belkova
09.04.13,10:42
zdravim poradaci, poprosim o radu.

z dovodu predcasneho porodu som nesplnila podmienku pre narok na materske - mam 265 dni.
som stale v pracovnom pomere, budem poberat rodicovsky prispevok.

je mozne, aby som sa na tych 5 dni zamestnala u ineho zamestnavatela na dohodu - popri RD - aby som dosiahla 270 dni a potom mala narok na OCR dietata?

ak ano, z akeho vymeriavacieho zakladu by sa mi ratalo? zo zamestnania, ci z dohody?

vdaka za vsetky odpovede.
Xanti
09.04.13,08:52
No spätne už nič neporiešiš, bohužial.

A zo zamestnania na to aby si mohla ísť na OCR nemusíš splňať podmienku 270 dní. Táto podmienka je pre dobrovolne poistených ...
belkova
09.04.13,09:12
ja viem, ze spatne nic neporiesim, ale ak je OCR samostatna davka, ktora tiez pre poskytnutie pozaduje 270 dni, tak sa pytam, ako dosiahnut tych 270 dni - teraz mam 265 a keby som sa este dozamestnala na 5 dni, mam 270.. nie?
ci ako poberatel RD nemozem mat OCR? lebo kamoska to robila - pocas poberania OCR bola vyplata RD pozastavena a nasledne obnovena....
veronikasad
09.04.13,09:25
ja viem, ze spatne nic neporiesim, ale ak je OCR samostatna davka, ktora tiez pre poskytnutie pozaduje 270 dni, tak sa pytam, ako dosiahnut tych 270 dni - teraz mam 265 a keby som sa este dozamestnala na 5 dni, mam 270.. nie?
ci ako poberatel RD nemozem mat OCR? lebo kamoska to robila - pocas poberania OCR bola vyplata RD pozastavena a nasledne obnovena....
Doplatenie 5 dní formou dobrovolného poistenia by ti stačilo v prípade, ak by si ukončila pracovný pomer.
Ak pracovný pomer trvá, počas RD máš prerušené nem. poistenie. Ak by si chcela poberať ošetrovné z dobr.poistenia, musí dobr.poistenie trvať 270 dní (započítava sa len predch.ukončené poistenie)
belkova
09.04.13,09:53
dakujem za objasnenie problematiky