salomon1212
09.04.13,09:08
Zdravim,Chcel by som sa opytat,ak by nahodou niekto vedel,pripadne mal nejake skusenosti,ci je mozne si niekde vziat pozicku na zaklade dohodnutej pracovnej zmluvy zahranici? Ide o to ze potrebujem peniaze na cestu a naklady prvy mesiac,pracovnu zmluvu uz mam a zacal by som pracovat od buduceho tyzdna,tak som sa chcel opytat ci nahodou iekto nevie ci je mozne niekde nieco take?Pracovna zmluva je na dobu urcitu a pol roka.UZ som tam predtym viackrat pracoval .Vdaka za odpovede a pomoc
Negoti
09.04.13,07:23
skús si prelistovať zákon o CN , § 36 je o poskytnutom preddavku na SC
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2002-283
draik
09.04.13,11:20
Možno tak od nebankovky resp. využiť povolené prečerpanie na účte.. Odcestovanie do zahraničia môže byť pre normálneho veriteľa skôr signálom, že v prípade nesplácania pôžičky bude mať problém s vymáhaním.
salomon1212
09.04.13,12:44
skús si prelistovať zákon o CN , § 36 je o poskytnutom preddavku na SC
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2002-283

nie touto cestou to nevedie cez zamestnavatela,musim proste vyriesit nejaku pozicku,ale vdaka za radu
salomon1212
09.04.13,12:47
no to povolene precerpanie som uz vyuzil a momentlane som v debete -500e a rozmyslal som este ci na zaklade tejto zmluvy a ked videla banka ze predtym boli transakcie zo zahranicia na domaci ucet v celkom slusnych sumach ci by mi nahodou na zaklade toho nevedeli pozicat,ale ked som v debete ,tak nevidim tam velku sancu asi...a nebankovky zhanam ale neviem najst nejaku schopnu na nete
kezeso
09.04.13,12:50
salomon1212
09.04.13,13:10
a este som tu nespomenul sumu potreboval by som 800eur,ktore viem splatit do 2 mesiacov
draik
09.04.13,19:16
Kvôli 800 e by som neriešil žiadnu pôžičku od nejakej firmy, ale obrátil sa na rodinu, známych a podobne. I keď zohnať 800 e napr. od nebankovky by nemuselo byť až tak ťažké, teda až na tie úroky a poplatky
salomon1212
09.04.13,20:12
no obratil som sa na rodinu jasne ze to bol moj prvy krok ale rodina ma os..rala s prepacenim,takze skusam to aj u znamych ale momentlane nema nikto znamy tolko penazi pozicat za taku kratku dobu lebo mi to treba do konca tyzdna,takze tazko sa hlada,preto skusam aj nebankovky a rozne alternativy,som ochotny aj preplatit ale nehlada sa lahko ani nebankovka praveze ktora by poskytla pozicku len na zaklade zmluvy,nemam cim rucit ani nijaku inu zabezpeku
Zuzanka_ba
09.04.13,23:28
- pokial mas aspon nieco, co by sa dalo predat napr. na inzerat a vies bez toho zit, tak odporucam vyskusat - nejaka elektronika, novy mobil, hudobne nastroje atd
- ak je to ten isty zamestnavatel, pre ktoreho si uz robil a mas jeho doveru, skusila by som poziadat o mimoriadnu zalohu s vysvetlenim ze naco to potrebujes; ak sa ti podari vyssie zmienenym predajom hnutelnych veci ziskat aspon nejaka ciastka, mozes vycestovat a poziadat o zalohu ked uz aspon zopar dni odpracujes, normalny zamestnavatel ti snad vyjde v ustrety
- aj ked si na dne svojho kontokorentu, nic nedas za opytanie vo svojej banke, ci by ti ho este nezvysili, pripadne neposkytli spotrebak. zalezi od vseob podmienok tvojej banky a aj od toho, kolko a ako dlho ti chodilo penazi, a kedy ti prestali chodit. ak si svihnes a pojdes sa opytat fakt rychlo, este by si to mohol stihnut, tj mat pripisane peniaze na ucte do piatku.
- pokial si nezamestnany alebo v skusobnej dobe, nebankovka si ta neoblubi, pokial viem tak maju radi potvrdenia o prijme a nadej ze svoje eura uvidia
ked sa bude dat tak daco poodkladat nech nemusis zase raz riesit taketo situacie tak ale to vies aj sam
salomon1212
13.04.13,07:18
Dakujem Vam pekne vsetkym za rady,Nakoniec sa to tak vyriesilo, ze kamos si zobral na mna pozicku v banke,takze super.Ale vdaka za tipy a rady.
arizona
13.04.13,07:39
Dakujem Vam pekne vsetkym za rady,Nakoniec sa to tak vyriesilo, ze kamos si zobral na mna pozicku v banke,takze super.Ale vdaka za tipy a rady.
Tak ti drzime palce, nech ti praca vyjde a nech uz v buducnosti nebudes musiet riesit podobnu situaciu :)