Barboretta
08.03.06,08:35
Dobrý deň, dúfam, že sa tu pýtam správne...
Prosím vás, neviete mi poradiť, kde sa dá spraviť nejaký kurz masírovania? V BA, PK, TT...:rolleyes:
1919696
08.03.06,08:09
Ahoj Barboretta, ja si idem práve takýto kurz urobiť, takže ti viem poradiť v BA: na google si daj vyhľadať Ónyyx - to je na Liptovskej, potom Škomas, ďalej e-maser Mgr.Škoda. Alebo na Azet-e si daj vyhľadať masérske kurzy a nájde ti najznámejšie z rôznych miest Slovenska. Veľa šťasta. Katka
Barboretta
08.03.06,08:51
Ďakujem, ti veľmi pekne...
A ak sa ta smiem ešte spýtat, podla teba, je si výhodné taký kurz robiť?
Ja pracujem, a ešte by som si chcela spraviť takýto kurz a začať masírovať aj popri práci... Bavilo by ma to
Barboretta
08.03.06,08:57
A hádam nevadí že mam ekonomicku skolu a chcem si spraviť kurz masírovania.
1919696
08.03.06,09:10
Nezáleží akú máš skolu. Kurz ti stačí na to aby si vedela základy, potom v tom len treba robiť a zdokonaľovať sa. Ja naň idem pretože viem, že práve masérstvo je to čo chcem robiť, škoda len, že som v tom nemala jasno už skôr.
Barboretta
08.03.06,09:44
A myslíš si že to má aj nejakú perspektívu?
1919696
08.03.06,17:09
Či to má perspektívu? U mňa áno-chcem to robiť, nemám čo riešiť. U teba-to vieš len ty.
luebchenko
09.03.06,14:06
Dobrý deň, dúfam, že sa tu pýtam správne...
Prosím vás, neviete mi poradiť, kde sa dá spraviť nejaký kurz masírovania? V BA, PK, TT...:rolleyes:

Akadémia vzdelávania robí masérske kurzy - spolupracujú s nemocnicou u Milosrdných
cimika222
19.02.08,16:02
ahote, ja si chcem spraviť masersky kurz, neviete mi niekto poradiť či sa dá v NR,ZM,LV je to pre mne dôležité.....
A potom by som chcela masírovať na živnosť čo ktomu treba....
Ďakujem:eek:
Bastian
19.02.08,16:35
Akadémia vzdelávania robí masérske kurzy - spolupracujú s nemocnicou u Milosrdných
Absolvoval som ten kurz - je tomu už pár rôčkov a vtedy to stálo myslím 11.000 Neviem či je to len moja skúsenosť, ale mne sa to zdalo slabé. Na tú pani, ktorá tam (v Akadémii vzdel.) zapisuje mená záujemcov nikdy nezabudnem. Neviem či tam sedí dodnes tá typicky slovensky milá pani... Na kurze sa venujú veľa teórii a príliš málo praxi. Človek odtiaľ odchádza s vedomosťami o všetkých kúpeľoch a všetkých možných procedúrach... a s plným zošitom zbytočných poznámok.

Je to dobré jedine na to, že po absolvovaní kurzu sa v človeku odbúra strach pusiť do toho... a má na to papier.
cimika222
19.02.08,16:49
tak to ti teda dakujem, ja by som to velmi chcela robiť je to dosť zaujmava prácička.....
Bastian
19.02.08,16:55
ahote, ja si chcem spraviť masersky kurz, neviete mi niekto poradiť či sa dá v NR,ZM,LV je to pre mne dôležité.....
A potom by som chcela masírovať na živnosť čo ktomu treba....
Ďakujem:eek:
Ak si chceš otvoriť masérsky salón, tak si to dobre rozmysli. Nie je to možné zriadiť len tak... v nejakej pivnici. Sú tam prísne pravidlá čo všetko musí spĺňať taký masážny salón. Musí byť dostatočne presvetlená (nie lampami), steny musia byť vykachličkované, musí tam byť miesto na prezlečenie, sprchovací kút... Keď je ale niekto šikovný a baví ho to, tak sa toho netreba báť. Len si treba vybrať dobré miesto. A tiež je dobré, keď má človek v sebe nejakú tú iskru - podľa mňa to je pri tejto práci veľmi potrebné. Je aj druhá možnosť, masírovať ľudí v pohodlí vlastného domova. Na to potrebuješ auto, skladací masážny stôl. Ale babám to veľmi neodporúčam, lebo sú vystavené dosť veľkému riziku.

Osobne si myslím, že čím ďalej, tým viac budú žiadané masáže. Za pár rokov bude mať sedavú robotu 90% ľudí. A to je to najhoršie na chrbticu, šiju, sedacie svaly. Hlavne keď sme v tých kreslách pekne rozvalení a hrbíme sa jedna radosť :D
Orim
19.02.08,17:50
Neviem do kedy bude stačiť na otvorenie masérskeho salónu len kurz. Neviem či náhodou v budúcnosti sa nepočíta s tým, aby mal takýto človek príslušné zdravotnícke vzdelanie. K otvoreniu masérskeho salónu asi budeš musieť urobiť nejakú skúšku z hygieny. Tam sa dozvieš čo z hygienikých pravidiel musíš spĺňať aby ti to povolili mať napríklad doma.
A nakoľko je to zaujímavé by som povedal, že záleží aj na tom kde robíš a s kým.
cimika222
19.02.08,18:50
ja mam asi taku predstavu, že spravím si kurz a aj živnosť k tomu a potom by to asi aj šlo a ešte ktomu by som asi pridala aj solárko....asi tak...
Bastian
20.02.08,13:17
ja mam asi taku predstavu, že spravím si kurz a aj živnosť k tomu a potom by to asi aj šlo a ešte ktomu by som asi pridala aj solárko....asi tak...
Jedna vec sú predstavy a druhá vec je sktočnosť... ale ak Ťa ani ja neodradím, tak to chceš naozaj :). A ešte Ti chcem povedať, že taká masáž dá zabrať... hlavne keď budeš masírovať nejakého chlapa-športovca.
cimika222
20.02.08,19:24
tak to ma veru neodradíš......a čo ti robíš masera ci čo?.....to musím z lahka a nie na silu .........uvidíme ako to dopadne........
Bastian
22.02.08,06:46
tak to ma veru neodradíš......a čo ti robíš masera ci čo?.....to musím z lahka a nie na silu .........uvidíme ako to dopadne........
Nie nerobím maséra... len som absolvoval ten kurz, lebo ma to zaujíma. Ak má tá masáž stáť za niečo, tak veru treba aj pritlačiť. Keď si myslíš, že stačí pri masírovaní zlahka poštekliť tak sa mýliš. Keď to tak budeš robiť, tak budú odchádzať od Teba klienti nespokojní.
...dopadne to tak, ako sa Ty k tomu postavíš.;)
brunko4
05.09.09,18:25
Vie niekto poradiť, či je rozdiel a aký medzi masérskym kurzom poriadaným Akadémiou vzdelávania a kurzami , ktoré ponúkajú
kúpeľné zariadenia, napr.: Turč. Teplice, Piešťany, Dudince?
arizona
05.09.09,18:40
Vie niekto poradiť, či je rozdiel a aký medzi masérskym kurzom poriadaným Akadémiou vzdelávania a kurzami , ktoré ponúkajú
kúpeľné zariadenia, napr.: Turč. Teplice, Piešťany, Dudince?
Na Tvoju otázku sa dá odpovedať iba veľmi všeobecne...
V oboch ťa naučia základy masírovania...:rolleyes:

Presne to zistíš, ak si vyžiadaš plán kurzu, čo obsahuje, koľko hodín a kde sa vyučuje ale dôležité je, kde sa vyučuje prax ...Niektorí to majú aj na svojej web-stránke.
Určite je iné učiť sa v zabehnutých kúpeloch a iné v nejakej učebni- (v provizóriu.)
Dôležité je aj to , kto ponúka možnosti výučby ďaľších techník masírovania :)