo velke priehladne okno,tak moj muz by sfantaziroval-mame uz problem ked idem otvorit vetracku na okne a mam na sebe len nohaviky a podprsenku,takze nieco taketo by neslo dievcata :-)
Halli
23.04.13,06:45
pekné hajzlíky...
http://www.kupelne-praktik.sk/kupelne-praktik/20-Novinky/84-Sanitarna-keramika

Ten prvý hajzlík mi pripomína zubárske kreslo, bŕŕŕŕ..:D
osky
23.04.13,07:44
:-) ty mas napady...xixi
vopeto
23.04.13,16:36
Osky,prepáč, ja už starší rok výroby...Čo prosím ťa znamená skratka že kúpime to v AT ?Aké rozmery má vaša kúpelka? Dnes som montoval tzv.vysokú sprch. vaničku.Treba dvíhať nohu 47 cm.Pre mňa hrôza...Neuvažovala si vaničku úplne vynechať a dať len odtokový žlab? Usádzania vodného kameňa sa neboj, dnes sú povrchy dlažieb kvalitné.A už sa opakujem,na nákupy sanity sa chodí do špecial. centier,a nie hornbachymerkurymarketybaumaxy...Ozaj,budete riešiť aj nové rozvody pre vodu a kanál? Ak áno,aký materiál hodláte použiť ?
osky
23.04.13,19:17
vogeto,ja som myslela ze nakupime material ako umyvadla,wc,dlazbu a ostatne uz kupi ta tlupa co to bude montovat.ved vravim ze nechcem vanicku,en taku tu vsadenu skoro do zeme,je to max.2 cm vysoke a odtpkovy zlab by bol iste najepsi.som len vravela,ze to kupime v rakusku a do hornbachu sa trepal moj muz.
vodu potiahneme lentrubky tam kde budu treba z toho co uz je-ale aky material to netusim.odkial si ty?
korela
23.04.13,19:27
Ten prvý hajzlík mi pripomína zubárske kreslo, bŕŕŕŕ..:D
Potom http://www.fonhit.sk/sanela._nerez_pisoare.wc.htm pitevňu?
vopeto
24.04.13,23:11
Dobrý deň osky, aké rozmery má vaša kúpelka?ďakujem.Ja som z pod Tatier.Pri rekonštrokcii kúpelky by bolo vhodné pouvažovať o výmene potrubia a vody.Koľko rokov má pôvodný rozvod?
arizona
25.04.13,05:36
Aj my uz finisujeme s dostavbou novej kupelky.Dnes sa idu robit dlazby a obklady :)..uz som zvedava
korela
25.04.13,05:48
Aj my uz finisujeme s dostavbou novej kupelky.Dnes sa idu robit dlazby a obklady :)..uz som zvedava
Juj, juj, to najviditeľnejšie. Tak nech sa to veľmi vydarí.
Raz poobede na Funku boli príhody s obkladmi. To boli zážitky, najviac mi utkveli osadené kachličky s kvetinkami, stopky smerovali nahor namiesto kvetov. Kto by to už vymieňal. Inak obklad pekný, a iné veselosmutné príhody.
Tak aby ste boli iba spokojní. Želám veľmi.
arizona
25.04.13,06:20
Juj, juj, to najviditeľnejšie. Tak nech sa to veľmi vydarí.
Raz poobede na Funku boli príhody s obkladmi. To boli zážitky, najviac mi utkveli osadené kachličky s kvetinkami, stopky smerovali nahor namiesto kvetov. Kto by to už vymieňal. Inak obklad pekný, a iné veselosmutné príhody.
Tak aby ste boli iba spokojní. Želám veľmi.
My kvetiny nemame,ale aj tak...
Najvacsi problem bol majstrovi vysvetlit a nakreslit,ako to chceme a to ani nemame az take komlikovane vzory.
Chceli sme si dat urobit vizualizaciu v obchode, ale ked nam zacali vysvetlovat, ze pol dna trva iba "namodelovat" samotnu kupelku do PC, tak sme vizualizaciu vzdali.:mee: Dufam, ze to dobre dopadne.
Peggynka
29.04.13,07:56
Brat ma láme na benátsky štuk do kúpeľne miesto obkladačiek a ja si to neviem predstaviť v tak malej kúpeľni (1,8x2,5m).Videli ste to už v kúpeľni naživo?
lujza.j
29.04.13,08:46
Brat ma láme na benátsky štuk do kúpeľne miesto obkladačiek a ja si to neviem predstaviť v tak malej kúpeľni (1,8x2,5m).Videli ste to už v kúpeľni naživo?

Nad akou farbou si uvazovala....
Peggynka
29.04.13,09:12
Toto,prípadne niečo do zelena.Videla som slonovinovú kosť,ale pripadá mi to ako leštený betón a studené.
http://www.vovodesign.cz/en/luxusni-omitky/104-b.html
lujza.j
29.04.13,09:30
Toto,prípadne niečo do zelena.Videla som slonovinovú kosť,ale pripadá mi to ako leštený betón a studené.
http://www.vovodesign.cz/en/luxusni-omitky/104-b.html

Ja som to na zivo v kupelni nevidela,ale inak v interiéry ano,je to velmi pekne....ten bledy by som si vedela predstavit vo velkej kupelni skomninovany s nejakym odtieňom hnedej...ale do malej a ja mam uplne mini...asi odtiene zltej,ale nie citronovej ani bananovej...mozno,lososova,krasna lilava....asi ta lilava k tomu peknu dlazbu ,juj....:)ale aj cervena s niecim...ale nie vela cervenej....no to uz ale zase snivam...;)
Peggynka
29.04.13,09:47
lujza.j
29.04.13,10:09
Ja chcem dať plávajúcu podlahu a nábytok takého typu:
http://www.jysk.sk/search?df=&query=LUPO&Submit.x=0&Submit.y=0
Nenašla som teraz narýchlo,ale proste takéto odľahčené.Inak tie farby sú niektoré fakt divoké:
https://www.google.sk/search?q=ben%C3%A1tsky+%C5%A1tuk&hl=sk&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=kk9-UbmUKITLsgapioHgDA&sqi=2&ved=0CDoQsAQ&biw=1366&bih=587
Plavacku a je taka speci do kuplelky...nabytok pekny ale pre moje oko v tmavsej hnedej,....farby som kukala tak su tam divociny....ale pre kazdeho je divoke nieco ine....vedala by som si vybrat;)
Peggynka
29.04.13,10:18
korela
29.04.13,16:14
Netreba mať obavy z údržby bezvaničkových spŕch. Moja skúsenosť.
http://lepsiebyvanie.centrum.sk/gallery.php?IdText=812263&pic=20
korela
29.04.13,16:25
Brat ma láme na benátsky štuk do kúpeľne miesto obkladačiek a ja si to neviem predstaviť v tak malej kúpeľni (1,8x2,5m).Videli ste to už v kúpeľni naživo?
Je rozdiel medzi benátskou a marockopu štukou. Obe štuky sú veľmi efektné staré techniky.
Do kúpeľní je vhodná marocká štuka, môže prichádzať do kontaktu s vodou. Na Slovensku sa iba vžíva do praxe. V CZ viac. Rovnako ako liate podlahy.
Štuka, po česky štuk. Kto by vyhľadával v googli.
korela
29.04.13,17:11
Nemusí ísť pri štukách iba o výrazné farby ako v krajinách pôvodu.
http://bydleni.idnes.cz/rekonstrukce-koupelny-a-marocky-stuk-d8b-/koupelna.aspx?c=A130330_104004_koupelna_rez
osky
01.05.13,04:12
Áno aj dnes sa vyrábajú splachovače bez nádržiek,tzv tlakové splachovače.Sú ovela dokonalejšie ako ich predchodcovia,sú tichšie.Ale to hlavné ľahúčko sa ovládajú.Tak ľahúčko,že ich už montovali aj pre detičky v škôlke. Na otázku či som montoval urinál:Áno v hoteloch,vreštauráciách,v škole.V rodinných domoch som montoval trikrát

v com je tato volba lepisa od klasikeho splachovaania?
je to praktickejsie?
je to lepsie?
ekonomickejsie....?

co by ste si zvolili vy?tlakovy splachovac ci klasiku?
day
01.05.13,04:19
v com je tato volba lepisa od klasikeho splachovaania?
je to praktickejsie?
je to lepsie?
ekonomickejsie....?

co by ste si zvolili vy?tlakovy splachovac ci klasiku?

napr. tlakove splachovace Schell,
potrebuju menej priestoru, lepsie a ekonomickejsie asi nie, cena je dost podobna geberitu
osky
01.05.13,04:26
Dobrý deň osky, aké rozmery má vaša kúpelka?ďakujem.Ja som z pod Tatier.Pri rekonštrokcii kúpelky by bolo vhodné pouvažovať o výmene potrubia a vody.Koľko rokov má pôvodný rozvod?

tie rozmery nemam momentalne pri sebe...

no rozvody su este od svkrovcov ako stavali dom-myslim ze okolo 30-40 rokov by mat mohli.
ale ako by sa to menilo?treba rozburat steny v kupelni ci ako?
lujza.j
01.05.13,16:54
vopeto
04.05.13,16:11
Pokiaľ majú royvody 30 a viac rokov, asi je teraz ten správny čas na výmenu...DOPORUČUJEM ešte pred "kachličkovaním " zistiť,ako tvoje rúrky vyzerajú zvonku, ale hlavne zvnútra.Najjednoduchšie riešenie je presekať sa ku rúrke niekde kde má vystup-kde končí. Napr.pri napájaní Wécka či pri umývadle. Takto obsekanú teda obnaženú rúrku treba vyskrutkovaťa potom...Kukuč očkom do jej vnútra! Ako vyzerá??? Ak je skoro ako navá-o.k. Ale ak vnútri vidíme že jej prietok je veľmi zmenšený, alebo je skorodovaná-je čas na výmenu. Alebo to budete robiť 2-5 rokov od chvíle keď vaše 30 ročné rúrky budú schované pod čančanými kachličkami či prekrásnou benátskou stierkou ľilavej farby? Povedal by som svoje x-ročné skúsenosti, ale to by som písal pri mojom tempe do rána...Prajem všetkým pekný víkend !
lujza.j
06.05.13,19:29
osky
16.05.13,13:50
uz som pozrela molion roznych stranok,ale neviem najst nijakeho predajcu ktory vyrobi nepriehladne sklo na sprchovy kut.vsetky ponuky su s cirim sklom a to nechcem.poradite co mam pozerat a kde.lebo uz mi z toho sisi.
arizona
16.05.13,13:59
uz som pozrela molion roznych stranok,ale neviem najst nijakeho predajcu ktory vyrobi nepriehladne sklo na sprchovy kut.vsetky ponuky su s cirim sklom a to nechcem.poradite co mam pozerat a kde.lebo uz mi z toho sisi.
Mrkni sem http://www.aquatek.sk/program/vyplne ,alebo si zavolaj,poradia ti
V TO maju aj kupelnove studio, kde su vystavene rozne sprchace
osky
16.05.13,20:15
ale to som uz pozerala.hm.mrknem este raz
osky
16.05.13,20:17
vazne tam maju dake skla ale pred tym som to nenasla-vdaka
osky
21.05.13,15:29
tak este mam jednu otazocku:viee mi poradit dake vodovodne baterie,ktore maju na dizajnovej uprave farebny prvok-konkretne modry.nasla som Gustavberg-coloric supravu,je krasna,len sa bojim tych umyvadlovych baterii,lebo nemaju trubku do umyvadla,iba dierku cez ktoru asi bude tiect voda.potom som nasla este novartis-alebo tak dako sa vola-ale to je len kohutik do steny,nie na umyvadlo-je cely kovovy ae na pake ma modre ocko-velmi pekne.led baterie sa mi moc nepozdavaju.ak nieco najdete ,rada uvitam.ja som uz pozrela vselico,ale modra asi nie je taka in.
zabavac
21.05.13,16:28
Neodporúčam poľské výrobky, tie lacné sú nekvalitné a tie kvalitné sú približne také drahé ako u nás ak nie drahšie. Čo sa týka wc ja som si dal geberit. Je síce drahší, ale spotreba vody je minimálna a hlavne sa nepokazí.
osky
21.05.13,20:07
ale ved gustavberg asi nie je polsky...ci?ja som sa pytala na vodovodne baterie.ale nevadi-ja zase nikde neviem zohnat take wc kde TO nespade priamo do vody.ale na trhu su len take a ja take nechcem.je to nehygienicke-cely zadok ocapany od vody....
Peggynka
21.05.13,20:40
http://www.gustavsberg.cz/fileadmin/pdf/katalog_cz_2012.pdf
Zadaj si stránku 37/56,máš tam aj iné.
Peggynka
21.05.13,20:43
osky
22.05.13,12:43
http://www.gustavsberg.cz/fileadmin/pdf/katalog_cz_2012.pdf
Zadaj si stránku 37/56,máš tam aj iné.

vdaka su super.len som sa nedocitala z akeho materialu su tie farebne nasadky
osky
22.05.13,20:33
www.amazon.de nasla som tu super tmavomodre umyvadlove baterie,maju aj ine farby,dokonca i sprchove,len tie nie su v modrej....ale nepochopila som vobec ako sa to da obednat,neni tam ziadny kontakt.chape tomu niekto-poradte.su super.
Peggynka
22.05.13,20:42
www.amazon.de nasla som tu super tmavomodre umyvadlove baterie,maju aj ine farby,dokonca i sprchove,len tie nie su v modrej....ale nepochopila som vobec ako sa to da obednat,neni tam ziadny kontakt.chape tomu niekto-poradte.su super.
Normálne sa prihlásiš v kolónke Nový zákazník:
https://www.amazon.de/gp/yourstore/home?ie=UTF8&ref_=topnav_ys
osky
22.05.13,21:14
dik pegynka,to som pochopila len neviem ako s tym dalej....niekoho si tu musim najst kto to ovlada....inak kto by mal zaujem,aj tu som daco nasla-www.moebel.ladenzeile.de alebo www.postenfee.de vsade treba hladat armaturen :-)vyber je dost siroky a farebny-konecne
Peggynka
23.05.13,13:27
lapejko
23.05.13,18:52
Ja som si vybrala toto (viem,som konzervatívna):
http://www.intercom.sk/index.php?menu=webshop&oldal=1&tipus=sagittarius-szlovak-csaptelepek&altipus=perla-feher
čo myslíš, koľko je toho na tých batériách slovenského... a kvalitného? Po pár rokoch to biele začína pri okrajoch praskať a žltnúť...bohužiaľ.
Peggynka
23.05.13,18:59
Ja som si vybrala toto (viem,som konzervatívna):
http://www.intercom.sk/index.php?menu=webshop&oldal=1&tipus=sagittarius-szlovak-csaptelepek&altipus=perla-feher
čo myslíš, koľko je toho na tých batériách slovenského... a kvalitného? Po pár rokoch to biele začína pri okrajoch praskať a žltnúť...bohužiaľ.
Fakt ? Keď som tak veľmi chcela biele... (nie preto,že slovenské).Nevieš dĺžku záruky ?
Indeed
24.05.13,23:51
ale ved gustavberg asi nie je polsky...ci?ja som sa pytala na vodovodne baterie.ale nevadi-ja zase nikde neviem zohnat take wc kde TO nespade priamo do vody.ale na trhu su len take a ja take nechcem.je to nehygienicke-cely zadok ocapany od vody....
Ja tento problem riešim podložením utržkov vyrobených z reklamných letákov, nech maju aspoň nejaké využitie....
Peggynka
25.05.13,10:50
ale ved gustavberg asi nie je polsky...ci?ja som sa pytala na vodovodne baterie.ale nevadi-ja zase nikde neviem zohnat take wc kde TO nespade priamo do vody.ale na trhu su len take a ja take nechcem.je to nehygienicke-cely zadok ocapany od vody....
Ja tento problem riešim podložením utržkov vyrobených z reklamných letákov, nech maju aspoň nejaké využitie....
Vieš,nejde len o špliechanie.Ja som tu už písala v diskusii,že človek by mal mať prehľad,čo tam zanecháva,kvôli včasnému zachyteniu napr. rakoviny hrubého čreva-preto ploché splachovanie
osky
28.05.13,08:39
nechcem robit reklamu,ale vo viedni v bauhause-mozno nie v kazdom ale v tom kde sme boli v sobotu-no ludia,tam je vyber.uz presne viem co kde kupim,ake ,mohla som si to ohmatat,odmerat....no super.ceny nie su az tak hrozne.....najdrahsie vyjde asi ten pisoar,ale je jediny celkom malicky :-)
to nevadi.lepsie ako z internetu kde to nevidim.jedine co sme si tam nevybrali boli obkladacky a dlazba-chcem totiz modre a tuto farbu tam nemali bohvieako zastupenu.
maju tam aj wc ake chcem,viecero znaciek,velkosti.....vsetko co som hladala je tam.
chcem sa este opytat-nie je cena 3000 euro len za pracu na rekonstrukcii kupelne a wc
trochu privela.nie je v tom este zaratany material a vsetko zariadenie.je to vyslovene len praca(oskrabanie starej dlazby,znizenie plafonu,osadenie nej dlazby,osadenie novej vane,sprch.kuta,wc,pisoar,umyvadla,svietidla....)p ytam sa lebo neviem ako sa pohybuju ceny,zda sa mi to troch drahe.mylim sa ?
Peggynka
28.05.13,18:35
Ťažko ti je takto na to odpovedať,ale ja som zaplatila za komplet kúpeľňu cca 4 000€.V cene bolo všetko,zriaďovacie predmety som si vybrala,oni dodali.Ráno o 7:00 nastúpili maníci so zbíjačkami (obkladačky po strop,sprchovací kút murovaný),nanovo omietli,elektrina,rozvody vody,obklad,radiátor,dlažba,sadrokartón,sveteln á rampa,osadenie vane,dvojumývadla,bidetu,práčky,vývoz sute.Tak si porovnaj.V každom prípade oslov viac firiem a nechaj si predložiť ponuku (vrátane termínov).Poučíš sa.
osky
28.05.13,18:46
no ved prave,ja tam nemam este ziadne zariadenie a len za pracu chcu tolko.a do zatvorky som dala co budu zhruba robit.tak neviem.myslim ze je to dost.pre obraz-za vymenu radiatora si nauctovali 150 eur.ja ho vsak nejdem vymienat,chceli sme ho len posunut o jednu obkladacku dalej.neviem preco uctuje vymenu....150 eur je vela.a takychto poloziek za veci ktore sa mi zdaju nenarocne,maju vela.naopak za pracu kde sa ozaj narobia,nauctvali castokrat menej....neviem a kazdopadne si to dam este okuknut aj dalsim.
Peggynka
28.05.13,18:57
no ved prave,ja tam nemam este ziadne zariadenie a len za pracu chcu tolko.a do zatvorky som dala co budu zhruba robit.tak neviem.myslim ze je to dost.pre obraz-za vymenu radiatora si nauctovali 150 eur.ja ho vsak nejdem vymienat,chceli sme ho len posunut o jednu obkladacku dalej.neviem preco uctuje vymenu....150 eur je vela.a takychto poloziek za veci ktore sa mi zdaju nenarocne,maju vela.naopak za pracu kde sa ozaj narobia,nauctvali castokrat menej....neviem a kazdopadne si to dam este okuknut aj dalsim.
Posunúť znamená čo ?Treba zvárať ? Treba odrezať a na druhej strane privariť trubku ?
osky
28.05.13,20:45
hm,asi tak dajako-skratka odmontovat asi,a nadrobit daku trubku...
Indeed
29.05.13,05:57
asi preto učtovali vymenu,lebo je to ta ista práca,ako keby montovali nový radiator

uchytenie radiatora treba urobiť nanovo a taktiež pripojenie nanovo,

to nie je ako posunuť kus nabytku....
vopeto
29.05.13,19:37
Dobrý večer osky, skús si dať do Gugla CENA ZA REKONŠTRUKCIU KÚPELNE... Je to síce staršieho dátumu, ale možno si urobíš názor...
Peggynka
30.05.13,13:29
Tu máš ceny z môjho okolia (aktuálne):
http://rekonstrukcia-kupelne-bytu-domu.ivb.sk/poprad-cennik-prac-rekonstrukcie-bytu/
Ja teraz robím na prízemí a svojpomocne (sme súdržná a pracovitá rodina).Po dokončení napíšem,koľko ma to vyšlo.Zatiaľ som ešte nemala plateného majstra,nové elektrorozvody sú naťahané na celom prízemí a cenu som nedohodla,lebo je to dobrý známy a veľmi slušný človek,tak sa nebojím,že mi padne sánka.
margaretka71
27.04.16,18:34
Chcem sa opýtať niekoho skúseného, aký má názor na svetlo fialovú špárovačku do bielo fialovej kúpelne, kde prevláda biela farba. Ja by som chcela fialovú, neviete poradiť, či urobím dobre?
misoft
28.04.16,04:17
Ako si rozvrhneš farby - to je len na tebe.... Nik tu z nás nepozná tvoje obľúbené farby.
Daj si špárovačku, akú len chceš, záleží to na tvojom vkuse.... nás do tvojho vkusu nič nie je...
pmajap
04.03.18,10:54
Tiež mám v úmysle prerobiť kúpelňu, približne takto si to predstavujem, všetko ukryté v závesených skrinkách, ale nenašla som v ponukách žiadne skrinky s oblými dvierkami. Prosím , ak poznáte firmu ktorá to dokáže vyrobiť, dajte link, kontakt.
vopeto
04.03.18,12:19
Aka veľka je Vaša kúpelka?
kopretinka
04.03.18,14:10
Tiež mám v úmysle prerobiť kúpelňu, približne takto si to predstavujem, všetko ukryté v závesených skrinkách, ale nenašla som v ponukách žiadne skrinky s oblými dvierkami. Prosím , ak poznáte firmu ktorá to dokáže vyrobiť, dajte link, kontakt.
a obrázok máš odkiaľ?
misoft
04.03.18,14:11
Nááááá - odkiaľ asi? Z internetu :D.
pmajap
04.03.18,14:44
Aka veľka je Vaša kúpelka?
3 x 3 m, ale skrinky na dľžku - roh 1,6 a 1,4 m
kopretinka
04.03.18,15:09
Nááááá - odkiaľ asi? Z internetu :D.internet je široký pojem....niekto to musí vyrábať,keď je to na fotke
buchač
04.03.18,15:15
Tiež mám v úmysle prerobiť kúpelňu, približne takto si to predstavujem, všetko ukryté v závesených skrinkách, ale nenašla som v ponukách žiadne skrinky s oblými dvierkami. Prosím , ak poznáte firmu ktorá to dokáže vyrobiť, dajte link, kontakt.
Našli ráááádcové, nenašli...hm, niečo aj našli.

Ale inak sa opýtam...tak zvedavejšie sa opýtam...a je to fest dôležitá otázka.
Aký máš na hentú predstavu rozpočet...koľko mieniš/chceš investovať ???
Tweety
04.03.18,15:21
Tiež mám v úmysle prerobiť kúpelňu, približne takto si to predstavujem, všetko ukryté v závesených skrinkách, ale nenašla som v ponukách žiadne skrinky s oblými dvierkami. Prosím , ak poznáte firmu ktorá to dokáže vyrobiť, dajte link, kontakt.
http://www.ideauno.sk/moderne-kupelne/moderne-kupelne.html
kopretinka
04.03.18,15:23
Tiež mám v úmysle prerobiť kúpelňu, približne takto si to predstavujem, všetko ukryté v závesených skrinkách, ale nenašla som v ponukách žiadne skrinky s oblými dvierkami. Prosím , ak poznáte firmu ktorá to dokáže vyrobiť, dajte link, kontakt.
http://www.ideauno.sk/moderne-kupelne/moderne-kupelne.html
to som našla aj ja,ale nič bližšie tam nie je,ceny a tak.....takže iba navštívi´t
SHOWROOM - BAJKALSKÁ 7/A, 831 04 BRATISLAVA
pmajap
04.03.18,15:55
Majka, kopretinka obrázok neriešte, je ilustračný, prevzatý zo zahraničných zdrojov uvedený ako dizajnové riešenie, nie konštrukčné riešenie realizačnej firmy. Pred pár dňami som náhodou natrafila na dovážanú kuchynskú linku so zaoblenými dvierkami, ale predajca e schopu neuvádzal výrobcu a neviem sa k nemu dopátrať.
Buchač na celej kúpelni sú najdrahšie obklady a sprchová hlavica :D
kopretinka
04.03.18,16:15
tak to máš potom obkladačky zo zlata,lebo hentaká jedna skrinka zaoblená bude stáááááť.... noooo......a možno aj vác :D
pmajap
04.03.18,16:42
Kopretinka obkladačky v dobrej kvalite a lesklé stoja cez 40€ za štvorec, tie najlacnejšie, bez práce, skrinka lesklá vysoká je od 48 do 400 €, malá závesná aj s umývadlom od 170 €, bez umývadla polovičná cena
kopretinka
04.03.18,18:24
pmajap
04.03.18,21:10
Kopretinka ďakujem
kopretinka
04.03.18,21:17
ale tá cena :confused:
pmajap
05.03.18,10:45
To nie je len skrinka, je to set so zrkadlom a nie najkrajším kovaním čo nepotrebujem a od toho sa odvíja aj cena, ale idem pátrať po výrobcovi.
220870
09.04.18,05:42